YAZARLAR

Nevzat Özkan Suriye Meselesini anlattı

Eğitimci Prof. Dr. Nevzat Özkan, Sivas ülkü ocakları eğitim ve kültür vakfı tarafından düzenlenen eğitim seminerine katılarak Suriye meselesini anlattı. Özkan, bölgedeki Türk varlığı hakkında bilgiler verdi

Bahar HIZAR

 Sivas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından düzenlenen eğitim seminerlerine bir yenisi eklendi. Kısa süre önce trafik kazasında hayatını kaybeden Kütahya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Abdullah Buğra Koçlar adına düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak Prof. Dr. Nevzat Özkan katıldı. Suriye meselesini ele alan Prof. Dr. Nevzat Özkan, bölgedeki Türk varlığı hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Ülkü ocakları il binasında saat 15.30´da gerçekleşen seminere çok sayıda ocak üyesi katıldı. Eğitmen Prof. Dr. Nevzat Özkan, son zamanlarda dünya gündeminde yer alan ve Türkiye´yi yakından ilgilendiren Suriye meselesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Özkan, tecrübelerinden yola çıkarak verdiği bilgilerle bölgedeki Türk varlığı hakkında önemli temaslara değindi.

Eğitim seminerlerinin devam edeceği belirtilirken Sivas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı başkanı Turan Gazi Yalçındağ, seminere konuşmacı olarak katılan ve kendilerini aydınlatan eğitimci Prof. Dr. Nevzat Özkan´a teşekkür etti.