YAZARLAR

?MÜLK SAHİPLERİNDEN PARA ALINMAYACAK?

?Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile yapılan görüşmeler neticesinde Tarihi Kent Meydanı Cephe Düzenleme Projesi´nde mülk sahiplerinden para alınmayacak. Belediyemiz bu yönde yapılacak çalışmaların tamamını üstlenecek. Ramazan ayı sonrasında çal

Hakan Bakar

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin?Tarihi Kent Meydanı Cephe Düzenleme Projesi´ kapsamında mülkiyet sahipleri ile istişare toplantısı düzenledi.

Sivas Belediyesi sosyal tesislerinde gerçekleşen istişare toplantısına Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, konuyla yakından ilgilenen Belediye Meclis Üyeleri Adem Kardaş ve Ahmet Kuzu, tarihi kent meydanı etrafındaki bina sahipleri, ev sahipleri ve iş yeri sahipleri katıldı.

?SEÇİM SÜRESİNDE VERDİĞİMİZ SÖZLER TEK TEK YERİNE GELECEK?

?Tarihi Kent Meydanı Cephe Düzenleme Projesi´ kapsamında mülkiyet sahipleri ile istişare toplantısında konuşan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, ?Millet son sözünü söyledi ve seçimleri artık geride bıraktık; şimdi seçim sürecinde verilen sözleri yerine getirme vakti diyerek şunları söyledi. ?Seçim süresi içerisinde hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri tek tek hayata geçirmek için çalışmalara zaman kaybetmeden başlıyoruz. Bu çalışmaların başında şehrimizin gözde yeri olan tarihi kent meydanımızın etrafını tarihi dokuya uygun hale getirmek için adımlar atacağız. Şehrimize kazandıracağımız her eserde ortak bir akılla ilerleyeceğiz. Şehir insanımıza hiçbir sıkıntı çıkarmadan projelerimizi hayata geçireceğiz. Şehrimizin insanları her şeyin en iyisine layık. Yaptığımız ve yapacağımız bütün projeler herkesi mutlu etsin istiyoruz.?şeklinde dile getirdi.

?BİNALAR TARİHİ DOKUYA UYGUN HALE GETİRİLECEK?

Bilgin, ?Sivas´ta tarihi kent meydanı etrafındaki binaların cephe düzenlemeleri projesi ile mülk sahibi hemşerilerimiz ile bir araya geldik. Esnafları, apartman yöneticileri ve mülk sahiplerine katıldıkları için teşekkür ederim. Bu gerçekleştireceğimiz proje çok önemli. ?Tarihi Kent Meydanı Cephe Düzenleme Projesi´ Aynalı Çarşının yanından başlayarak Taç Saray apartmanına kadar yapılacak bir çalışma olacak. Binalar tarihi dokuya uygun hale getirilecek. Bu tip tarihi meydanların alanlarında yapılan çalışmalar bazı illerimizde de gerçekleşti. Proje bitince tarihi eserlerin bulunduğu alan daha kıymetli ve eserler ile bir bütünlük sağlamış olacak. İstedik ki sizlerle bu toplantıda istişare ederek tarihi kent meydanına yapılacak olan projenin ortak akılla en iyi bir noktaya geçirelim. Tarihi Kent Meydanı Cephe Düzenleme Projesi´nde tarihi eserlere cephesi olan binaların çatıları kiremit olacak. Evler, işyerleri, dükkanlar ve apartmanların cepheleri hepsi tek bir tip olacak. Yani şehrimizin meydanı ile uyumlu bir hale getireceğiz. Sizlerin desteği ile yapılacak çalışmalar içerisinde yaşanacak herhangi bir olumsuzluğu ise hep birlikte ortak akıl ile ortadan kaldıralım istiyoruz. Sizler manevi yönde bize destek verin biz sizlerden aldığımız destek ile her şeyin üstesinden geliriz.?şeklinde ifade etti.

?MEYDAN PROJESİNDE KİMSEDEN PARA ALINMAYACAK?

Tarihi Kent Meydanı Cephe Düzenleme Projesi´nde mülk sahiplerinin ceplerinden tek bir kuruş para çıkmayacağını ifade eden Bilgin, ?Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile yapılan görüşmeler neticesinde Tarihi Kent Meydanı Cephe Düzenleme Projesi´nde kimseden para alınmayacak. Belediyemiz bu yönde yapılacak çalışmaları tamamını üstlenecek. İşin ihale süreci tamamlandıktan sonra Ramazan ayı sonrasında çalışmalara hemen başlayacağız. Çalışmaları hızlı pratik bir şekilde hayata geçireceğiz. Tarihi Kent Meydanı Cephe Düzenleme Projesi´nde Aynalı çarşıya bu süreçte hiç dokunmayacağız. İleriki tarihlerde  Aynalı çarşı binası için ayrı  bir çalışma yapacağız. Projeyi yaz ayında bitirmeyi düşünüyoruz.

Ortak paydamız memleketimize ve  hemşerilerimize hizmet etmek. Hep birlikte başaracağız. Şehirde hayata geçireceğimiz projeler için her zaman şehir yaşayanlarından görüşler alınacak. Her fikre 7/24 belediyemizin kapımız açık. Herkesin mutlu olacağı bir şehri ortaya ortaya birlikte çıkaracağız.? şeklinde konuştu.