Anahtar Kelimeler: MÜJDELER BEKLENİYOR

MÜJDELER BEKLENİYOR

Bakan Kurum  Sivas’a gelecek, projeleri yerinde inceleyecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, çeşitli ziyaret, temas ve incelemelerde bulunmak üzere 27 Nisan Çarşamba günü Sivas’a gelecek. AK Parti Sivas İl Teşkilatı tarafından düzenlenen sokak iftirana da katılacak olan Bakan Kurum’un başta TOKİ konutları olmak üzere Sivaslılara çeşitli müjdeler açıklaması da bekleniyor.

Ayşe Mine EĞÜZ/

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 27 Nisan Çarşamba günü çeşitli ziyaret, temas ve incelemelerde bulunmak üzere Sivas’a gelecek. Bakan Murat Kurum’un Sivas’ta ilk durağı, uzun yıllardır atıl bulunan ancak yapılan büyük yatırımlar ve ciddi çalışmalar sonrası şehrin cazibe merkezlerinden biri haline gelen Hamidiye Kültür Parkı olacak.

Bakan Kurum, Sultan Abdulhamid Han'a at yetiştiren tarihi "aygır depoları"nın da restore edildiği alanda hayata geçirilen proje kapsamında, müze, restoran, organik ürün satış yerleri, egzotik park, bilim evi, Sivas konağı, butik otel, macera park ve ata sporları merkezi gibi çok sayıda donatı da incelemerde bulunacak.

Bakan Kurum, daha sonra Sivas Belediyesi tarafından Emek Mahallesi’nde Yumurtatepe olarak bilenen 55 dönümlük arazide yapımı sürdürülen Bölge Parkı’nda incelemelerde bulunacak.

2022 yılında tamamlanması hedeflenen projede; restoran, 6 farklı çocuk oyun alanı, futbol, basketbol, voleybol sahaları, egzersiz aletleri, spor alanları, seyir terasları, süs havuzları, millet kıraathanesi, yer alacak. 35 bin metrekare yeşil alana sahip olan projede toplamda 1200 ağaç dikilecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, bölge parkının ardından Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Kongre Müzesi arkasından eski orduevinin yerinde yapımı süren meydan düzenleme çalışmalarını inceleyecek. Meydan Düzenlemesinin bu yıl içerisinde tamamlanması ve 4 Eylül 2022 tarihinde açılışının yapılmasını planlanıyor.

Bakan Kurum, Tarihi Kent Meydanı düzenleme proje kapsamında restorasyonu tamamlanan Tarihi Jandarma Binası’nda da incelemelerde bulunacak.  Bakan Kurum, son olarak 27 Haziran Parkı ve eski Numune Hastanesinin olduğu 55 bin metrekarelik bir alana yapılacak olan Millet Bahçesi Projesi’ni de yerinde inceleyecek. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un gerçekleştireceği ziyaret ve incelemerin ardından başta TOKİ konutları olmak üzere Sivaslılara bazı müjdeler vermesi beleniyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum,  son olarak AK Parti Sivas İl Teşkilatı tarafından Tarihi Kongre Müzesi yanında düzenlenecek olan sokak iftarına katılacak. Bakan Kurum, iftar sonrası Sivas temaslarını sonlandırarak ilimizden ayrılacak.