Anahtar Kelimeler: MÜJDE VERDİ AYLIK (VİDEO)

MÜJDE VERDİ AYLIK 500 LİRA (VİDEO)

Geçtiğimiz ay itibariyle yakacak yardımı gerçekleştiren Hilmi Bilgin yönetimindeki Belediye, yardıma muhtaç ailelere yönelik 500 lira müjdesi verdi

Ayşe Mine EĞÜZ/

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Gıda Bankası’nda dün basın mensupları ile bir araya gelerek kış öncesi yardımları değerlendirdi.
Bir süre önce yakacak yardımı yaptıklarını vurgulayan Başkan Bilgin, sayı sınırı olmaksızın komisyon tarafından yardıma uygun görülen ailelere yönelik Ocak ayı itibariyle 500 lira nakdi yardım sağlanacağını müjdeledi.

Yardıma başvuruların bugün itibariyle başladığını da sözlerine ekleyen Bilgin, “Başvurular 11 Aralık tarihine kadar alınacak. Müracaatlar kimlik fotokopisi ve müracaat belgesi ile yapılacak” dedi.

“ZOR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın ile birlikte zor bir süreçten geçtiklerini ve insanoğlunun imtihan ile karşı karşıya olduğunu kaydeden Başkan Bilgin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
Tüm dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Pandemi süreci nedeniyle insanoğlu imtihan ile karşı karşıya. Allaha şükürler olsun biz, Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde gerek merkezi hükümetimizin gerek genel yönetim olarak bizlerin çalışmaları ve desteği ile bu süreci her alanda en az hasarla atlattık. İnşallah kurallara uymamız kaydı ile de kısa süre içerisinde sürecin neticeleneceğine inanıyoruz. Mart ayında başlayan Pandemi süreciyle birlikte Sivas Belediyesi olarak öncelikle tüm hemşerilerimizin, esnafımızın, dar gelirli vatandaşlarımızı zor durumda bırakmamak adına sosyal belediyecilik gereği birçok yardımda bulunduk, bulunmaya da devam ediyoruz.

AMAÇ: KIŞ SICAK GEÇSİN

Malum şehrimiz soğuk bir memleket biz de belediye olarak dar gelirli ailelere aylık 500 lira nakdi yardımda bulunacağız. Bunun müracaatı 1 Aralık ve 11 Aralık tarihleri arasında olacak. Bu tarihlerde müracaat eden hemşerilerimize komisyonumuzun belirlediği kriterlere uyanlara sayı sınırı belirlenmeden 500 lira nakdi yardım olarak Ocak ayında sosyal devletin gereği yardımda bulunacağız. Bu şehirde kimse ben açıkta kaldım demeyecek. Yerel yönetimler olarak bizlerin bütçemize koyduğumuz gelirlerle birlikte bu şehirde kimseyi soğukta aç, susuz bırakmadan sosyal belediyecilik gereği hemşerilerimizin de destekleri ile birlikte başaracağız.”