Anahtar Kelimeler: MÜJDE!

MÜJDE! SUYA ZAM YOK

Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl suya zam yapmayan Belediyeden müjde geldi. Belediye Meclisi, yeni yılda da suya zam yapılmayacağı kararı aldı


Ayşe Mine EĞÜZ/

Belediye Meclisi Aralık ayı Olağan Genel Meclis toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıdan tüm Sivaslıları ilgilendiren müjdeli bir haber çıktı. Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl olduğu gibi yeni yılda da suya zam yapılmayacağı karara bağlandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, suya zam yapılmamasının yanı sıra işyerlerini kapatan esnaflara yapılacak olan bin 500 liralık destek paketi oylamaya sunuldu. Oy birliği ile kabul edilen destek paketinin ardından belediye mülkiyetinde bulunan kiracıların kiralarının 3 ay ertelenmesi de kabul edildi.

“YÜK OLAN DEĞİL YÜK ALAN OLACAĞIZ”

Pandemi sürecinde esnafın ve vatandaşın yanında olduklarının altını çizen Belediye Başkanı Bilgin, “Yük olan değil yük alan belediyecilik anlayışıyla devlet millet kaynaşmasının bir örneğini sergilemek ve göreve geldiğimiz günden beri dilimize pelesenk olmuş sosyal belediyeciliği ön plana çıkarmak için bazı destek paketlerini açıklayalım istedik. Bunlardan en önemlileri genelge kapsamında işyerlerini kapatmak durumunda kalan esnaflarımızın yanında olmak bu nedenle de işyerlerini açamayan belediye kiracılarımızdan 3 ay süreyle kira bedellerini almamayı, Belediye kiracılarımız için 2021 yılı kira artışı yapılmamasını ve genelge kapsamı dışında kalan kiracılarımızın kira bedellerini de faiz ve gecikme zammı uygulanmaksızın 3 ay süreyle ötelenmesini öneriyoruz. Diğer bir konu ise 2021 yılı su ücretleri. Önümüzdeki yıl için geçen yıl gibi suya zam yapmamayı öneriyoruz bu önerilerimizi de meclisimizin takdirine sunuyoruz” dedi.