Anahtar Kelimeler: MÜFTÜ PERSONELLE TANIŞTI

YAZARLAR

MÜFTÜ PERSONELLE TANIŞTI

İlimize yeni atanan İl Müftüsü Remzi Pehlivan, personelleri ile bir araya geldi. Pehlivan personellerine yaptıkları mesleğin kutsallığından bahsetti

Zübeyde DARENDELİ/

İl Müftüsü Remzi Pehlivan, İl Müftülüğünce her ay yapılan aylık personel toplantısına katılarak personel ile tanıştı.   Sivas İl Müftülüğüne atanmasından sonra 2022 yılının ilk personel toplantısını gerçekleştiren İl Müftüsü Pehlivan, toplantıda merkez ve köylerinde görev yapan imam- hatip ve müezzinlere hitap etti.

İki oturum halinde gerçekleşen toplantıda din görevlilerinin toplumdaki yeri ve öneminden bahseden Müftü Pehlivan, sözlerine şöyle devam etti; “Din görevlileri toplumun her kesimine hizmet eden ve her daim topluma örnek birer şahsiyet olarak ön planda olmalıdır.  Bu açıdan görevimizin kudsiyetinin bilincinde hareket etmeli ve bu şuurla çalışmalıyız. İstikametimiz ve rehberimiz Kur’an ve Sünnettir.  Buradan aldığımız bilgiyi, ahlakı, öğretiyi topluma aktarmakla ve örnek olmakla mükellefiz. Bizler, Allah’ın dinine hizmet etmeye kendini adamış din gönüllüleriyiz. Bugün birçok alanda insanlara dini hizmet sunmaktayız. Bu gayreti hiçbir zaman bırakmayın. Cemaatimizin huzur ve huşu içerisinde camilerimizde ibadet etmeleri için her türlü tedbirleri almak bizlerin sorumluluğu altındadır. Bu minvalde tüm personellerimize hayırlı ve başarılı vazifeler diliyorum. Aile ortamı içerisinde görevimizi yapacağız. Bir hizmet varsa hep birlikte çalışacağız ve başaracağız, unutmayalım ki, başarı ekip işidir. En önemli iş ise Allah'ın dinine hizmet işidir. Yapacağınız hizmet ve çalışmalarda şimdiden sizlere teşekkür ediyorum” dedi. 

Toplantı gündem maddelerinin okunması ile devam etti.