Anahtar Kelimeler: MODERN GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

YAZARLAR

MODERN GÖRÜNTÜSÜ ORTAYA ÇIKTI

İlimizde yapımı devam eden perakende sebze halinin çalışmalarında sona yaklaşıldı. Yeni görünümüne kavuşacak olan sebze hali, kendini belli etmeye başladı

Çetin POLAT/

Hal esnafının kış aylarında yaşadığı sıkıntılar başta olmak üzere Sivaslıların daha iyi şartlarda hizmet alması amacıyla başlatılan Perakende Sebze Hali modernizasyon çalışmalarında sona gelindi. Birkaç aydır hummalı bir şekilde çalışmaları devam eden halin kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Çatı montajı bitirilen alanda halin yeni görünümü ile havadan görüntülendi.

Halde yapılan çalışmaları Özbelsan AŞ Genel Müdürü Ahmet Kuzu yerinde inceledi.

Sivas için kangren haline gelmiş bir alan olan Perakende Sebze Halinde Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in girişimleri ile çalışmaların başladığını vurgulayan Kuzu, "Esnafımızla gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde esnafımızı mağdur etmeyeceğimizi ve çalışmalarımızı 90 gün içinde tamamlayacağımızı belirtmiştik. Bu doğrultuda işin 62. günündeyiz, işi bitirme safhasına geldik, 15-20 gün içerisinde esnafımızı hizmet verdikleri dükkânlarına davet edeceğiz. En iyi, en kaliteli malzemeleri kullanarak hayata geçirdiğimiz projede bizden sonraki nesillere sorunsuz, sıkıntısız hizmet verecek yeni alanlar teslim ediyoruz. Sebze halimiz şehir içinde olan ender hallerden bir tanesi ve ilimize yakışacak bir çalışma olacak projeyi hayata geçiren Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin başta olmak üzere bizlerle birlikte gecesine gündüzüne katarak çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.