Anahtar Kelimeler: “MİNNETTARIZ”

“MİNNETTARIZ”

Navruz, “Vatan topraklarının düşmandan temizlenmesi ve Cumhuriyetin ilan edilmesinde canlarını veren şehitlerimize ve gazilerimize minnettarız” dedi.

Ayşe Mine EĞÜZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Özkan Turan Navruz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Navruz, Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümünü kutladığı mesajda ‘Kutlu vatan, yıkılmaz Cumhuriyet’ vurgusu yaptı.

Navruz mesajının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, Milletimizin birlik ve beraberliği, özgürlüğümüzün nişanesi olan al bayrağımızın dalgalanması ve devletimizin bekası uğruna Kurtuluş Savaşı kazanılmış ve bu büyük zafer Cumhuriyet'le taçlandırılmıştır. Ülkemiz ve milletimiz üzerinde hesap yapan şer mihraklarının bütün karanlık planları, Türk'ün bükülmez bileği ve sarsılmaz iradesi karşısında yerle bir olmaktan öteye gidemeyecektir. Atalarımızın mirası olan kutlu vatanın, yıkılmaz Cumhuriyet'in, şanlı al bayrağın manevi yükümlülüğü hepimizin omuzlarındadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden şanlı gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle yad ediyor, Yüce Türk Milletinin Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum" dedi.