YAZARLAR

Minik yiğidolor Tribünlere Renk Katıyor

Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor Projesi Kapsamında 3 Bin Öğrenci, Sivasspor-Kasımpaşa Maçında Tribünlere Renk Kattı.

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen Minik Yiğidolar Takımına Sahip Çıkıyor projesi kapsamında, il merkezi ile ilçe ve köylerden gelen öğrenciler Sivasspor tribünlerine renk katmaya devam ediyor.

Proje kapsamında bugün il merkezi ve ilçelerden gelen yaklaşık 3 bin öğrenci Sivasspor-Kasımpaşa mücadelesini izledi. Maç öncesinde Sivas´ın tarihi ve kültürel alanlarını gezerek yakından tanıma fırsatı bulan Şarkışla, Yıldızeli Çağlayan ve Yavu, Doğanşar, Gemerek ve merkez Gaziköylü öğrenciler, daha sonra merkez Lütfi Fikret Tuncel ve Karşıyaka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nden gelen öğrencilerle birlikte Vali Salih Ayhan´ı makamında ziyaret etti.

Öğrencilere, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçe kaymakamları ve ilçe milli eğitim müdürleri ile öğretmenler eşlik etti.

Öğrenciler daha sonra Vali Salih Ayhan, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ve il protokolünün önde gelen isimleriyle birlikte Sivasspor-Kasımpaşa maçını izledi.

90 dakika boyunca kırmızı-beyazlıları destekleyen minik yiğidolar, Sivasspor´un 2-0´lık skorla kazanarak liderliğini koruduğu haftada takımlarının galibiyetinde önemli bir rol oynadı. /Hakan BAKAR