Anahtar Kelimeler: MİLYONLAR TAHSİS EDİLDİ

YAZARLAR

MİLYONLAR TAHSİS EDİLDİ

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES), kapsamında şimdiye kadar toplamda 71 milyon 800 bin lira ödenek tahsis edildi

Zübeyde DARENDELİ/

2021 Yılı Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi İl Tahsisat Komisyonu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Salih Ayhan başkanlığında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, ilgili kurumlar ve ilçe kaymakamlarının VKS'den katıldı.

2005 yılında başlatılan KÖYDES projesi kapsamında ilimizin bugüne kadara 466 Milyon TL ödenek kullandığını söyleyen Vali Salih Ayhan, “İl Özel İdaresi yatırım programı ve KÖYDES projesi kapsamında köylerimizin ihtiyacı olan hizmetlerin ifasına yönelik çalışmalara etkin ve verimli şekilde aralıksız devam ediyoruz. Kırsal Altyapıyı Destekleme Projesi (KÖYDES) kapsamında ilimize 2021 yılı için 71 milyon 800 bin lira ödenek tahsis edildi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

379 PROJE HAYATA GEÇECEK

İlçelerde program çalışmalarının yapıldığını aktaran Vali Ayhan, “2021 KÖYDES programları kapsamında; içme suyunda 109, yol ve ulaşımda 229, sulama da 23, atık su da ise 18 olmak üzere 379 projemizi hayata geçirerek vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Sivas İl Özel İdaresi, Sivas’ın zorlu coğrafyasında gece gündüz ayrım yapmadan, fedakârca çalışıp hizmet götüren bir kurum. Şehrin bugünkü ihtiyaçlarının yanı sıra, gelecekte görmek istediğimiz Sivas’ı da iyi analiz etmeliyiz. Vizyonumuzu ve misyonumuzu her yıl ülkemizde ve dünyada yaşanan gelişmeler ışığında yeniden değerlendirmeliyiz. Bu şekilde düşündüğümüz müddetçe şehrimize yeni ufuklar kazandırabiliriz” diye konuştu.