YAZARLAR

?Milletimiz darbeye geçit vermedi?

Çalı, ?Milletimiz darbeye geçit vermedi. Çocuklarımızın geleceğini, tankların altında ezdirmedi. Bu hain kalkışmada ülkemiz ve milletimiz için sokağa çıkarak milli irade ve bağımsızlık mücadelesi veren kahramanlarımız ve 250 şehidimiz, Türkiye´yi zifiri b

Zübeyde DARENDELİ

Akıncılar derneği Sivas şubesi temsilcisi  Fatih Çalı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde yaptığı basın açıklamasında, 15 Temmuz, ülkemizin ve bu aziz milletin, sırtından vurulduğu çetin bir günün adıdır. O gecenin dehşetini de, cesaretini de anlatmaya kelimeler yetmez diyerek şu açıklamaları yaptı.

?O gece herkesin farklı bir hikâyesi oldu. Hem de unutmadığı unutmayacağı?  O gece, ihanetin, vahşetin akıl almaz boyutları, memleketimizin üstüne zifiri bir karanlık gibi çökmüştü. Ta ki, korkuyu korkutan, ölümü öldüren, cesareti bir zırh gibi giyinen milletimiz, meydanları doldurana kadar. O gece vatan için, bayrak için bütün ayrılıklar yok oldu, eridi! Her on yılda bir, büyük çabalarla aldığımız yolu sıfırlayan darbe girişimlerine karşı yüreğimiz öfke doluydu. Fakat çok şükür ki, 15 Temmuz´da düğüm çözüldü. Milletimiz darbeye geçit vermedi. Çocuklarımızın geleceğini, tankların altında ezdirmedi. Bu hain kalkışmada ülkemiz ve milletimiz için sokağa çıkarak milli irade ve bağımsızlık mücadelesi veren kahramanlarımız ve 250 şehidimiz, Türkiye´yi zifiri bir karanlıktan kurtardı. O sabah Türkiye´ye doğan güneş, bir yanda milletimizin zaferini müjdelerken, bir yanda darbeci hainlerin bütün kirlerini, en çıplak vaziyette gözler önüne sermişti.?ifadesini kullandı.

15 Temmuz´un yıldönümü vesilesiyle bu kutlu direnişte canı pahasına mücadele eden ve hainlere geçit vermeyen tüm milletimize sonsuz minnettarlığımızı iletir, vatan için şahadet şerbetini içen şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz diyen Çalı, konuşmasını şiir okuyarak sonlandırdı.

Selam Olsun Tanka Karşı Dimdik Duran Kahramanlara

Selam Olsun Nene Hatunlara, Şerife Bacılara

Selam Olsun Ak Sakallı Yiğit Delikanlılara

Selam Olsun Ölüme Meydan Okuyan Tüm Canlara

Ve Selam Olsun Kefenim Sırtımda Diyen Başkomutanlara

 

Helal Olsun Bu Yiğitleri Doğuran Eli Öpülesi Analara

Helal Olsun Çanakkale Ruhunu Yaşatanlara

Helal Olsun Darbeye Darbe Yapan Korkusuzlara

Helal Olsun Meydanları Dolduran Güzel İnsanlara

Ve Helal Olsun Gövdesini Kurşuna Siper Eden Yürekli Adamlara

Yazıklar Olsun Tiyatro Diye Dalga Geçen Dalkavuklara

Yazıklar Olsun Darbeye Sevinen Kanı Bozuklara

Yazıklar Olsun Vatan Elden Giderken Kaygısızlara

Yazıklar Olsun Varlığımıza Diş Bileyen Namussuzlara

Ve Hakkımız Haram Olsun Kendi Milletine Silah Sıkan Soysuzlara