YAZARLAR

“MİLLET İTTİFAKI KOALİSYONA BENZİYOR” (VİDEO)

AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ahmet Gündoğdu, Sivas’ta yaptığı açıklamada Millet İttifakını koalisyona benzettiğini söyledi

Ayşe Mine EĞÜZ/

AK Parti AR-GE ve Eğitim Başkanlığı tarafından ilimizde Teşkilat Akademisi Eğitim Programı düzenlendi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti Teşkilat Akademisi Eğitim Programı kapsamında Sivas’ta bulunan AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ahmet Gündoğdu, ülke gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Sivas’ta düzenlenen Teşkilat Akademisi hakkında bilgi veren Gündoğdu, “Bugün burada Ar-ge yönetim başkanlığımızın teşkilat akademisi programındayız. Programın ana teması ‘Bu Hikayenin Kahramanı Sensin". Hikayenin Sivas kahramanlarının da eksi 26'yı gördüğümüz bir gecenin sabahında aşkla şevkle bu salonu doldurmuş olması başlı başına programın amacına ulaştığını gösteriyor.  Programımızın amacı da son kongrelerimizle seçilen kadın kolları, gençlik kolları, mahalle başkanları, meclis üyeleri Sivas'ta partimizi temsil eden tüm yetkili organlarımızın 2023 yolculuğunda birikimini arttırmak, motivasyonunu güçlendirmek ve sıkıntıları paylaşmak çözümün paydaşı olmak gibi ana kavramları  içeriyor. Programda benim gibi siyasetçi olan, alanında uzman iletişimci siyaset bilimciler yer alıyor. Yerel yönetimlerde, teşkilatçılıkta, Türkiye'nin demokrasi yolculuğunda ortaya koyduğu dünyanın patlayan yıldızı Türkiye kavramını anlatan hocalarımız var. 2 gün 10 derste dolu dolu bir program olacak” dedi.

İTTİFAKLARA DEĞİNDİ

Cumhur ve Millet ittifakına değinen Ahmet Gündoğdu, “Esasen buradan altını çizmemiz gereken temel faktörlerden birisi 2023 yolculuğunda ortakları AK Parti, MHP ve BBP olan Cumhur İttifakı.  Bu partilerin eksikleri olabilir, işçilik hataları olabilir. Ama bunların hem kendi içinde hem birbirine karşı istikamet sorunu yok.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin terör ve vesayetle mücadelesinde, büyümesinde, kalkınmasında asla farklı bir düşünüş yok. Karşımızda bir Millet İttifakı var. Bu Millet İttifakı kavramının bugün Sivas’ta doğru bir kavram olmadığını, tanımlara baktığımızda fiili durumun ittifak değil koalisyona benzediğinin altını çiziyorum.  Cumhur İttifakı ile Millet koalisyonu var. Millet koalisyonunun resmi ortakları CHP ve İYİ Parti, destekçileri ise HDP’dir. Millet ittifakı, gizli ortaklarını zaman zaman da açık ediyor. Mecliste oturuyorsanız HDP’nin ve HDP’nin sırtını dayadıklarının emeğiyle oturuyorsunuz diyerek sırtını dayadığı PKK ve KCK’ya da vurgu yapıyor. Ama bunu koalisyon ortakları deşifre etmek istemiyorlar. Birkaç ay önce bitirme noktasına geldiğimiz terörle mücadele teskeresine, PKK’yı, yok etme teskeresine 6 yıldır CHP evet demişken bugün niçin hayır dedi? Millet koalisyonu iş başına gelirse PKK ile mücadele teskeresini bir daha meclise gelemeyecek mi gelemez. İYİ Parti evet demiştir ama büyük ortağının hayır dediği bir şeye küçük ortağının evet demesinin ne anlamı olabilir. Dolaysıyla hem karşımızda bir koalisyon var hem de kendi aralarında bu ülkenin demokratik değerlerinde uzlaşamayan, terörle mücadelesinde uzlaşamayan, darbe iklimini bertaraf etmede uzlaşamayan, yerlilikte, millilikte uzlaşamayan dağınık bir ortaklık olduğunun da altını çizmekte fayda var” diye konuştu.