Anahtar Kelimeler: “’ TERÖRİST ÇIKMAZ” (VİDEO)

YAZARLAR

“MHP’DEN TERÖRİST ÇIKMAZ” (VİDEO)

Sivas MHP ve Ülkü Ocakları, ABD Temsilciler Meclisi kararını protesto etti. Ülkü Ocakları İl Başkanı Kalkan kararın kendilerini şaşırtmasını belirtirken, MHP İl Başkanı Navruz ise “MHP’den terörist çıkmaz” dedi

Ayşe Mine EĞÜZ/

ABD Temsilciler Meclisi'nin, Ülkü Ocakları'nın yabancı bir terör örgütü olup olmadığının araştırılmasını öngören bir maddeyi de içeren 2022 Savunma Bütçe Tasarısını kabul etmesi ilimizde Ülkü Ocakları tarafından protesto edildi.

Ülkü Ocakları Sivas Şubesi önünde bir araya gelen üyeler, ‘Ülkücü hareket engellenemez’ şeklinde sloganlar atarak ABD'ye tepki gösterdi.

Ocak adına konuşma yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Rıfat Kalkan, “İçerisinde Türk düşmanları barındıran ABD yönetiminin Ülkü ocaklarını terörist ilan etmesi bizleri şaşırtmadı.  ABD Ulusal Savunma Yetki Yasası'nın Temsilciler Meclisi'nde onaylanan metninde, Ülkü Ocaklarının bir terör örgütü olup olmadığı hakkında rapor hazırlanmıştır. Henüz onaylanmayan bu rapor bir kesim tarafından kabul görmüştür. Böyle bir raporu hazırlayan ve onaylayanlara baktığımızda ise hiç şaşırmadık. Dün olduğu gibi bugün de ABD’nin sinsi ve iki yüzlü politikaları, ülkemiz üzerindeki emelleri ve Türk düşmanlarına karşı göstermiş olduğu dostane tavırları bizi hiçbir zaman yanıltmamıştır. Onların dost olarak gördüklerine bakıldığında bizi düşman olarak görmeleri normal olanıdır. Çünkü bizler onların dost edindiklerini hiçbir zaman dost olmadık ve olmayacağız. Bebek katili PKK açıkça destek verip her türlü silah ve teçhizatını karşılayan ABD savaş alanında çocuk, kadın, mazlum demeden milyonlarca insanın ölümüne sebep olmuştur. Ülkü Ocaklarının araştırılması tasarısını hazırlayan Nevada Eyalet Temsilcisi Dina Titus'un Yunan kökenli olması ise Ege'nin soğuk ve derin sularını unutamadıklarının da açık bir göstergesidir. Türkiye ABD'nin 51'inci eyaleti değildir. Sömürgesi değildir. Kahrolsun şer odakları, var olsun Ülkü Ocakları" dedi.

ABD’YE FETÖ VURGUSU!
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Özkan Turan Navruz ise yaptığı açıklamada ABD-FETÖ ilişkisini işaret etti.
Navruz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ülkü ocaklarından hain, haysiyetsiz, terörist ve haydut çıkmaz. Ülkü ocaklarından çıksa çıksa dava adamı çıkar. Kahrolsun şer odakları var olsun ülkü ocakları. 80 ihtilalinde yapamadıklarını, 15 Temmuz’da FETÖ ile yapmaya çalışan ABD bugün yine bizi terörist ilan etmek meclislerine tasarı sunmuşlardır. Bu bizim için şereftir. ABD şunu unutmasın. Bizler 5 bin yıldır tarih sahnesinde olan bir milletin fertleriyiz. Türk milliyetçileri Türk milletinin hür ve bağımsız yaşaması için son kanına kadar savaşacaktır ve hayalimiz olan Turan elbet bir gün olacaktır ve o zaman dünyaya adalet gelecektir. Bizler ABD’nin adalet ve fikir anlayışına tamamen karşı olduğumuz için ABD’nin bizimle uğraşması bizim için şereftir.”