Anahtar Kelimeler: MERAK EDİLİYORDU EYLÜL

YAZARLAR

MERAK EDİLİYORDU EYLÜL DEDİ

Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, basınla yüz yüze ilk bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdi. Sivaslıların merak ettiği soruları cevapladı


Ayşe Mine EĞÜZ/

Kurulduğu günden bu yana öğrenci, bina, proje, istihdam ve savunma sanayi konularında ciddi çalışmalara imza atan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, yeni kampüs alanı ve öğrenci alımlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Mevcut binaları Cumhuriyet Üniversitesi TEKNOKENT’te olan Üniversitenin, eylül ayında Gültepe Okullar Bölgesi’nde bulunan binasına taşınacağını müjdeleyen Kul, “2 tane kampüs alanı bulunuyor. Birisi Kurt Deresi mevkiinde birisi de Gültepe Okullar Bölgesinde bulunuyor. Çarşıda bulunan Gültepe Okullar Bölgesinde olan yerleşkenin birinci etabının bitmesiyle eylül ayında açılışının yaparak taşınmayı düşünüyoruz. Böylece buradaki yerleşkeyi boşaltarak kendi mekanımız, laboratuvar ve ofislerimizde çalışmaya başlayacağız” dedi.

2022 GÜZ DÖNEMİ İÇİN

Lisans öğrencisi alma noktasına da değinen Rektör Kul, “Lisans eğitimi için akademik çalışmalarımızı akademisyenlerimiz yapıyor. Önümüzdeki yıla yetiştirilebilmeleri için gerekli çalışmalar yapılıyor. Çünkü YÖK’ün öğrenci almak için bazı kriterleri oluyor. Öğretim üyesi, laboratuvar sayısı, alt yapı gibi kriterler koyuluyor. Şu an da akademisyenlerimiz önümüzdeki yılın güz dönemine öğrenci alabilmek için gerekli çalışmaları yapıyor” diye konuştu.

Bu arada, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Ana binaları olan Kurt Deresi mevkiindeki bina için 2 yıl içerisinde temel atılacak.