YAZARLAR

MECLİSTEN İSTİFA HELALLİK İSTEDİ VE İSTİFA ETTİ

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Yanmaz, meclis üyelerinden helallik isteyerek Belediye Meclis Üyeliği görevinden istifa etti. Nevzat, aynı zamanda meclisin formalite olduğunu vurguladı


Ayşe Mine EĞÜZ/

Sivas Belediyesi Meclis Toplantısı Ağustos Ayı 2. Birleşimi meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı. Toplantıda AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Yanmaz, görevinden istifa etti.

Konuşma hakkı isteyerek kürsüye çıkan Yanmaz şu açıklamayı yaptı: “Uzun zamanadır kafamda şekillendirmeye çalıştığım ve burada ne maksatla bulunduğumu kendime çok fazla ifade edemediğim bir ortamda kısa bir metin okuyarak aranızdan ayrılmak istiyorum. Çünkü buranın gerçekten aktif bir görev olmadığına hep kendi adıma müşahede ettim. Aktif görev olmayan bir yerde kendimin pasifize olmuş olmayı da kendi adıma kendime yediremedim. 2 yılı aşkın süredir Sivas halkının sandıkta verdiği Belediye Meclis Üyeliği görevimi hizmete dönüştüremememin üzüntüsündeyim. Meclisin sadece formalite tamamlayan bir konumda olması, meclisin Sivas halkına vermiş olduğu sözlerin boşta kalması, meclis üyeliğinin devam etmesini anlamsız kılıyor.

YÖNETİMİN DOLGU MALZEMESİ OLMAYACAĞIM

Etki ve yetkimin olmadığı bir yönetimin dolgu malzemesi olmayacağımı bilmenizi isterim. Şahsıma güvenerek oy vermiş bütün hemşerilerimden helallik istiyorum. Şehrimize ve ülkemize hizmet etme hayallerimizi başka baharlara erteleyerek, Sivas Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ediyorum. Bu dilekçemi bırakıyorum. Uygulamaya konmasını talep ediyorum ve mecliste çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

‘HAYIRLI UĞURLU OLSUN’

Yanmaz’ın ardından söz alan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise eleştirileri dikkate aldığını ifade ederek, “Seçilmiş meclis adına Belediye Meclisinin 5391 sayılı yasa ile kurulduğunu, formalite bir yer olmadığını ve yerelde yasama görevi yaptığını kayıtlara düşsün diye söylüyorum. Kararınızın şahsınız, ülkemiz, milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Teşekkür ediyorum” diye konuştu.