Anahtar Kelimeler: Matbaacılar Araya Geldi

YAZARLAR

Matbaacılar Bir Araya Geldi

Matbaacılar gelecek dönemde yapılacak olan faaliyetleri değerlendirmek için bir araya geldiler.

Zübeyde DARENDELİ

6 yıl önce kurulan Sivas Matbaacılar Derneği Şubat ayında yaptığı olağan genel kurulda yeni dernek yönetimini oluşturmuş fakat pandemiden sonra bir araya gelememişti. Bu süre içerisinde yapılanları değerlendirmek ve gelecek dönemde yapılacak olan faaliyetleri değerlendirmek için Köfteci Ahmet'te bir araya geldiler.

Burada bir konuşma yapan Sivas Matbaacılar Derneği Başkanı Hakan Sezerer; "Meslektaşlarımızın dertleri, sorunları, hedefleri ve vizyonları doğrultusunda hizmet etmeye çalışırken birde covid-19 nedeniyle işlerin duruma noktasına geldi. Bu süreçte Sivas Belediyesinden temin ettiğimiz hijyen paketlerini üyelerimize ulaştırdık.  İhtiyacı olan çalışanlarımıza da gıda çeki verdik."

Başkan Sezerer; "Meslektaşlarımızı temsil etme konusunda elimizden gelen gayreti yönetimdeki arkadaşlarımız ile sürdürme çabası içindeyiz. Her mesleğin olduğu gibi bizim mesleğinde belli başlı sorunları mevcut bunun yanında birde pandemi eklendi. Dernek olarak belirlediğimiz fiyatlara genel olarak uyulması konusunda iyi bir noktaya geldik. İnşallah hep birlikte meslek hayatımızdaki sıkıntıları birlikte hareket ederek aşmaya çalışıyoruz. Amacımız sorunları gidermek ve gündeme getirmek için çaba sarf ediyoruz. Oluşturacağımız heyetle ilçelerde faaliyet gösteren üyelerimizi ziyaret edeceğiz. Onların durumunu ve sorunlarını yerinde incelemiş olacağız."

Sezerer; "Bugün buraya gelerek bizi onurlandırdınız. Ben ve yönetim kurulum adına toplantımıza göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim." dedi.