Anahtar Kelimeler: Masal Kitabına aranıyor

YAZARLAR

Masal Kitabına isim aranıyor

Masal kitap setlerine en uygun ismi bulana yazan Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sosyal medya takipçisi 3 kişiye 1000 Temel Eser serisi hediye edilecek.

Zübeyde DARENDELİ

Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü 18 Ekim-30 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdiği ödüllü masal yarışmasında 42 masal seçerek Masallar konusuna uygun bir biçimde resmedilip, kitap seti haline getirildi.

Kitap setleri haline getirilen masalların ülkemiz genelindeki birçok ilkokula dağıtılması planlanmakta.

Dağıtımı yapılacak olan masal setlerine isim belirlenmesi yönünde bir açıklama paylaşan Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı.

Masal Kitabımıza En İyi İsmi Sen Bul

 “3 Mart 2017 tarihinde Cumhurbaşkanımız önderliğinde gerçekleşen III. Milli Kültür Şurası’nda Masal yarışması düzenlenmesine karar verilmiştir. Bu doğrultuda 18 Ekim-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Müdürlüğümüzce ödüllü masal yarışması düzenlenmiştir. Yarışmaya Katılım sağlayan 92 masal metninden 42 masal seçilmiştir. Masallar konusuna uygun bir biçimde resmedilip, kitap seti haline getirilerek ülkemiz genelindeki birçok ilkokula dağıtılması planlanmaktadır. Kitabımıza uygun ismin bulunması amacıyla sizlerin de değerli fikirleri bizler için önemli olacaktır. Yorum bölümüne ilimizin vurgulanacağı en uygun ve etkili kitap ismi yazan 3 takipçimize 1000 Temel Eser serimizin son baskısından oluşan kitap seti hediye edilecektir. Sonuçlar 16 Haziran 2020’de @sivasilkulturveturizm hesabından ilan edilecektir.”denildi.