YAZARLAR

Marshall´dan boya ustalarına hatıra ormanı

Marshall´dan boya ustalarına hatıra ormanı

Bizim Sivas
Boya ustalarının mesleklerini en iyi icra etmelerini sağlamayı hedefleyen Marshall, düzenlediği eğitim programlarıyla ustaların gelişimine katkı sunarken aynı zamanda eğitimler kapsamında sosyal sorumluluk konularını ele alıyor. Marshall bu yıl düzenlenen eğitimlere katılan boya ustalarına da çevre bilinci oluşturmak ve onlar adına doğaya katkı sağlamak için ÇEKÜL Vakfı Ormanları iş birliği ile 7 bin fidan dikti.
Marshall, düzenlediği eğitim programlarıyla boya ustalarının mesleki gelişimine katkı sunmanın yanında ustaların mesleki gelişimine katkı sunmanın yanında ustaların çevre ve doğa bilincini geliştirecek çalışmalar da düzenleniyor. Bu kapsamda Marshall, bu yıl eğitim programlarına katılan 7 bin boya ustası adına Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) 7 Ağaç Ormanları Programı kapsamında Sivas´ın Tavra Boğazı Mevkii´nde 7 Bin fidan dikti. Marshall Teknik Eğitim Müdürü Kemal Koç, Marshall´ın her yıl ortalama 10 bin boya ustasına eğitim verdiğine değinerek; ?Boya teknolojisi ve uygulamalarındaki son gelişmeler, yeni ürünler ve uygulama yöntemleri paylaşarak yüz yüze gerçekleştirdiğimiz eğitimlerde aynı zamanda sosyal konuları işleyerek her yıl seçilen konu ile ilgili katılımcılarda farkındalık ve değer yaratmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz senelerde trafikte güvenlik, iskelede güvenlik ve enerji verimliliği gibi konular işleyerek ustalarımızın bu konular özelinde bilgi edinmelerine katkı sağladık. Bu yıl ise ustalarımızla birlikte çevre duyarlılığımızın altını çizmek amacıyla ÇEKÜL Vakfı ile iş birliği yaptık.
Marshall olarak doğaya olan sorumluluğumuzu yerine getirmek, fidan dikme ve doğayı koruma bilincini yaygınlaştırmak için 2019 yılında 7 bin fidan ile yola çıkıyoruz. Bugün Sivas´ın Tavra boğazı mevkisinde ÇEKÜL ile birlikte sembolik bir dikim şenliği düzenledik. Eğitime katılan tüm ustalarımızın artık birer dikili fidanı var.
Hatıra Ormanı, ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları Programı kapsamında büyümeye devam edecek? dedi. Sivas Orman İşletme Müdürü Sefa Duman ise duygularını şu şekilde dile getirdi: Sivas´ın ormanlık alanı %9 iken biz yapılan çalışmalarla %18 çıkardık. Yani yüzde yüzlük bir artış sağladık bunu da başta valiliğimiz olmak üzere kamu kurumları ve kendi genel müdürlüğümüzle birlikte başardık. Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum.? dedi.
Havanın yağışlı ve soğuk olduğu münasebetiyle çorba ve etli ekmek dağıtıldı. Yemekten sonra program katılım belgesi dağıtımı ile sona erdi.