Anahtar Kelimeler: MANUŞ

YAZARLAR

MANUŞ AYIP ETTİ

Pazar günü Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde konser vermesi beklenen şarkıcı Manuş Baba, soğuk havadan dolayı teknik malzemeleri bahane ederek sahneye çıkmadı. Konser için giden binlerce kişi hayal kırıklığına uğradı

Ayşe Mine EĞÜZ/

Hafta sonu Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ne düzenlenen program için giden vatandaşlar umduklarını bulamadı. Turizm Merkezi tarafından düzenlenen programda şarkıcı Manuş Baba’nın sahne alması bekleniyordu. Ancak teknik sebepleri bahane eden şarkıcı sahneye çıkmadı. Soğuk havaya rağmen oraya giden vatandaşlar ise sanatçıya tepki gösterdi. Olayın ardından tarafların sosyal medya hesaplarından açıklamalar peş peşe geldi.

Olayla ilgili paylaşımda bulunan Yıldız Dağı Kış Turizm Merkezi, şunları kaydetti; “Saygıdeğer misafirlerimiz sizlerin güzel bir zaman geçirmeniz amacıyla soğuğa rağmen ekipler dün geceden beri çalışarak sahne kurulumları gerçekleştirilmiştir. Şehrimizin Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri aynı şartlarda ve aynı teknik ekipmanlarla, başarıyla konser icra ettiler. Maalesef konser saatinden 1 saat geçmesine rağmen sahneye çıkmamış olup kar yağışı bahane edilerek kullanacakları cihazların kıymetinden bahsetmişler, bu zor şartlarda konser için tesisimize gelen misafirlerimizi üzmüşler ve tepkisini çekmişlerdir. Bizler programın icra edilebilmesi için playback dahil alternatif tekniklerde bulunmamıza rağmen tarafımıza izahı yapılamayan teknik eksiklikten dolayı programın yapılamaması açıklaması şartları zorlamasına rağmen sahneye çıkamadıkları açıklaması tamamen çarpıtmadan ibarettir. Çünkü cihaz ayarları için sahneye dahil çıkılmamıştır. Bu durum gösterdi ki bundan sonraki her türlü organizasyonumuzda topluma ve hayranlarına daha fazla saygı duyan cihazlarından çok sevenlerine değer veren zaman ayırarak etkinliklere gelen sevenlerine saygı duyan sanatçılarımızla sizlerin karşısında olacağız. Tekrar saygı ile sizlerden özür dileriz.”

‘İPTAL ETMEK ZORUNDA KALDIK’

İptal olan konserin ardından paylaşım yapan sanatçı Manuş Baba ise yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi; “Sizlerle kavuşmayı heyecan ve özlemle beklediğimiz bugünkü Sivas Yıldız Dağı konserimizin teknik sözleşmemizin uygulanmaması ve bütün ısrarlarımıza rağmen sahnenin kar ve tipiye uygun kurulmamasından dolayı sahneyi kuran teknik ekibin siz dinleyicilerimizin bizim ve görevli ekiplerin hayatını riske etmemek yüksek voltaj elektrik çarpması yangın sahne iskeletinin devrilme riski gibi adına ne yazık ki iptal etmek zorunda kaldık. Buraya kadar gelip kavuşmamız adına aynı heyecanı sizlerle taşıyıp konserimizi gerçekleştirebilmek için büyün şartları zorlayıp elimizden geleni bütün ekip arkadaşlarımla yapmamıza rağmen konseri gerçekleştirebilmemiz mümkün olmamıştır. Sahneye çıkmak istemediğimize dair anons hiçbir gerçeği yansıtmadığı gibi hitap tarzı beni ve ekip arkadaşlarımı derinden üzmüştür. Kıymet verip konser alanına gelen değerli Sivas dinleyicilerimizden yaşanılan mağduriyet adına özür dileriz. En yakın zamanda tekrar buluşabilmek, kavuşabilmek dileklerimle.”