Anahtar Kelimeler: MAĞDUR ESNAFA

MAĞDUR ESNAFA BİN 500 LİRA

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, belediye tarafından esnafa verilecek olan bin 500 liralık destek başvurularının başladığını açıkladı

Erhan CEYLAN/

Salgın sürecinden etkilenerek zor bir süreç geçiren esnaflara yönelik Belediye Başkanı Hilmi Bilgin tarafından açıklanan bin 500 liralık destek başvuruları dün itibariyle başladı.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde alınan başvuruları yerinde takip eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, desteğin esnafa nefes olacağını vurguladı.

Sağlanan destekten dolayı Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, başkan yardımcıları ve meclis üyelerine teşekkür eden Köksal, “Pandemi nedeniyle esnaflarımız çok etkilendi. Özellikle kahvehaneler, okul servisleri, kırtasiyeciler, kantinciler olmak üzere farklı sektörlerden çok sayıda esnafımız mağdur oldu. Dükkan kirası, vergi, sigorta ve diğer giderlerini karşılayamadı. Bu süreçte elbette devletimiz destek oldu. Belediyemiz de daha önce mağdur olan esnaflarımıza bin lira destek olmuştu. Yine bin 500 lira destek olacak. Bu destekler zor günlerden geçen esnafımız için adeta nefes niteliğindedir” dedi.

Esnafların sıra beklemeden Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde başvurularının belirlenen gruplar halinde alındığını da sözlerine ekleyen Köksal, okul servisi, bilardo salonu, çay ocağı, kır bahçesi, kahvehane, kafe, kafeterya, lokanta, pastane, okul kantini, internet kafe, nargile, sinema salonu, halı saha, düğün salonu ve hamam işletmecisi esnafların istenen belgelerle birlikte 15 Ocak tarihi mesai bitimine kadar destek için başvuruda bulunmasını istedi.