Anahtar Kelimeler: Lösemi Hastasına moral ziyareti

YAZARLAR

Lösemi Hastasına moral ziyareti

Başkan Bilgin’den Lösemi Hastası Ahmet Turan Gültekin'e moral ziyareti.

Zübeyde DARENDELİ

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Lösemi Hastası Ahmet Turan Gültekin'e evinde moral ziyaretinde bulundu.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin lösemi hastası olmasına rağmen büyük bir azimle öğrenim hayatına devam eden ve okulunu derece ile bitiren Ahmet Turan Gültekin’i Belediye Başkan Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı ile ziyaret ederek başarısından dolayı tebrik etti.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi iken 2015 yılında yakalandığı lösemi hastalığı nedeniyle eğitimini yarıda bırakmak zorunda olan Ahmet Turan Gültekin, 2018 yılında başladığı Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Çocuk Gelişimi Bölümü’nden geçtiğimiz günlerde 93 not ortalamasıyla mezun oldu. Gültekin'e evinde ziyarette bulunan Sivas Belediye Başkanı Hilmi bilgin sohbet ederek sağlık durumu hakkında bilgi aldı.
 
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin'e ziyarette Başkan Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı'da eşlik etti.
 
Öğrenci Ahmet Turan Gültekin, üniversiteyi memleketinde okuduğu için zorluk çekmediğini belirterek, "2015 yılı Temmuz ayında lösemi teşhisi konuldu. Ardından 1 buçuk yıla kadar kemoterapi tedavisi aldım. Daha sonra Kayseri'ye nakledildim. Kardeşimden yüzde 100 uyumlu nakil oldum ve ilik tuttu. 6 ay sonra iyileşme sürecindeyken hastalık tekrar etti. Birkaç tedavi aşaması daha yaşadık ve buralara kadar geldik. Ben ilk üniversiteme 2013-2014 eğitim-öğretim yılında başlamıştım. İkinci sınıf öğrencisiyken rahatsızlığım kendini gösterdi. Başka şehirde okuyamayacağımı anladım, o yüzden sınava hazırlandım. Okuyabileceğim bölümlere baktım, burayı Sivas Cumhuriyet Üniversitesini yazdım ve geldi. Memleketimde olduğum için okumakta hiç zorluk çekmedim. Engelli arkadaşlar hiçbir zaman vaz geçmesinler, üzüntü kaygıya gerek yok, Rabbim var." ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise rabbim şifa versin önemli olan moral güçlü olmak azmin yenemeyeceği hiç şey yok okul’da bitirdin inşallah azminle mücadelenle hastalığıda yeneceksin kendine dikkat edeceksin bizde her zaman senin yanında olacağız Allah yardımcın olsun ifadelerine yer verdi.