Anahtar Kelimeler: KUTLAMA TEPKİ ÇEKTİ!

KUTLAMA TEPKİ ÇEKTİ!

‘Sivasspor siyasete alet edilemez”

Sivasspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmasının ardından şehirde gerçekleştirilen kupa töreni eleştirildi. Kupa töreninin AK Parti mitingine döndüğünü savunan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz, “Sivasspor siyaset üstüdür. Siyasete alet edilemez” dedi

HABER MERKEZİ

Şehirde yaşanan sorunları gündemden düşürmeyen İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Melih Uçmaz, AK Parti’yi hedef aldı.
Sivasspor’un Kayserispor’u yenerek Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmasının ardından 4 Eylül Müze bahçesinde gerçekleştirilen kupa törenine tepki gösteren Uçmaz, ‘Takımı sahiplenen sadece AK Parti mi?’ diye sordu.

Yapılan törende özellikle futbolcu, kulüp başkanı ve teknik direktörün geri planda kaldığına işaret eden Uçmaz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Sivasspor Siyaset Üstüdür, Siyasete Alet Edilemez. Sözde şehrin tamamının belediye başkanı olan Hilmi Bilgin ve ekibi tarafından organize edilen Kupa Töreni AK Parti mitingine döndü. Bizler beklerdik ki şehrin tamamının Belediye Başkanı olan Hilmi Bilgin, tüm siyasi parti temsilcilerini bu programa davet etsin. Şehirde Sivasspor’a destek veren, takımı sahiplenen sadece AK Parti mi? Sivasspor, siyasete alet edilmemelidir.
Tarihinde ilk kez Ziraat Türkiye Kupası başarısını gösteren Sivasspor tüm Sivaslıların katıldığı törende kupasını kaldırdı. Parti teşkilatı olarak biz de taraftarlarımızın arasında törene iştirak ettik. Ancak, kalabalıktan neredeyse çökme noktasına gelen platformda futbolcularımızı ve teknik heyetimizi seçmekte güçlük çektik. AK Parti il başkanından tutun da İl Genel Meclisi Başkanına ve milletvekiline kadar yerli yersiz herkesin çıktığı tören platformunun siyaset arenasına çevrilmesini kabul edilemez buluyoruz. Sivasspor'un zor günlerinde desteklerini göremediğimiz, taraftar taşlı sopalı saldırılar altında İstanbul yolculuğu yaparken onlara sahip çıkan bir sözlerini duymadığımız, final maçında bilet desteklerini işitmediğimiz bu kişilerin kupa törenine siyasetin gölgesini düşürmeleri kendi siyasetlerinin gereği olsa da spor ahlakına ve uğrunda şehitler verilen Sivasspor’umuzun geleneklerine aykırıdır. Sivasspor siyaset üstüdür, siyasete alet edilemez. Biz AK Partilileri; pazar artıklarında sebze toplayan amcaların, utanarak mendil satan teyzelerin, siftah yapmadan kepenk indiren esnafın, ay sonunu çıkaramayan işçinin memurun yanında ararken kupa sahnesinde bulduk. Onlar en küçük mutluluğu çıkarları için kullanadursun esas kupayı AK Parti gittiğinde Türk Milleti kaldıracak."