Anahtar Kelimeler: Kurunun yanında yanıyor

YAZARLAR

?Kurunun yanında yaş da yanıyor?

CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Özgündüz, ?Kurunun yanında yaş da yanıyor. FETÖ ile hiç alakası olmayan mağdurlar olmuştur? dedi

 

 

Fatih TABUR

Bir takım ziyaretlerden bulunmak üzere ilimize gelen CHP´li milletvekilleri parti binasında basın açıklaması düzenledi.

 Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Hatay Milletvekili Birol Ertem, Sivas Milletvekili Ali Akyıldız ve Parti Meclisi Üyesi Ali Özgündüz´ün katıldığı toplantının açılış konuşmasını CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karası gerçekleştirdi.

?SİVAS´I CHP YÜKSELTECEK?

Sivas´ın her geçen gün kötüye gittiğini aktaran Karasu, ?CHP Sivas´ta köklerini bulmuş bir parti. Cumhuriyetin kurulduğu, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti´nin birleştiği ve daha sonra CHP kimliğine karıştığı şehir Sivas. Biz o yüzden parti olarak Sivas´a büyük önem veriyoruz. Çünkü Sivas´ın tarihi ile CHP´nin tarihi ortaktır. CHP Sivas´ta ne zaman güçlü olduysa  Türkiye´de güçlü olmuştur. Bu hep böyle paralel gitmiştir. Sivas´ta CHP ne zaman gücünü kaybettiyse Türkiye´de güç kaybetmiştir, göç vermiştir, geriye gitmiştir. 1950´lerde Türkiye´nin 8. kalkınmış şehri olan şehrimiz bugün artık 60´lı sıralarda yer almaktadır. Her geçen gün geriye giden, her geçen gün küçülen, her geçen gün kendi kabuğuna çekilen Sivas´ı CHP yükseltecektir? dedi.

?HALKA GERÇEKLERİ ANLATMAK İSTİYORUZ?

Karasu´nun ardından konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Özgündüz ise hükümeti eleştirdi.Özgündüz, ?Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas´tayız. Diğer arkadaşlarımız da başka illerdeler. Ülkemiz çok kritik bir süreçten geçiyor. Halka gerçekleri anlatmak istiyoruz. Ülke, olağanüstü halle yönetilen ve ne kadar süreceği belli olmayan bir haldedir. Yakınlarıyla birlikte bir milyona yakın mağdur vardır. AK Parti FETÖ ile mücadele etmiyor, etmediği o kadar bariz ki ülkede darbe girişimini araştıran meclis komisyonu, cumhurbaşkanını, başbakanı dinlemeyecek. Bu Türk tipi komedidir. Darbeyi araştırma, açığa çıkarmak değildir. Kurunun yanında yaş da yanıyor. FETÖ ile hiç alakası olmayan mağdurlar olmuştur. AK Parti, FETÖ ile mücadele adı altında AKP´lileri koruyup, muhalifleri de tasfiye etmek için bir hareketin içine girmiştir. Bunları halkımıza anlatmak için şehir şehir geziyoruz? açıklamasında bulundu.

Heyet, basın toplantısının ardından çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ziyaret etti.