Anahtar Kelimeler: Kültür Memur duruşu belli

YAZARLAR

?Kültür Memur-Sen´in duruşu belli?

Kültür Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Murat Karakuzu; ?Sendika olarak vatanımıza karşı Allah muhafaza olabilecek her sıkıntının karşısındayız. Bunu 15 Temmuz´da, 16 Nisan´da tekrar gösterdik. Memur-Sen´in, Kültür Memur-Sen´in duruşu belli? dedi

 

Fatih TABUR

Kültür Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Murat Karakuzu, yönetim kurulu üyeleri ile  birlikte  gazetemize ziyarette bulundu. Gazetemiz personeli ile  görüşen Karakuzu, sendikal faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Kültür Memur-Sen´in 2003 yılında kurulduğunu anımsatan Karakuzu, şu anda kültür ve sanat kolunda tüm bakanlıklarda genel yetkili sendika olduklarını ifade etti.

?ÜYELERİMİZİN SONUNA KADAR YANINDAYIZ?

Sivas´ta faaliyetlerinin son sürat devam ettiğini aktaran  Karakuzu, ?Kültür ve Turizm Bakanlığı´na bağlı 8 tane birim var. Bakanlık bünyesi olarak en zengin illerden birisi de Sivas. Hem personel olarak hem bakanlığın bağlı olduğu birim olarak. Bizler de sendika olarak üyelerimizin sonuna kadar yanındayız. ?Sultan Şehir´ Sivas´a, kültür şehri Sivas´a ne kadar faydalı olabiliriz, bunun derdindeyiz? dedi.

?15 TEMMUZ´DA GÖSTERDİK?

Karakuzu, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: ?Devlet için, vatan için olumlu çalışmaların hepsinde sendika olarak, üyeler olarak sonuna kadar yer alıp öncülük ediyoruz. Sendika olarak vatanımıza karşı Allah muhafaza olabilecek her sıkıntının da karşısındayız. Bunu 15 Temmuz´da, 16 Nisan´da tekrar gösterdik. Memur-Sen´in, Kültür Memur-Sen´in duruşu belli.?

?BASININ YERİ ÇOK ÖNEMLİ?

Belirli aralıklarla üyelerle bir araya geldiklerini kaydeden Karakuzu, ?Sorunlarımızı masaya yatırıyoruz. İletişim halinde oluyoruz. Üyelerimizin genelde Memur-Sen, özelde de Kültür Memur-Sen olarak sonuna kadar yanındayız. Geçmişteki çalışmalarımızda da bunu gösterdik zaten.  Bizim Sivas gazetesine de özellikle teşekkür ediyoruz. Çünkü faaliyetlerimizi kamuoyuna duyuruyorsunuz. Basının  yeri çok önemli. Yerelde basın daha önemli. Bunu ulusal basına duyurmak yerel basının emeği ile oluyor. Bu konuda basını yakından tanıyan birisi olarak hangi şartlarda nasıl çalıştığınızı çok iyi biliyorum. Bizler sendika olarak yaptığımız bütün faaliyetleri sizlerin aracılılığıyla duyuruyoruz? değerlendirmesinde bulundu.