Anahtar Kelimeler: KRİPTOYA DEĞİL GAYRİMENKULE

YAZARLAR

KRİPTOYA DEĞİL GAYRİMENKULE

Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği (SEMDER) Başkanı Kerim Çayır, kripto para uyarısında bulunarak birikimi gayrimenkule yapın çağırısı yaptı

Erhan CEYLAN/

Son günlerde neredeyse gündemden hiç düşmeyen kripto para dolandırıcılığı hakkında SEMDER Başkanı Sabri Çayır emlakçılık sektörü üzerine önemli uyarılarda bulundu. ‘Kripto para borsası’ Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in yaklaşık 2 milyar dolarlık kripto para ile yurt dışına kaçtığını hatırlatan Çayır, vatandaşları gayrimenkul yatırımına davet etti.

İnsanların bin bir emek ile alın teri dökerek biriktirdiği paraları bir anda yok olduğunu vurgulayan Kerim Çayır, “Vatandaşlarımızın küresel sermayenin oyununa gelmemeleri gerektiğini her fırsatta söylüyoruz. Sanal para borsalarında her zaman için oynatan kazanır. Bunun unutulmaması lazım. Bu nedenle insanların geleceği için biriktirdiği paraları somut olan gayrimenkule yatırması gerektiğini bu vesileyle yineliyoruz. Gayrimenkule yapılan yatırım her zaman kazandırır” dedi.

‘BİR EMLAKÇI İNTİHAR ETTİ’

Kripto para borsalarında kaybedilen paralar nedeniyle insanların bunalıma girdiğinin ve ailelerinin yıkıldığının altını çizen SEMDER Başkanı Çayır, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; “İstanbul Kağıthane’de yaşayan bir emlakçı kardeşimiz kripto parada ettiği zarar nedeniyle ne yazık ki başına tek el ateş ederek intihar etti. Bu olay bizleri derin bir üzüntüye boğdu. Bu tarz olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.”