Anahtar Kelimeler: OKULLARINA TANITIM PROJESİ

YAZARLAR

KÖY OKULLARINA UZAY TANITIM PROJESİ

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ‘Köy Okullarına Uzay Tanıtım’ projesi kapsamında Suşehri Şehit Sezai Seven İlkokulunda öğrencilerle bir araya geldi. Proje kapsamında ilkokul öğrenciler hem eğlendi hem de öğrendi

Haber Merkezi/

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile üniversite öğrencilerinden oluşan Havacılık ve Uzay Topluluğunun ortak sorumluluk projesi olan "Köy Okullarına Uzay Tanıtım Projesi" kapsamında, Suşehri Şehit Sezai Seven İlkokulunda bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Suşehri İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Yıldız, Suşehri Şehit Sezai Seven İlkokulu Müdürü Cantekin Almalı, öğretmen ve Havacılık ve Uzay Topluluğu üyesi öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte ilkokul öğrencileri hem eğlendi hem de yeni bilgiler edindi. ‘Köy Okullarına Uzay Tanıtım Projesi’ kapsamında ilk olarak ilkokul öğrencilerine uzay bilimleri konusunda sunum yapıldı. Sunumun ardından öğrenciler gruplara bölünerek bilgi yarışması düzenlendi. Öğrencilerin kıyasıya mücadele ettiği bilgi yarışmasının kazananı ise tüm öğrenciler oldu. Eğlenceli geçen yarışma ve etkinliklerin ardından öğrencilere hediyeler verildi.

Öğrencilerin hayal dünyasında havacılık ve uzay bilimleri alanında yeni ufuklar açmak için proje yürüttüklerini belirten Rektör Kul, “Bundan sonraki süreçte de Havacılık ve Uzay Topluluğumuz ile etkinlikler gerçekleştirecek, bu alana ilgi duyan, hayal kuran yeni gençler yetiştireceğiz. Üniversitemiz Savunma Sanayi alanında faaliyet gösteren kuruluşlarla iş birliği içerisinde çalışmalar yapıyor. Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerimiz Savunma Sanayi kuruluşlarında görev alıyor, yürütülen çalışmalarda görev alıyor. Bu önemli bir fırsat” ifadelerine yer verdi.