Anahtar Kelimeler: ÖĞRETMENLERİYLE BULUŞTULAR

YAZARLAR

KÖY ÖĞRETMENLERİYLE BULUŞTULAR

Vali Salih Ayhan 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle merkeze bağlı köylerde görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi

Zübeyde DARENDELİ/

Hamidiye Kültür Bahçesi Şale Kitap Kafe içerisinde düzenlenen ‘Hamidiye Sohbetleri’ devam ediyor. Bu kapsamda Vali Salih Ayhan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle merkeze bağlı köylerde görev öğretmenlerle bir araya gelerek sohbet etti. Düzenlenen programa Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk ve İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan’da katıldı.

Sözlerine öğretmenler gününü kutlayarak başlayan Vali Ayhan, “İlimizde 10 bine yakın öğretmenimiz var. Sizlerin şahsında tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Öğretmenlerimizle birlikte olmak gerçekten çok keyifli. Hem eğitime dair hem öğretmenlik mesleğine dair, hem de bizim yapmamız gereken çalışmalarla ilgili sizlerle paylaşımlarda bulunuyoruz. Öğretmenlerin motivasyonunu artırmak bizim görevimiz. Sivas'ta da bu minvalde çok iyi bir ortam var. Eğer huzur olur ise başarı elde edilir” dedi.

Konuşmanın ardından öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini dinleyen Vali Salih Ayhan, daha sonra öğretmenlere hediye takdim etti.