Anahtar Kelimeler: KOŞMAYA HAZIRMISINIZ

YAZARLAR

Koşmaya hazır mısınız?

Sivas Kongresi´nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında ´Milli Savunma Sanayi 10 Bin Metre Ulusal Yol Koşusu 13 Ekim Pazar günü saat 09:30´da kent meydanından başlayacak. Dereceye girenlere 5 bin lira, 3 bin lira ve bin 500 lira para ödülü verilecek.

Hakan BAKAR

Sivas Kongresi´nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi koordinesinde ASELSAN A.Ş katkılarıyla yapılacak olan ´Milli Savunma Sanayi 10 Bin Metre Ulusal Yol Koşusu 13 Ekim Pazar günü Sivas Kongre müzesi bahçesinde saat 09:30´da başlayacak.

ASELSAN, Türkiye Atletizm Federasyonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Atletizm İl Temsilciliğinin organize ettiği, Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesinin koordinesinde gerçekleşecek olan ´Milli Savunma Sanayi 10 Bin Metre Ulusal Yol Koşusu heyecanının yaşanmasına az kaldı.

Sivas Kongresi´nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında ´Milli Savunma Sanayi 10 Bin Metre Ulusal Yol Koşusu 13 Ekim Pazar günü saat 09:30´da kent meydanından başlayacak.

Sivas ve çevre illerden çok sayıda sporcunun katılım sağlayacağı koşuda büyükler ve Veteranlar kategorisinde yapılacak olan yarışlarda kadın ve erkekler 10 kilometre koşacaklar. Cumhuriyet meydanından başlayacak ve yine aynı yerde bitecek olan yarışta dereceye giren sporculara, birinciye 5 bin lira, ikinciye 3 bin lira ve üçüncüye ise bin 500 lira para ödülü verilecek.

Ayrıca organizasyonda yarışacak olan Bin 58 kişiye tişört çanta ve günün anısına madalya verilecek.