Anahtar Kelimeler: KORKUTAN YÜKSELİŞ

KORKUTAN YÜKSELİŞ

İlimizde yaşanan Koronavirüs vakalarındaki artış Sağlık Bakanlığı tarafından belli periyotlarda paylaşılan vaka haritasına yansıdı. Vakalar Sivas’ta 93,92 oranında artış gösterdi

Ayşe Mine EĞÜZ/

İlimizde yaşanan nüfus hareketliliği etkisini göstermeye devam ediyor. Gurbetçilerin gelmesiyle yaşanan nüfus artışı vakalara yansıdı. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan vaka haritasında Sivas’ın 100 binlik nüfusa karşılık gelen haftalık vaka durumu 254, 48 oranında. Geçen haftaki haritada 160,56 olan vaka sayısı 93,92’lik bir artış yaşadı. Okulların açılmasına az kala vaka sayılarındaki bu artış vatandaşların çoğunu tedirgin etti. Maskesiz dolaşan insanlara tepki gösteren vatandaşlar, kul hakkının önemine değindi.

BAKANDAN AŞI ÇAĞRISI

Sosyal medya hesabı üzerinden vaka haritasını paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. En az iki doz aşı olanların sayısı arttıkça vaka sayıları da düşecek” dedi.