Anahtar Kelimeler: KONSERLERE YEŞİL

YAZARLAR

KONSERLERE YEŞİL IŞIK

İlimizde belediye tarafından organize edilen yaz konserlerine normalleşme sürecine girilmesiyle yeşil ışık yakıldı. Vatandaşlar doyasıya eğlendi, renkli görüntüler ortaya çıktı

Haber Merkezi/

İlimizde Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen yaz konserleri yeniden başladı. Yerel sanatçıların desteklenmesi amacıyla Belediye tarafından başlatılan mini konserlerin ilki Millet Bahçesinde vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Pandemide vatandaşın durumundan bahseden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Malumunuz hepimiz dünyada olduğu gibi ülkemizde ve şehrimizde de son 15 aydır farklı bir süreci yaşıyoruz. Milletimizin desteğiyle normalleşmeye sürecine girdik ve bu süreci de korumaya özen göstereceğimizi biliyorum. Tabi sosyal ve kültürel programlarımızı devam ettirebilmemiz için açık havada etkinlik yapmaya özen gösteriyoruz. Bu noktada maske ve mesafe kurallarına dikkat etmemiz gerekiyor. Pandemi döneminin başından sonuna kadar Sivaslı hemşerilerimiz bu konuya dikkat ettiler. Bu süreçte herkes üstüne düşen görevi layığıyla yerine getirdi. Bu yüzden öncelikle ben hemşerilerime teşekkür etmek istiyorum. Biz Sivas belediyesi olarak her alanda milletimize hizmet etmekle görevliyiz sosyal ve kültürel programlarımız noktasında da Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz konserlerimiz ve kültürel etkinliklerimize devam edeceğiz. İlkini de bugün millet bahçemizde başlatmış olduk bundan sonra da süreç güzel bir şekilde devam ederse her hafta cumartesi günleri millet bahçemizde yerel sanatçılarımızın katkılarıyla 14 aydır yaşadığımız süreci telafi etmek üzere Mini konser programları yapacağız katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum ve tekrar altını çizmek istiyorum ki sosyal mesafe ve maske kurallarına uyduğumuz takdirde inşallah bu programlarımız bir daha kesintiye uğramadan devam edecektir” dedi.