Anahtar Kelimeler: Kongreler gerçekleşti

Kongreler gerçekleşti

AK Parti Akıncılar ve Koyulhisar’da 7. olağan kongresi gerçekleştirildi.

Zübeyde DARENDELİ

AK Parti Akıncılar ve Koyulhisar’ da 7. Olağan Kongrelerini, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, AK Parti Kadın Kolları Sivas İl Başkanı Arzu Polat, AK Parti Sivas İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensuplarının katılımı ile gerçekleştirildi

Divan Başkanlıklarını Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya’nın yaptığı kongremiz Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Akıncılar İlçe Başkanı Yakup Noyan, kongrenin hayırlar getirmesini dileyerek, “Ben görev sürecim boyunca iki seçim geçirdim, birisi Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimi ile Yerel Seçimleri gerçekleştirdik. Biz tek tek insanlarla görüşmemiz lazım, Belediye Başkanıma dedim sen eşini alacaksın her eve uğrayacaksın, bizde teşkilat olarak bütün vatandaşlarımızla tek tek görüştük ve hizmeti sadece AK Parti’nin yapacağını anlattık ve sandıklardan AK Parti çıktı, Akıncılar kazandı” diye konuştu.

Koyulhisar İlçe Başkanı Caner Kara, “Allah’ıma şükürler olsun ki Recep Tayyip Erdoğan’a hizmet etmek için bizlere bu görevi layık gördünüz, bundan sonra devam dediniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugüne kadar yönetimde görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum bu bir bayrak yarışı bundan sonraki görev alan arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

İl Başkanı Hakan Aksu ise, “Pandemi dolayısıyla kalabalık, coşkulu kongrelerimizi bu dönem gerçekleştiremiyoruz, bu dönem, açık havalarda delegelerimizin katıldığı sınırlı katılımcılar ile kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Kongremizin her iki ilçemize de hayırlı olmasını Cenabı Hak’tan diliyorum.

Son olarak Konuşan Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise, “AK Parti’de kongreler düğün bayram havasında geçer, Fakat Pandemiden dolayı, Covid salgınından dolayı sınırlı sayıdaki delegelerimizle açık havada kongrelerimizi devam ettiriyoruz. Bugün hangi hizmetlere bakarsanız bakın AK Parti’nin hizmetlerini görüyorsunuz. Yollardan Hastanelere, okulundan kütüphanesine kadar her şey de AK Parti’nin imzası var. Bu hizmetleri yaparken sizin 19 Yıldır Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında durmanızın soncudur bunlar. Sizler 19 Yıldır Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun yol arkadaşlarına desek olmamış olsa idiniz bugün biz ne Karadeniz’de doğalgazı bulabilirdik, Ne Akdenizde Petrol arama cesareti gösterebilirdik ki son dönemlerde görüyoruz Amerika Başkan adayı diyor ki bizim Türk Halkı ile sorunumuz yok, Erdoğan’la sorunumuz var. Diyor ki biz dostlarımızla birlikte, seçimde yada seçimsiz, yani o seçimsiz nedir onu biz bilmiyoruz ama, seçimli yada seçimsiz Erdoğan’ı indireceğiz gibi beyanlarda bulunabiliyorlar. Bugün 12 Eylül’ün yıldönümü, biz ülke olarak Darbelerden çok çektik. Herkes şunu bilsin ki 15 Temmuz’da darbeyi önleyen bir millet var. O milletin ardından dimdik duran Recep Tayyip Erdoğan var, Avrupa da, Amerika da, Macron’da bunu bilmiyorlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Akıncılar İlçe Teşkilatının Faaliyet Raporu, Gelir – Gider Bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Tek Liste ile gidilen seçimde Mevcut Başkan Yakup Noyan, tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.

Konuşmaların ardından Koyulhisar İlçe Teşkilatının Faaliyet Raporu, Gelir – Gider Bilançosu okunarak tebliğ edildikten sonra seçime geçildi. Tek Liste ile gidilen seçimde Mevcut Başkan Caner Kara, tekrar ilçe başkanlığı görevine seçilerek güven tazeledi.