“Komşu İllere de sağlık hizmeti vereceğiz”
Numune Hastanesi Başhekimi Emin Ertan Temizöz, “Hedefimiz sadece ilimize değil komşu illere de sağlık hizmeti verebilecek seviyeye ulaşmaktır” dedi
Tarih: 8.2.2018 18:36:28/ 741okunma / 1yorum

Hakan BAKAR

Sivas Numune Hastanesine  geçtiğimiz günlerde Başhekim olarak atanan Üroloji  Uzmanı Emin Ertan Temizöz basın mensupları ile bir araya geldi. Temizöz yapılacak çalışmalar hakkında ve atanan yönetim kadrosunu tanıtarak açıklamalar da bulundu.

Başhekim Temizöz Sivas Numune Hastanesi Hakkında Bilgi vererek, hastanenin A2 hastanelerden biri olduğunu , 241 uzman Hekim, 36 pratisyen Hekim, 1236 yardımcı sağlık personeli,409 memur, 825 hizmet alım personeli ile yüz 41 bin 715 metrekarelik alanda hizmet verdiğini ifade etti.

ÜÇ AYRI ACİL HİZMETİNE SAHİBİZ

Hastane Acil servis hizmetlerinin en üst seviyede olduğunu ve 3 ayrı acil servisi ile aynı anda hizmet verdiğini söyleyen Temizöz, hastane bünyesinde genel acil, çocuk acil ve kadın doğum acil hizmetlerinin günlük ortalama 1500 hastaya sağlık hizmeti sunduğunu belitti.

Temizöz şöyle devam etti: “905 yatak kapasitesi olan Hastane, bünyesindeki 128 poliklinik hizmeti ile  günlük ortalama 11 bin hastaya ayaktan tedavi hizmeti sunuyor. Aylık ortalama 3500 hastaya yataklı tedavi servis hizmeti verilmektedir.  Hastanenin 905 servis yataklarının 746 tanesi yüzde 82.4 nitelikti olarak tanımlanan tek veya çift kişilik ayrı banyo ve tuvaleti olan odalar içerisinde yer alıyor.”

“RİSKLİ GEBELİK TAKİP VE TEDAVİ HİZMETLERİNE BAŞLANACAK”

Sivas Numune Hastanesinin 7 ayrı alanda 88 tane erişkin ve yenidoğan yoğun bakım yatağı ile komşu illere de hizmet verebilecek kapasiteye sahip olduğuna da değinen Temizöz, “ Özellikle Palyatif bakım ünitemiz, yanık ünitemiz, anjiyografi ünitemiz, radyasyon Onkoloji tedavi birimimiz, fiziki mekanlarıyla tüm hastaneler içerisinde örnek gösterilen birimlerimiz arasında yer alır. Sivas´a komşu illerinde faydalanacağı önemli bir uzmanımızın Hastanemizde göreve başlaması ile perinatoloji  birimi ile riskli gebelik takip ve tedavi hizmetleri verilmeye başlanacaktır” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Başhekim Temizöz, yapım aşamasında olan geriatri merkezi, ek blok ve katlı otopark ile hastanemizin yatak kapasitesine 462 adet ekleneceğini aktararak, otopark kapasitesinin de 863 adet artırılacağından bahsetti.

Yeni binaların içerisinde planlanan Fizik Tedavi salonları psikiyatri servisi hematoloji Tanı ve Tedavi Merkezi alzeimer Kreşi ile hastalara daha kaliteli ve çeşitli hizmet verileceğini dile getiren Temizöz,  planlanan refakatçi Oteli sayesinde hasta ve refakatçilerinde konaklamasının sağlanacağını kaydetti.

Temizöz amaçlarının verilen hizmetlerin verimliliğini çeşitlerini ve kalitesini artırmak olduğunu söyleyerek,  “Hastaların hastaneye girdikleri andan itibaren işlerini kolaylaştırarak  hastaların daha temiz ve sağlıklı ortamlarda hizmet almalarını sağlamak  birincil görevimizdir.  Hastalarımızın tedavi amacıyla ilimiz dışına çıkmak zorunda kalmalarını önlemek hizmetlerimizi çeşitlilik ve kalitesini arttırmakta mümkündür” dedi.

“HİZMETİN ÇITASINI YÜKSELTECEĞİZ”

Yeni göreve başlayan Temizöz hedeflerinden de bahsederek, Hastanenin oluşumunda emeği olanlara da teşekkür etti.

Hedeflerinin sadece ilimize değil komşu illere de sağlık hizmeti verebilecek seviyeye ulaşmak olduğunu vurgulayan Temizöz, “Vatandaşlarımıza en iyi sağlık hizmetini sunmamızda bizim her zaman yanımızda olan başta Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz Bey´e ilimizin kıymetli siyasetçilerine Mülki ve idari yöneticilerimize sivil toplum örgütlerine ve değerli basın mensuplarına şahsım ve arkadaşlarım adına teşekkür eder saygılarımı sunarım” açıklamasında bulundu.

HASTANE YÖNETİMİNDEKİ İSİMLER

Başhekim Ertan Temizöz, hastanede birçok birimde yeni atamaların gerçekleştiği belirterek hastane yönetimindeki isimleri şu şekilde açıkladı:

Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr.Haluk Avunduk Başhekim Yardımcısı Uzm.Dr. Mehmet Fidan Başhekim Yardımcısı Dr Ahmet Işık Başhekim Yardımcısı Dr. Abdullah Kurt idari ve Mali işler Müdürü Fatih Karaca, destek ve kalite müdürü Ersin Şimşek, sağlık bakım hizmetleri müdürü Betül Ünsal, Müdür Yardımcısı Nuray toy, Müdür Yardımcısı Bülent Altun, Müdür Yardımcısı Yavuz Kaya, Müdür Yardımcısı Mehmet Kömürcü.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
taner
9.2.2018 00:43:13
Sivası hele halledinde komşu iller sonra, en önce hastanenın giriş yanlış, ön taraf tıkanmış apartmanlar trafik perişanlık, karmaşa diz boyu, bence girişi arka yola almalı ve yolun karşısı henüz boşken istimlak edilmeli betonlaşma karmaşa önlenmelidir
Dumanlı Hava Sahası
Dumanlı Hava Sahası
Numune Hastanesini dün sabah duman bastı. Sivas Numune Hastanesinde devam eden ek bina inşaatında dün sabah saatlerinde inşaat işçilerinin ısınmak için yaktığı ateş nedeniyle Çocuk Acil Servisi yakılan ateşin dumanı içeri kadar girdi.
Alzheımer ile ilgili doğru bilinen 10 yanlış
Alzheımer ile ilgili doğru bilinen 10 yanlış
Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Geysu Karlıkaya, yaptığı yazılı açıklamada, Alzheimer´ın bunama (demans) sebeplerinden sadece bir tanesi olduğunu belirtirken, toplumda bu hastalığa karşı doğru bilinen birçok yanlış olduğunu, hastalığa yönelik bilinçlenmenin ise zorlu süreci hafifleteceğini vurguluyor.
Gebelikte protein tüketimi bebeğin gelişimini etkiliyor
Gebelikte protein tüketimi bebeğin gelişimini etkiliyor
Medicana Sivas Hastanesi Kadın Hastalıkları ve doğum Uzmanı Sultan Şalk, gebelerin günlük 150-200 gram kırmızı et tüketilmesi gerektiğini söyledi.
Kök hücreyle laboratuvarda yemek borusu dokusu büyütüldü
Kök hücreyle laboratuvarda yemek borusu dokusu büyütüldü
Amerikalı bilim adamları, ilk kez pluripotent kök hücreleri kullanarak laboratuvar ortamında insan yemek borusu dokusu büyüttü.
Belediyespor Selçukspor Maçına Hazırlanıyor
Belediyespor Selçukspor Maçına Hazırlanıyor
İkinci Lig´deki temsilcimiz Sivas Belediyespor, hafta sonu oynadığı Şanlıurfaspor maçının ardından bir günlük izin yaptı.
Hastalar "Laparaskopik" yöntemi tercih ediyor
Hastalar "Laparaskopik" yöntemi tercih ediyor
Medicana Sivas Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Mustafa Atabey, genel cerrahi anlamında birçok alanda yaygınlaşmaya başlayan ve halk arasında "kapalı yöntem" olarak bilinen "laparaskopik" yöntemin en çok tercih edilen ameliyat şekli olduğunu söyledi.
Gebelikte yaşanan bulantı ve kusmalar
Gebelikte yaşanan bulantı ve kusmalar
Sivas Numune Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. İlkin Seda Can, gebelikte yaşanan bulantı ve kusmalar ile ilgili bilgiler verdi.
Huzursuz bacak sendromunu tetikleyen 13 neden
Huzursuz bacak sendromunu tetikleyen 13 neden
“Huzursuz bacak sendromu”, pek çok kişiyi gece uykusundan uyandırıyor hatta çoğu zaman uyutmuyor. Genç ve orta yaşlarda yüzde 5 oranında görülen sorun, 60 yaş üzerinde yüzde 20´ye çıkabiliyor.
Kanser Hastaları ne olacak?
Kanser Hastaları ne olacak?
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Tıp fakültesi Hastanesi Radyasyon Onkoloji nerdeyse kapanma noktasına geldi. Onkoloji Merkezinde tedavi gören hastalar ne ´yapacağız´ diye kara kara düşünüyorlar.
Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü
Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü
Sivas İl Sağlık Müdürlüğü, 15 Eylül Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü dolayısıyla bir prostat hastalığına dikket çekmek için bir açıklama yayınladı.
Ne kadar uykuya ihtiyacımız var?
Ne kadar uykuya ihtiyacımız var?
Çoğumuz hayatımızın yaklaşık üçte birini uyuyarak geçirmekteyiz. Gerçekten bu kadar uzun süre uyumak zorunda mıyız? Çevremizde seyrek de olsa çok daha kısa süre uyuyan insanlara rastlamaktayız. Uykumuzu kısaltmak mümkün müdür? Daha kısa süre uyursak ne tür problemlerle karşılaşırız?Son yıllarda yapılan araştırmalarla yukarıdaki soruların birçoğunu cevaplamak mümkün olmuştur.
Kanserin ilacı Karamuk
Kanserin ilacı Karamuk
Sivas ta yetişen bir çok endemik bitki var ve bunların çoğu da doğal ilaç işlevini görüyor bunlardan biriside Karamuktur. Sivas´ın çeşitli köylerinde topladığı karamukları perakende sebze halinde satan Ethem Yıldız, karamuk´un faydalarını saymakla bitmez diyor.
Uyumlu çalışma arkadaşları
Uyumlu çalışma arkadaşları
Çalışma arkadaşlarınızın kişiliği kadar temizliği de önemli
Kalbinize iyi bakın
Kalbinize iyi bakın
Sivas´ta Çocuk Kardiyoloji Doktorunun olmaması hastaları ve aileleri mağdur ediyor.
Aile sağlığı merkezlerinde ´check-up´ dönemi
Aile sağlığı merkezlerinde ´check-up´ dönemi
Aile sağlığı merkezlerinde vatandaşların sağlık durumları hakkında muhtemel hastalıkları daha ortaya çıkmadan önlemek için check-up uygulaması devreye girdi.
Tüm antibiyotiklere dirençli süper bakteri keşfedil
Tüm antibiyotiklere dirençli süper bakteri keşfedil
Bilim adamları, insan derisinde yaygın görülen bir bakterinin bilinen tüm antibiyotiklere direnç geliştirdiğini keşfetti.
D Vitamini Eksikliğinin Hiç Bilmediğiniz Zararları!
D Vitamini Eksikliğinin Hiç Bilmediğiniz Zararları!
“Son dönemde bilimsel çalışmalar, D vitamini eksikliğinin; tümör gelişimine, kalp-damar hastalıklarına, diyabete, enfeksiyonlarda eğilime ve de depresyona yol açtığını göstermektedir” diyen Okan Üniversitesi Hastanesi Romatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Barış Gündoğdu, D vitamini eksikliğinde kas-iskelet ağrılarının da sık sık görülebileceğini söyledi.
Çocuğunuzun gözleri yeni döneme hazır mı?
Çocuğunuzun gözleri yeni döneme hazır mı?
Yaz tatilinin sona ermesiyle velileri ve öğrencileri yeni 2018-2019 eğitim-öğretim döneminin heyecanı ve telaşı sardı. Yeni üniformalar alınıyor, kırtasiye malzemeleri tamamlanıyor. Çocuklar okula başlamak için hazır, peki göz sağlıkları yeni döneme hazır mı?
Takıma Katkı Sağlamak İstiyorum
Takıma Katkı Sağlamak İstiyorum
Demir Grup Sivasspor´un ´Yaz transfer´ döneminin son gününde kadrosuna kattığı Gabriel Torje, çok çalışarak takımımıza katkı sağlamak istediğini söyledi.
BÜTÜN ÇOCUKLAR GÖRSÜN
BÜTÜN ÇOCUKLAR GÖRSÜN
2018-2019 eğitim-öğretimin yılı açılışı yaklaşırken Eczacı Gözlükçü Taylan Küçüker çocukların göz sağlığına dikkat çekmek için yaptığı açıklamada; " Okullar açılıyor, Sağlıklı bir nesil için, çocuğunuzun düzenli göz muayenelerini ihmal etmeyiniz. Çocuklarımızın göz sağlığını koruyalım. Bütün çocuklar görsün." dedi.
Sağlığınız için Balık Tüketin
Sağlığınız için Balık Tüketin
Denizlerde av sezonunun açılmasıyla birlikte insan sağlığı için en yararlı protein kaynaklarından biri olan balık sofralarımıza sağlık katıyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
"Ne kadar bilirsen bil; söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır."

MEVLANA (R.A)