"Koltuk değil hizmet için geldik"
STSO Haziran ayı Meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, “Yeni dönemde önümüzü görmemiz için hataları düzeltmemiz lazım. Bütün üyelerimiz bunları bilsin. Öncelikle cenazeyi kaldırmamız lazım. Bu koltuklara heves için gelmedik. Geçmişte dönemdeki hataları düzelteceğiz, yeni ufuklar açacağız. Sivas´a güzel eserler kazandıracağız.” dedi
Tarih: 9.6.2018 16:55:13/ 457okunma / 0yorum

 

 Osman Nuri KESİCİ

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Haziran ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım başkanlığında gerçekleştirildi.  Toplantının açılış konuşmasını yapan Yıldırım, meclis üyelerinin yaklaşan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını kutladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken ise yapılan çalışmaları değerlendirdi. 

 

"TOBB´DA 2 ÖNEMLİ GÖREV ALDIK"

Ankara temaslarının verimli geçtiğini kaydeden Başkan Eken,Çalışmalarımıza ilk olarak Ankara´da Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz´ı ziyaret ederek başladık. Bakanımız ile fikirlerimiz ve gerçekleştireceğimiz projeler konusunda istişarede bulunduk. Meclis Başkanımız, TOBB Delegelerimiz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu´nu ziyaret ettik. TOBB´da yapılan seçimli genel kurulda da Odamıza Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Arge-İnavasyon Kurulu Üyeliği gibi 2 önem görev verildi. Öncelikle genel başkanımıza teşekkür ediyor, ilimizi ve Odamızı TOBB´da en iyi şekilde temsil edeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

 

"MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN TAAHHÜTLER ALDIK"

İki gün içerisinde 5 partiyi konuk ettiklerini ve çeşitli taahhütler aldıklarını anlatan Başkan Eken “Meclis Üyelerimiz ve STK Başkanlarımızın katılımıyla Milletvekili adaylarını odamızda konuk ettik. Sırayla, Saadet Partisi, İyi Parti, Ak Parti, MHP ve CHP Milletvekili adaylarını Odamıza davet ederek, hem yakından tanıma hem de Sivas için yapacakları projeleri öğrenme fırsatımız oldu. Tüm siyasi partilere eşit mesafede olduğumuzu bu toplantılarda adaylara anlattık, Sivas için projelerin ve verilen sözlerin takipçisi olduğumuzu bildirdik.” şeklinde konuştu.

 

"FUAR MERKEZİ VE OTOPARK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın ziyaretinde önemli destekler aldıklarını açıklayan Eken, “Bakanımız Odamızı ziyaret ederek, bizlere başarılar diledi. Bakanımıza Odamızın kullandığı ancak, yakın bir dönemde yan tarafımızda bulunan okulla birlikte yıkılacak olan otopark için destek sözü aldık. Bakanımız, Fuar ve Kongre alanı ile yapımına başlanan Teknoloji Lisesi konusunda da bizlerin yanında olduğunu açıkladı. Bu projede bizlere her türlü desteği vereceklerini ve bu eseri Sivas´a kazandıracaklarını kaydetti. Bizlerde yıllardır TOBB ETÜ fakülteleri olarak bir türlü yapılamayan bu alana öncelikle TOBB´un desteğiyle Teknoloji Lisesi´ni yapacağız. 2019 yılı eğitim öğretim yılında Teknoloji lisesi açmayı planlıyoruz. Bu konuda TOBB´dan gelen inşaat komisyon ve Teknoloji Lisesinin ihalesini alan müteahhit firma ile görüştük. Projeyi yakından takip ediyoruz. Projenin diğer bölümündeki Fuar, Kongre Merkezini de Odamızın kaynaklarını ve bakanımızın desteğini alarak tamamlayacağız. Güzel bir eseri Sivas´a kazandıracağız” dedi.

 

"SANAYİ BAKANI SİVAS´A GELECEK"

Milli Eğitim Bakan´ı Yılmaz´a Seyfebeli projesinin önünde büyük bir engel olarak duran kamulaştırma sorununu ilettiklerini söyleyen Eken şunları söyledi: “Seyfebeli Sanayi ve Ticaret Merkezi projesinde de ot bedeli yüzünden kamulaştırma çalışmaları durmuştu. Bu konuyu da bakanımıza ilettik. Ve önümüzdeki günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü´yü Sivas´a davet ederek, Odamızda toplantı yapacağız. Bu projenin önündeki engelleri kaldırarak, yapımına hız vereceğiz.”

 

"KÜLTÜRKPARK YENİDEN İHALE EDİLECEK"

İlimizdeki el sanatları ve hediyelik eşyaların tanıtım ve satışı amacıyla projesi hazırlatılan Kültür Park´ı da tamamlayacaklarını kaydeden Eken, “Odamızla ilgili projeleri bir bir hayata geçireceğiz. İçiniz raht olsun. Ankara yolu üzerinde Jandarma binasının yanında bulunan bu alan 300 bin lira havası ile Odamız tarafından alınmış. Yaklaşık 5 yıldır bu alan için kira ödüyoruz. Yer boş durumda bekliyor. Cenazeyi kaldırmamız lazım. Yeni dönemde önümüzü görmemiz için hataları düzeltmemiz lazım. Bütün üyelerimiz bunları bilsin. Bu koltuklara heves için gelmedik. Yapılmayanları gördüğümüz için keşke bunlar yapılsa diye anlatmaktan dilimizde tüy bitti. Baktık bunlar olmuyor, o zaman taşın altına elimizi koyalım. Arkadaşlarımızla birlikte sahaya indik. Koçlar gibi çalıştık. Üyelerimizde bizi bu göreve layık gördü. 7 bin kişi temsil ediyoruz. Yarım bırakılan bu projeyi de Sivas´a kazandıracağız.”

 

"ODAMIZIN ESKİ HİZMET BİNASINI FAALİYETE GEÇİRECEĞİZ"

“Odamızın bankalar caddesine bulunan hizmet binasını atıl vaziyetten kurtaracağız. 3 katlı ve altında 4 dükkan bulunan bu binayı kısa sürede Odamız için faydalı hale getireceğiz. Biz bankalara, hastanelere, işadamlarına bu binayı bir blok halinde vermeyi düşünüyoruz. “

 

"2. ÜNİVERSİTE VE DEMİRAĞ OSB BÜYÜK ŞANS"

Bizler Odamızın projelerini takip ederken, ilimizin ve sanayimizin kalkınmasına büyük katkı sunacak Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´de faaliyet geçiyor. Demirağ OSB´nin dün itibariyle altyapı ihalesi gerçekleştirildi. Proje emeği geçen Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza ve Milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyorum.”

 

Toplantıda yapılan oylamalarda OSB müteşebbis heyetinde, Mustafa Eken, İbrahim Emmioğlu, Yüksel Aksoy, Şarkışla OSB müteşebbis heyetinde Savaş Kangal, Mustafa Yıldız, İsmet Ülker, Murat Şen, İnşaat Komisyonuna Ümit Yerlikaya, Harun Bozcan, İdris Ocak, Emre Torun, Murat Gülhan, Murat Şen, Mustafa Yıldız´ın seçilmesine karar verildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Koltuk değil hizmet için geldik
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bakan´dan sözü kaptık
Bakan´dan sözü kaptık
Pakdemirli “Siz başvurunuzu yapın. Sivas´ın kenevir üretimi yapılacak olan iller arasına alınması için gerekli yasal düzenlemeyi yapacağımın sözünü veriyorum.”dedi.
Sebzeler el yakıyor
Sebzeler el yakıyor
Sebzeler el yakıyor
TİM İhracat 2019 Raporu açıklandı
TİM İhracat 2019 Raporu açıklandı
Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, "Dünyada en çok ticareti yapılan 200 ürün arasında, ülkemizin güçlü olduğu 47 ihracat ürünü var. Bizim bu ürünlerdeki ihracatımız ise 50 milyar dolar seviyesinde." dedi.
Emekliye çifte zam
Emekliye çifte zam
Milyonlarca emekliye yeni maaşları ödeniyor. Emekliler hem maaşlarını hem ek ödemelerini zamlı alıyor. 104 ile 518 lira arasındaki gelir artışı hesaplarda görülüyor.
Enflasyonun üstünde kira artışına önlem
Enflasyonun üstünde kira artışına önlem
Kira artış oranlarında Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi yerine Tüketici Fiyat Endeksi´ndeki 12 aylık ortalamaların dikkate alınmasına yönelik düzenleme, ilgili taraflarca olumlu karşılandı.
Elektrik desteğinden 10 milyon kişi faydalanacak
Elektrik desteğinden 10 milyon kişi faydalanacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın açıkladığı düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşların elektrik tüketimini devletin karşılamasına yönelik düzenlemenin detayları belli oldu.
Halkbank´tan kredi kartı yapılandırması
Halkbank´tan kredi kartı yapılandırması
Halkbank, kredi kartı borçlarını ödemekte zorlanan ve birikmiş kredi kartı borcunu yapılandırmak isteyen müşterilerine "Halk Destek Kredisi" kullandıracağını duyurdu.
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
IMF, küresel büyüme tahminlerini düşürdü
Uluslararası Para Fonu (IMF), küresel ekonomik büyüme tahminini bu yıl için yüzde 3,5´e, 2020 yılı için de yüzde 3,6´ya çekti
Kuruyemiş te fiyatlar katlanarak yükseliyor
Kuruyemiş te fiyatlar katlanarak yükseliyor
Kuruyemiş te fiyatlar katlanarak yükseliyor
DSİ´den Sivas´a bir müjde daha
DSİ´den Sivas´a bir müjde daha
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Sivas iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Yıldızeli Cizözü Barajı´nda su tutulmaya başlandı.
“Sivas gelişmeye devam ediyor"
“Sivas gelişmeye devam ediyor"
Sivas Valisi Salih Ayhan, Organize Sanayi Bölgesi´nde faaliyet gösteren işletmeleri ziyaret etti. İlimizde istihdama ve ekonomiye katkı sunan fabrikaları gezerek çalışmaları yerinde gören Vali Ayhan, ziyaretler öncesi 2019 yılının ilk Organize Sanayi Bölgesi (I. OSB) Müteşebbis Heyeti Toplantısına katıldı.
Kenevir Üretimi Değerlendirildi
Kenevir Üretimi Değerlendirildi
Tarım Platformu Üyeleri, Sivas´ta Kenevir Yetiştiriciliğini Değerlendirdi
Vakıf Katılım´dan kira sertifikası ihracı
Vakıf Katılım´dan kira sertifikası ihracı
Vakıf Katılım´dan yurt içi piyasaya yönelik 350 milyon TL´lik kira sertifikası ihracı
Vagon fren sistemi Türkiye´de üretilecek
Vagon fren sistemi Türkiye´de üretilecek
Yük vagonunda Hedef %100 yerlileşme projesi kapsamında fren sistemi üretimi yapan ve dünya çapında birçok ülkeyle ticari ilişkisi bulunan Knorr Bremse firmasının yöneticileri Sivas´ta TÜDEMSAŞ fabrikasında kompakt fren sisteminin yerli üretimi için bir araya geldiler.
Konut satışları yerinde saydı
Konut satışları yerinde saydı
Türkiye genelinde 2018 yılında bir milyon 375 bin 398 konut satış sonucu el değiştirdi. 2018 yılı konut satışlarında Sivas´ta ise10 bin 665 konut satışı gerçekleşti. 2017 rakamlarına bakıldığında 10 bin 654 konut satışı ile Sivas´ta konut satışları yerinde saymış oldu.
Emekliler yakıt ve kira desteği istiyor
Emekliler yakıt ve kira desteği istiyor
TÜED Genel Başkanı Ergün, kira fiyatlarındaki artış ve ısınma giderlerinin yükselmesinin emeklilerin hanehalkı tüketim harcamalarını artırdığını belirterek, "Kış aylarında yakıt ve kira desteğine ihtiyaç duyduğu açıkça ortadadır." dedi.
IPARD Proje Eğitim Protokolü İmzalandı
IPARD Proje Eğitim Protokolü İmzalandı
IPARD Proje Hazırlama İşbirliği ve Eğitim Protokolü´ İmza Töreni Düzenlendi
Sivaslı girişimci kadınlar buluştu
Sivaslı girişimci kadınlar buluştu
Sigortacı Suna Kendirli ve kuaförcülük yapan Şükran Alıncak Aydın öncülüğünde Sivas´ta farklı sektörlerde çalışan kadınlar ‘Güçlü ve Girişimci Kadınlarımızı Biraraya Getiriyoruz´ sloganıyla dün kahvaltıda buluştu.
“Bütün Projelere Destek Vermeye Hazırız”
“Bütün Projelere Destek Vermeye Hazırız”
Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yönetim Kurulu Toplantısı Kayseri Valisi ve ORAN Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Günaydın´ın başkanlığında Sivas´ta toplandı. 
İşsizlik Rakamları Açıklandı
İşsizlik Rakamları Açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından dün 2018 yılı Ekim dönemine ait işsizlik rakamları açıklandı. 2018 yılı Ekim döneminde İşsizlik oranı %11,6 seviyesinde gerçekleşti
Cirolar Düştü
Cirolar Düştü
Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından dün açıklanan ´Perakende Satış Endeksleri´, Kasım 2018´de Perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre %6,3 azalarak cirolar düştü
Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması AB Hibe Programı
Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması AB Hibe Programı
Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması Hibe Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı
İş Sağlığı ve Güvenliğinin AB Hibe Projesi
İş Sağlığı ve Güvenliğinin AB Hibe Projesi
İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Hibe Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı
Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim AB Hibe Programı
Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim AB Hibe Programı
Bütünleştirici Eğitim İçin Özel Eğitim Hizmetlerinin Kalitesinin Artırılması Hibe Programı Teklif Çağrısı Yayınlandı.
İbrahim Tenekeci
İbrahim Tenekeci
Siyaset ile samimiyet arasında
Mustafa Kutlu
Mustafa Kutlu
Kalp-hürmet-hizmet-merhamet
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Kötü Başlangıç
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
‘Kutsal´ sömürü
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
‘Umarsızca Cennet´i aramak´
Ö. Emir Doğan
Ö. Emir Doğan
(KAMİ)GAZZE, UZAK ÜLKE DEĞİL; SEYİR GÜNLÜĞÜNE EKLEYEMEYİZ
Mehmet Şevket Eygi
Mehmet Şevket Eygi
İhlâssız din hizmeti olmaz
İbrahim Kahveci
İbrahim Kahveci
Bir zamanlar duyarlıydık...
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Uygarlar ve Uygurlar!
Yusuf Kaplan
Yusuf Kaplan
Türkiye´nin önündeki takoz: FETÖ zihniyeti!
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
‘Ben bir Türk´üm, dinim, cinsim uludur´
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Bir Yıldız Daha Kaydı
Berat Demirci
Berat Demirci
ŞEHRİN GÖÇÜ VE “BİR ŞEHİRLİ”NİN GÖÇÜ
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
EKONOMİDE MEGALOMAN DAVRANIŞLAR
Ahmet Özdemir
Ahmet Özdemir
Gelenek mi, görenek mi, medeniyet mi?
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Başörtüsü ve Vietnam Sendromu
Coşkun Gökkuş
Coşkun Gökkuş
Para/transfer
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Bir çevirinin düşündürdükleri
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SÜRPRİZ REKTÖRÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ
Salih Tuna
Salih Tuna
Kadir Mısırlıoğlu´nun fesi, PKK´nın kalpağı
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Şükürname!
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Fikret Ünsal
Fikret Ünsal
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.3142
EURO
6.0386
booked.net
Sen insana ulaşmadan Allah?ı nasıl arıyorsun?.

Hz. Muhammed
Bal bozulmaz; o nedenle 3 bin yıllık bir balı bile yemiş olabilirsiniz!

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59