"Koltuk değil hizmet için geldik"
STSO Haziran ayı Meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, “Yeni dönemde önümüzü görmemiz için hataları düzeltmemiz lazım. Bütün üyelerimiz bunları bilsin. Öncelikle cenazeyi kaldırmamız lazım. Bu koltuklara heves için gelmedik. Geçmişte dönemdeki hataları düzelteceğiz, yeni ufuklar açacağız. Sivas´a güzel eserler kazandıracağız.” dedi
Tarih: 9.6.2018 16:55:13/ 281okunma / 0yorum

 

 Osman Nuri KESİCİ

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Haziran ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Çetin Yıldırım başkanlığında gerçekleştirildi.  Toplantının açılış konuşmasını yapan Yıldırım, meclis üyelerinin yaklaşan Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını kutladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken ise yapılan çalışmaları değerlendirdi. 

 

"TOBB´DA 2 ÖNEMLİ GÖREV ALDIK"

Ankara temaslarının verimli geçtiğini kaydeden Başkan Eken,Çalışmalarımıza ilk olarak Ankara´da Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz´ı ziyaret ederek başladık. Bakanımız ile fikirlerimiz ve gerçekleştireceğimiz projeler konusunda istişarede bulunduk. Meclis Başkanımız, TOBB Delegelerimiz ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu´nu ziyaret ettik. TOBB´da yapılan seçimli genel kurulda da Odamıza Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Arge-İnavasyon Kurulu Üyeliği gibi 2 önem görev verildi. Öncelikle genel başkanımıza teşekkür ediyor, ilimizi ve Odamızı TOBB´da en iyi şekilde temsil edeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

 

"MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN TAAHHÜTLER ALDIK"

İki gün içerisinde 5 partiyi konuk ettiklerini ve çeşitli taahhütler aldıklarını anlatan Başkan Eken “Meclis Üyelerimiz ve STK Başkanlarımızın katılımıyla Milletvekili adaylarını odamızda konuk ettik. Sırayla, Saadet Partisi, İyi Parti, Ak Parti, MHP ve CHP Milletvekili adaylarını Odamıza davet ederek, hem yakından tanıma hem de Sivas için yapacakları projeleri öğrenme fırsatımız oldu. Tüm siyasi partilere eşit mesafede olduğumuzu bu toplantılarda adaylara anlattık, Sivas için projelerin ve verilen sözlerin takipçisi olduğumuzu bildirdik.” şeklinde konuştu.

 

"FUAR MERKEZİ VE OTOPARK SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın ziyaretinde önemli destekler aldıklarını açıklayan Eken, “Bakanımız Odamızı ziyaret ederek, bizlere başarılar diledi. Bakanımıza Odamızın kullandığı ancak, yakın bir dönemde yan tarafımızda bulunan okulla birlikte yıkılacak olan otopark için destek sözü aldık. Bakanımız, Fuar ve Kongre alanı ile yapımına başlanan Teknoloji Lisesi konusunda da bizlerin yanında olduğunu açıkladı. Bu projede bizlere her türlü desteği vereceklerini ve bu eseri Sivas´a kazandıracaklarını kaydetti. Bizlerde yıllardır TOBB ETÜ fakülteleri olarak bir türlü yapılamayan bu alana öncelikle TOBB´un desteğiyle Teknoloji Lisesi´ni yapacağız. 2019 yılı eğitim öğretim yılında Teknoloji lisesi açmayı planlıyoruz. Bu konuda TOBB´dan gelen inşaat komisyon ve Teknoloji Lisesinin ihalesini alan müteahhit firma ile görüştük. Projeyi yakından takip ediyoruz. Projenin diğer bölümündeki Fuar, Kongre Merkezini de Odamızın kaynaklarını ve bakanımızın desteğini alarak tamamlayacağız. Güzel bir eseri Sivas´a kazandıracağız” dedi.

 

"SANAYİ BAKANI SİVAS´A GELECEK"

Milli Eğitim Bakan´ı Yılmaz´a Seyfebeli projesinin önünde büyük bir engel olarak duran kamulaştırma sorununu ilettiklerini söyleyen Eken şunları söyledi: “Seyfebeli Sanayi ve Ticaret Merkezi projesinde de ot bedeli yüzünden kamulaştırma çalışmaları durmuştu. Bu konuyu da bakanımıza ilettik. Ve önümüzdeki günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü´yü Sivas´a davet ederek, Odamızda toplantı yapacağız. Bu projenin önündeki engelleri kaldırarak, yapımına hız vereceğiz.”

 

"KÜLTÜRKPARK YENİDEN İHALE EDİLECEK"

İlimizdeki el sanatları ve hediyelik eşyaların tanıtım ve satışı amacıyla projesi hazırlatılan Kültür Park´ı da tamamlayacaklarını kaydeden Eken, “Odamızla ilgili projeleri bir bir hayata geçireceğiz. İçiniz raht olsun. Ankara yolu üzerinde Jandarma binasının yanında bulunan bu alan 300 bin lira havası ile Odamız tarafından alınmış. Yaklaşık 5 yıldır bu alan için kira ödüyoruz. Yer boş durumda bekliyor. Cenazeyi kaldırmamız lazım. Yeni dönemde önümüzü görmemiz için hataları düzeltmemiz lazım. Bütün üyelerimiz bunları bilsin. Bu koltuklara heves için gelmedik. Yapılmayanları gördüğümüz için keşke bunlar yapılsa diye anlatmaktan dilimizde tüy bitti. Baktık bunlar olmuyor, o zaman taşın altına elimizi koyalım. Arkadaşlarımızla birlikte sahaya indik. Koçlar gibi çalıştık. Üyelerimizde bizi bu göreve layık gördü. 7 bin kişi temsil ediyoruz. Yarım bırakılan bu projeyi de Sivas´a kazandıracağız.”

 

"ODAMIZIN ESKİ HİZMET BİNASINI FAALİYETE GEÇİRECEĞİZ"

“Odamızın bankalar caddesine bulunan hizmet binasını atıl vaziyetten kurtaracağız. 3 katlı ve altında 4 dükkan bulunan bu binayı kısa sürede Odamız için faydalı hale getireceğiz. Biz bankalara, hastanelere, işadamlarına bu binayı bir blok halinde vermeyi düşünüyoruz. “

 

"2. ÜNİVERSİTE VE DEMİRAĞ OSB BÜYÜK ŞANS"

Bizler Odamızın projelerini takip ederken, ilimizin ve sanayimizin kalkınmasına büyük katkı sunacak Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´de faaliyet geçiyor. Demirağ OSB´nin dün itibariyle altyapı ihalesi gerçekleştirildi. Proje emeği geçen Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza ve Milletvekillerimize teşekkürlerimizi sunuyorum.”

 

Toplantıda yapılan oylamalarda OSB müteşebbis heyetinde, Mustafa Eken, İbrahim Emmioğlu, Yüksel Aksoy, Şarkışla OSB müteşebbis heyetinde Savaş Kangal, Mustafa Yıldız, İsmet Ülker, Murat Şen, İnşaat Komisyonuna Ümit Yerlikaya, Harun Bozcan, İdris Ocak, Emre Torun, Murat Gülhan, Murat Şen, Mustafa Yıldız´ın seçilmesine karar verildi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Koltuk değil hizmet için geldik
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Altın´da fiyat karmaşası
Altın´da fiyat karmaşası
Sivas Sarraf ve Kuyumcular Derneğinin kuyumcu dükkanlarında yer alan kur ekranındaki rakam Altın piyasasını belirleyen İstanbul altın borsası ekranındaki rakamlar ile bir birini tutmuyor.
5 GÜNDE GÜBRE FİYATLARI UÇTU
5 GÜNDE GÜBRE FİYATLARI UÇTU
Çiftçinin üretim yapması her geçen gün zorlaşıyor. DAP gübresi, doların yükselmesine bağlı olarak son 5 gün içinde bin lira daha yükseldi. Geçtiğimiz hafta tonu 2 bin 400 ile 2 bin beşyüz liraya satılan gübre, 3 bin 500 liraya kadar yükseldi.
TARSİM´den Üreticiye Bayram Ödemesi
TARSİM´den Üreticiye Bayram Ödemesi
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), üreticiye Kurban Bayramı öncesindeki 10 günlük süreçte 130 milyon TL´lik ödeme yapıldığını duyurdu
"Bizim iş insanlarımız akıllı tüccardır"
"Bizim iş insanlarımız akıllı tüccardır"
Yükselen döviz kurlarının ihracatçıları olumsuz etkilememesi adına ilk adımı atan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), elindeki yedek akçeleri ve Türkiye Tanıtım Grubu kaynaklarının bir kısmını ihracatçı firmalara kullandırmak üzere Eximbank ile protokol imzaladı.
“Tercihimiz yerli ürünler”
“Tercihimiz yerli ürünler”
Usta, “Amerikan mallarını boykot ederek yerli ürün kullanacaklarını ve Sivas´lı vatandaşların Burger king, MCDonaLd´s ve Starbucks gibi ABD lobisine hizmet eden firmalara gitmesinler vatandaşlarımızı boykota davet ediyorum.” dedi
Bu nasıl bir fark
Bu nasıl bir fark
Sivas´ta vatandaşlar altın alışı ve satışı arasındaki yaşanan farktan dolayı şaşkına döndü.
Deri ürünleri ihracatı 1 milyar doları aştı
Deri ürünleri ihracatı 1 milyar doları aştı
Emek yoğun sektörlerden biri olan ayakkabı ve saraciye sektöründe Alman üretim modeliyle verimliliği arttırmak için harekete geçildi.
Emekli  Bayram İkramiyeleri Yatmaya Başladı
Emekli Bayram İkramiyeleri Yatmaya Başladı
Emeklilerin bayram ikramiyeleri dün itibariyle hesaplara yatırılmaya başlandı. Bağ-Kur ve SSK emeklilerine 16 Ağustos´ta ödenmeye başlanırken, Emekli Sandığı emeklilerine de bugün ikramiyeleri ödenecek. Durgun olan piyasanın bu ödemelerden dolayı canlanması bekleniyor.
 ‘Grubumuzun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam´
‘Grubumuzun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam´
HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu “Talanx Grubu´nun Türkiyemize ve sigorta sektörümüze güveni tam. Grubumuz doğabilecek satın alma ve birleşme fırsatlarını takip edecektir” dedi.
Son trend: Online kurban satışı
Son trend: Online kurban satışı
Bankalararası Kart Merkezi (BKM), 2018 yılının Temmuz ayı verilerini açıkladı. BKM´nin verilerine göre, Temmuz ayında toplam 73,9 milyar TL kartla ödeme yapılırken, internet üzerinden yapılan kartlı ödemenin ise 13,8 milyar TL´ye ulaştığı belirlendi. İşte Medya Takip Merkezi (MTM)´nin banka ve kredi kartlarının kullanımına yönelik yaptığı araştırmanın detayları…
Kurbanın sayısal boyutu
Kurbanın sayısal boyutu
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: “Ülkemizde 4 günlük bayram döneminde kesilecek büyükbaş hayvan sayısı 101 ülkenin sığır, küçükbaş hayvan sayısı ise 135 ülkenin koyun varlığından daha fazla olacak”
İkinci El Eşya Piyasası Durgun
İkinci El Eşya Piyasası Durgun
Sivas´ta her yıl özellikle okulların açıldığı dönemlerde, ikinci el eşya piyasasın da canlılık yaşayan mezatçılar, yaz tatilinden dolayı can çekişiyor.
Gül, “Taş Toplama Makinesi Tarımsal Verimliliği Artıracak”
Gül, “Taş Toplama Makinesi Tarımsal Verimliliği Artıracak”
Sivas Valisi Davut Gül, ‘Tarımsal Etkinlik Artırma Projesi´ kapsamında İl Özel İdaresi ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘Taş Toplama ve Katı Gübre Dağıtma Makinesi Tanıtım Programı´na katıldı.
”İhracatçıya yol gösterin hedefe birlikte ulaşalım”
”İhracatçıya yol gösterin hedefe birlikte ulaşalım”
10. Büyükelçiler Konferansı kapsamında Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu´nun (DEİK) düzenlediği çalışma yemeğinde büyükelçiler Türkiye´nin ihracat elçileriyle buluştu. TİM Başkanı Gülle, Türkiye´nin 2023 hedefinin ilk 10 ekonomi arasında yer almak olduğunu belirterek, “İhracat herkesin görevi´ dedi.
Türkiye´de Tüketici Harekete Geçiyor
Türkiye´de Tüketici Harekete Geçiyor
ABD kaynaklı küresel ekonomik saldırı sürecini değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “Amerika´nın değerlerine ve yaşam tarzının simgelerine olan boykot ile tüketimden gelen gücümüzü harekete geçiriyoruz.” dedi.
ÇK Enerji Faturasına fastPay indirimi
ÇK Enerji Faturasına fastPay indirimi
Elektrik faturanı fastPay ile öde fatura bedelinin yüzde 5´i cebinde kalsın.
Yatırımlarımızı Sivas´a Yapalım
Yatırımlarımızı Sivas´a Yapalım
Sivas´ta hekimlik yapan Dr. Baki Çoban ve Eczacı olan eşi Sema Çoban´ın ortak yatırımlarıyla Mehmet paşa Mahallesinde bulunan Dört yıldızlı Savona Otel hizmete açıldı.
“Yurt dışı gezilerine gitmeyin”
“Yurt dışı gezilerine gitmeyin”
Vefa tur işletmecisi Yusuf yağmur vatandaşlara çağrıda bulunarak milli birlik zamanı vatandaşlarımızın umre ziyareti ve yurt dışı tatillerini yıl sonuna kadar ertelemelerini istedi.
Doğal afetler çiftçinin peşini bırakmıyor
Doğal afetler çiftçinin peşini bırakmıyor
TZOB Genel Başkanı Bayraktar; “İklim değişikliğinin etkisiyle yağış rejimi değişti. Artık daha fazla düzensiz yağış yaşıyor, çiftçi olarak daha fazla zarar görüyoruz”
Akıllı Tarım TIR´ı 10 bin çiftçiye ulaştı
Akıllı Tarım TIR´ı 10 bin çiftçiye ulaştı
Hektaş çiftçilere akıllı tarımı, çiftçiler de tarımdaki sorunları anlattı Akıllı Tarım TIR´ı 10 bin çiftçiye ulaştı Çiftçilere akıllı tarım uygulamalarını anlatmak amacıyla yola çıkan Hektaş Akıllı Tarım TIR´ı, ilk yılda 19 şehre ve 30 ilçeye giderek 10 bine yakın çiftçiye ulaştı. İlgili birlikler ve odalardan talep olmadığı için 2018´de Sivas proje dışında kaldı.
"esnafımız kurban bayramına hazır"
"esnafımız kurban bayramına hazır"
Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, dini bayramlardan biri olan Kurban Bayramını kutlayacak olmanın onuru ve gururunu yaşadıklarını belirterek, esnaf ve sanatkarın kurban bayramına hazır olduğunu söyledi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Gülün dikene katlanması onu güzel kokulu yaptı?

Mevlana
Aydın Ünal
Aydın Ünal
AK Parti kongresi, seçim, ekonomi
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Küçük hesapla büyük projeleri kaçırmak
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
İnsan nereye koşuyor?
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Hacı Bektaş
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Hayırlı Bayramlar!..
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
BİR ÖĞRETMENİN ESERİ
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Dinamik dindarlık
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
İki asırdır kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz, farkında mısınız?
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
41 dereceden 39,5´a
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
İKTASADÎ MESELLER
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
MTTB CAMİASI DERNEĞİ BASIN BİLDİRİSİ YAYINLANDI
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Bana gülmeyi-doğayı anlat...
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
ABD´ye çok güçlü cevap nasıl verilir?
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Onur meselesi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
Rahip Brunson, Reverend Frew ve Halûk
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Düşünce sentezi yapabilmek
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Sivasspor´dan Zor da olsa Güzel Galibiyet
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
BİZE BİZİ UNUTTURMA ALLAH´IM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
MAARİFE, MAARİFTEN BİR “BAKAN” VAR(3)
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
SAĞLIKTA TATLI BALLI İŞLER GÜÇLER
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
BAYRAM KOKUSU
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Salih Tuna
Salih Tuna
Sen ne sandın zibidi?
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
BU ŞEHİRDE YIKMAK MODA OLDU
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ