Kırsal Altyapıda Rekor Yatırım
Sivas İl Genel Meclisinde 2020 yılı yatırım programı ele alındı.
Tarih: 3.12.2019 00:00:36

2020 yılı yatırım programı kapsamında, Sivas İl Genel Meclisi tarafından oluşturulan yatırım programında 2020 yılı kırsal altyapı bütçesinde önceki yıllara göre rekor bir artışla onaylandı.

Sivas İl Genel Meclisinden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı.

2018 yılında 21 milyon 200 bin TL olan kırsal altyapı bütçesi 2019 yılında 23 milyon 500 bin TL olarak kabul edilmiş ve bu programlar dâhilinde Sivas iline yatırımlar ve hizmetler yapılmıştır. 2020 yılı kırsal altyapı programında bir önceki yıla göre % 63,5´luk artış ile toplamda 36 milyon 982 bin 500 TL oldu. Bu kırsal altyapı yatırım programı oluşturulurken, İl Genel Meclisi olarak şu anki ve gelecekteki yaşanacak olan Sivas´ın sorunlarının çözümleri gözetilerek; Hükümetimizin 2023 ve 2053 misyon ve vizyonu çerçevesinde, Sivas´ın ve Sivaslı vatandaşlarımızdan ve sahadan almış olduğumuz veriler ışığında Sivas ve Sivas kırsalı olarak yapılacak olan hizmetlerimizin geleceğe yönelik en iyi şekilde hesaplanmış planlanmış ve her kuruşu yine kırsal altyapıya harcanacak şekilde Kırsal Altyapı Programı oluşturulmuştur. Kırsal altyapı programının oluşturulmasında özellikle Plan Bütçe Komisyonu ve Komisyon Başkanı ile kurum Amirlerince en ince ayrıntısına varıncaya kadar hesaplar yapılmış ve yapılacak olan yatırım en iyi şekilde kullanılması öngörülmüştür.

Sivas ilinin Kırsal altyapı Programı oluşturulmasında İl Genel Meclisi ile uyum içerisinde çalışan Sayın Valimiz Salih Ayhan´ın katkıları büyüktür. Zira kendisinin önceki yıllarda Sivas İl Özel İdare Genel Sekreteri olması dolayısıyla Sivas ilinin ve Sivas coğrafyasının ve Sivas Kırsal bölgesinin en ücra köşesine dahi hâkim olması 2020 yılı Kırsal altyapı programı oluşturulurken büyük avantaj olmuştur.

Yatırım programı hazırlanırken, sahadan almış oldukları bilgileri ve tecrübelerini bizlere aktaran Sivas Milletvekillerimizin ve siyasi partilerin il başkanlarının büyük katkıları olmuştur.

Kırsal altyapı programı; 5302 sayılı yasanın öngördüğü şekilde ilimiz kırsalının yol, köprü, sanat yapısı gibi ulaşım imkânlarını iyileştirmek, içme suyu, kanalizasyon, kilitli parke taşı, köy içi düzenlemeler gibi köylerin altyapısına yönelik bakım onarım ve inşaat işlerini yapmak ayrıca tarımsal sulama hizmetlerinde bulunmak İl Özel İdaresinin görevleri arasındadır.

İlimiz 28.333 km2 yüzölçümlü ve 1233 köy, 613 mezrası ile Türkiye´nin büyüklük bakımından yüzölçümünde ikinci, köy sayısı ve yol ağı bakımından birinci ilidir. Bu büyük ve zorlu hizmet koşullarına rağmen Sivas İl Özel İdaresi hizmetlerine aralıksız ve sorunsuz bir şekilde hızla devam etmektedir.

2020 yılı yatırım programımız, mevzuatların öngördüğü şekilde ilgili komisyonlarımızın yoğun çalışmaları sonucunda, İl ve İlçe Özel İdarelerimizden gelen yazılı ve sözlü teklifleri göz önünde bulundurarak ve İlçe İl Genel Meclis Üyeleri komisyon çalışmalarımıza davet edilerek, önerileri, talep ve görüşleri alınıp değerlendirilerek, karşılıklı uygun görüş bildirmek suretiyle hazırlanmaya gayret gösterilmiştir. Ayrıca bütçe ödenekleri doğrultusunda kaynakların en verimli şekilde kullanılması esasından hareketle, nüfus ve acil ihtiyaç kriterleri önceliğinde gerekli titizlikle ve adil olarak hazırlanmaya özen gösterilmiştir.

İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş, İmar Komisyon Başkanı Abdulkadir Demirel, Plan Bütçe Komisyon başkanı Ziya Şahin, Tarım Komisyonu Başkanı Fikret Doğruyol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Mehmet Nebi Kaya ve Sivas Valisi Salih Ayhan´ın birlik ve uyum içesinde çalışarak ve ülkemizin 2023 ve 2053 hedefleri gözetilerek oluşturulan 2020 yılı yatırım programının, ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyoruz.”şeklinde yazılı bir açıklama yapıldı. /Zübeyde DARENDELİ

.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kırsal Altyapıda Rekor Yatırım
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
“SAĞLIKTA HİÇBİR MAZERETİMİZ KALMADI”
“SAĞLIKTA HİÇBİR MAZERETİMİZ KALMADI”
Vali Ayhan, “Sivas Sağlıkta nasibini en iyi alan illerin başında geliyor. Sağlık hizmetlerinde iyi yerdeyiz. Yatak kapasitemiz, çalışan sayımız, doktor sayısı, fiziki yapı ve araç anlamında hiçbir mazeretimiz kalmadı. Vatandaşlarımıza güzel hizmetleri hep beraber yapacağız.”dedi.
Tatbikat Gerçeğini Aratmadı
Tatbikat Gerçeğini Aratmadı
Sivas İl Özel İdaresinde Gerçekleşen Tatbikat Gerçeğini Aratmadı.
Temizlik araç filosu genişliyor
Temizlik araç filosu genişliyor
Sivas Belediyesine temizlik için yeni araçlar alındı.
Toprağımıza sahip çıkalım
Toprağımıza sahip çıkalım
Her yıl 5 Aralık günü toprağın önemi ve gıda güvenliği konusunda farkındalık yaratmak için “Dünya Toprak Günü” olarak kutlanmakta.
Organik Solucan Gübresi Hasadı Başladı
Organik Solucan Gübresi Hasadı Başladı
Vali Salih Ayhan´ın talimatlarıyla Cumhuriyet Üniversitesi, İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle kurulan Sivas Organik Tarım Anonim Şirketi (SOTAŞ)´ın bünyesinde organik solucan gübresi üretimine başlandı.
“Daha kârlı organik arıcılık yapılacak”
“Daha kârlı organik arıcılık yapılacak”
Yıldız, “Tozanlı Vadisi Organik Arı Yetiştiriciliği Projemiz ile arıcılık işletmelerinin en önemli girdisi olan kovan ve kovan malzemesi teminini sağlayarak işletmelerimizin daha kârlı organik arıcılık yapmaları sağlanacaktır.”dedi.
“Aktif rol üstlenen bir kurumuz”
“Aktif rol üstlenen bir kurumuz”
Hastaoğlu;”Sivas Ticaret Borsası kuruluşundan bu yana ilimizin ve bölgenin ekonomik ve sosyal kalkınmasında aktif rol üstlenen bir kurumdur.”dedi. 2020 - 2023 yılı stratejik plan borsa meclisinde onaylandı.
Zabıta Teşkilatına Eğitim Verildi
Zabıta Teşkilatına Eğitim Verildi
Sivas´ta İndirimli satışlar, satıştan kaçınma ve fiyat etiketi denetimleri konusunda Zabıta Teşkilatı mensuplarına eğitim verildi.
Sulama maliyetleri Meclis Gündeminde
Sulama maliyetleri Meclis Gündeminde
CHP´li Karasu, yüksek sulama maliyetlerini Meclis gündemine taşıdı
“Benim Kulübüm Yeşilay Projesi” gerçekleştirildi
“Benim Kulübüm Yeşilay Projesi” gerçekleştirildi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Genç Yeşilay Gönüllüleri tarafından Sivas Gazi Osman Paşa İlkokulu´nda “Benim Kulübüm Yeşilay Projesi” gerçekleştirildi.
‘Hasta-Hekim İletişim Teknikleri´ konulu konferans düzenlendi
‘Hasta-Hekim İletişim Teknikleri´ konulu konferans düzenlendi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından akademik ve idari personele yönelik ‘Hasta-Hekim İletişim Teknikleri´ konulu konferans düzenlendi.
Uzaktan Algılama ve Görüntü Yorumlama Kitabı Yayımlandı
Uzaktan Algılama ve Görüntü Yorumlama Kitabı Yayımlandı
“Remote Sensing and Image Interpretation, Lillesand, Kiefer and Chipman” isimli kitabın Türkçeye çevirisi “Uzaktan Algılama ve Görüntü Yorumlama” ismi ile yayımlandı.
İl il memur alımları tek sayfada
İl il memur alımları tek sayfada
Türkiye´de her yıl yüz binlerce kişi KPSS sınavlarına girerek devlet kurumlarında memur olmak için çaba sarf ediyor. KPSS´de başarılı olmak yetmiyor. Devlet kurumlarının memur alımlarını da yakından takip etmek gerekiyor. Peki il il memur alımları nasıl öğrenilir? Memur alımı şartları nasıl takip edilir? İllere göre devlet kurumlarının memur alımları hangileri? Basın İlan Kurumu, sıkça sorulan bu soruların cevabını tek sayfada veriyor. İşte detaylar...
Engel yok iş var
Engel yok iş var
İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından, ´Bu Kulüpte Engel Yok İş Var´ sloganı ile engelli vatandaşlara yönelik açılan eğitim kursu tamamlandı. Engelli vatandaşlara iş imkanı sağlamak amacıyla yapılan çalışmadan söz eden Vali Salih Ayhan, ‘´Engelli vatandaşlarımıza istihdam oluşturan işverenlere ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum´´ dedi.
“Her alanda önemli mesafeler kat ettik"
“Her alanda önemli mesafeler kat ettik"
Vali Ayhan, "Kurumlarımızın işbirliği ile Sivas hem sağlık alanında hem de tarım alanlarında şehrimizi daha verimli hale getirerek önemli mesafeler kat edeceğiz." dedi.
Mesai sorununa rektörlük el attı
Mesai sorununa rektörlük el attı
Cumhuriyet Üniversitesi hastanesinde, çocuklarını okula bırakmak için personele verilen izin hastanede mesainin bir saat geç başlamasına neden oluyordu. Gazetemizde yayınlanan haber sonrası Rektörlük konuya el atarak personeli mesai saatleri konusunda uyardı.
CÜ Öğrencilerin diş taramalarını ve tedavisini yapıyor
CÜ Öğrencilerin diş taramalarını ve tedavisini yapıyor
İlimizde eğitim gören ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin ağız diş taramaları ve tedavileri, CÜ Diş Hekimliği Fakültesi tarafından yapılmakta.
´Geleceğim Mesleğim´ temalı söyleşi gerçekleşti
´Geleceğim Mesleğim´ temalı söyleşi gerçekleşti
Mesleki ve teknik liselere yönelik ´Geleceğim Mesleğim´ teması kapsamında, ORAN ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, yazar Ahmet Şerif İzgören tarafından söyleşi düzenlendi.
“Kazanan Gürün olacaktır”
“Kazanan Gürün olacaktır”
Çiftçi, “Gökpınar Gölü, Şuğul Kanyonu ve tarihi konaklarıyla ön plana çıkan ilçemiz, kent müzemizin de hizmete açılmasıyla birlikte güzel bir mekâna daha kavuşacak, kazanan Gürün olacaktır.”dedi.
ÖĞRENCİLERDEN YARDIM KAMPANYASI
ÖĞRENCİLERDEN YARDIM KAMPANYASI
Karşıyaka Kız Mesleki Lisesi öğrencileri, Hayat Ağacı Derneği´ni ziyaret ederek yapılan yardımlar hakkında bilgi edindiler. Gezi sonrası öğrenciler dernek için yardım kampanyası düzenlemek istediklerini belirttiler.
Bilgin, engellileri evlerinde  ziyaret etti
Bilgin, engellileri evlerinde ziyaret etti
Belediye başkanı Hilmi Bilgin engellilere ev ziyaretinde bulundu.
Üniversite sağlıkta kalite puanını artırdı
Üniversite sağlıkta kalite puanını artırdı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan kalite değerlendirilmesini başarıyla tamamlayarak puanını geçtiğimiz yılların üstüne yükseltti.
Etkili İletişim Becerileri Konferansı düzenlendi
Etkili İletişim Becerileri Konferansı düzenlendi
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tercüme Kulübü tarafından “Etkili İletişim Becerileri” isimli konferans düzenlendi.
Emniyet Sokak Operasyonlarını Sürdürüyor
Emniyet Sokak Operasyonlarını Sürdürüyor
Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Sokak Operasyonlarını sürdürüyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.7488
EURO
6.3738
booked.net
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.

Hz. Muhammed
Atlar bir aya yakın bir süre ayakta kalabilir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59