“KAYSERİ’DEN İYİ SONUÇLA AYRILMALIYIZ”

Rıza Çalımbay, "Kayserispor maçı bizim için çok önemli. Oradan çok iyi bir şekilde ayrılmamız gerekiyor. Avrupa Ligi maçı öncesi alacağımız iyi bir skor bizi daha moralli ve güvenli hale getirecektir." dedi.

Batuhan ÖRENLİ

Demir Grup Sivasspor, yarın deplasmanda karşılaşacağı Hes Kablo Kayserispor maçının hazırlıklarını sürdürdü.

Yiğidoların teknik patronu Rıza Çalımbay, karşılaşma ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Çalımbay, BAY ve milli maç haftasını çok iyi değerlendirdiklerini söyledi.

Yeni transferlerin uyum sürecini biraz daha atlattığını kaydeden Çalımbay, "Bundan sonra bizim için zor bir süreç başlıyor. Kayserispor maçı bizim için çok önemli. Oradan çok iyi bir şekilde ayrılmamız gerekiyor. Avrupa Ligi maçı öncesi alacağımız iyi bir skor bizi daha moralli ve güvenli hale getirecektir." diye konuştu.

UEFA Avrupa Ligi ilk maçında deplasmanda karşılaşacakları Villarreal maçından iyi bir skorla ayrılmaları gerektiğini belirten deneyimli teknik adam şöyle devam etti:

"Bu maçın ardından 2 tane maçı üst üste içerde oynayacağız. Bu maçları iyi bir şekilde değerlendirirsek iyi bir noktaya geleceğiz. Burada oynayacağımız maçlarda taraftarlarımız da olursa daha iyi olacak."

Avrupa maçlarının hem takımı hem de ülkemiz adına çok önemli olduğunu kaydeden Rıza Çalımbay, "Bizim için milli maç gibi bir şey olacak. Bütün oyuncularımız bunun farkında ancak en önemli maç şuan bizim için Kayserispor maçı. Bu maçı iyi değerlendirmemiz lazım.” ifadelerini kullandı.