YAZARLAR

“Kasımpaşa’dan puan ya da puanlar almalıyız”

Rıza Çalımbay, "Kasımpaşa maçından mutlaka puan ya da puanlar almamız gerekiyor. Bütün arkadaşlar bunun farkında. Sadece avantajımızı yitirdik, iddiamız devam ediyor." dedi.

 

Batuhan ÖRENLİ

Demir Grup Sivasspor’da Kasımpaşa maçının hazırlıkları devam ederken, Teknik Direktör Rıza Çalımbay, kulübümüzün resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

İlk olarak geçtiğimiz hafta evinde oynadığı ve 2-0 mağlup olduğu Kayserispor maçını değerlendiren Çalımbay, bu sezon ilk kez sahasında yenildikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Karşılaşmanın seyircili oynanabilmesi halinde her şeyin daha farklı olabileceğini kaydeden Rıza Çalımbay, "Şansız bir gün geçirdik. Maçın başında penaltı kaçırdık, topumuz direkten döndü. Kaçırdığımız goller oldu. Bunlardan biri gol olsaydı o maç farklı olacaktı. Maçta baskıyı ele aldık. Beklemediğimiz bir gol yedik. Ardından iyi de oynadık. Ablukaya aldık. Son pasları değerlendiremeyince bir türlü golü atamadık." diye konuştu.

“ÇOK BÜYÜK HAKSIZLIK OLDU”

Kırmızı-beyazlı takımın aleyhine çok ucuz penaltı verildiğinin altını çizen Yiğidoların teknik patronu şunları söyledi:

"Hakem arkadaşa da söyledim; ‘Böyle bir penaltı yok.’ Konu Demir Grup Sivasspor olunca penaltısı verilmiyor ama bize karşı rahatça verebiliyorlar. Böyle bir penaltı yok. Çok üzüldük. Faulü penaltı olarak değerlendirmek doğru değil. Çok büyük haksızlık oldu. Bu maçı çevirmek için her şeyi yaptık ancak penaltıyı kaçırmamız bizim için çok büyük dezavantaj oldu. Futbolun içinde bunlar yaşanıyor ama hakemlerin bu yaptıklarını kabul etmiyorum. Hakem hatalarından hiç maç kazanmadık ama hakem hatalarından çok puan kaybettik. Onlardan bir tanesi de bu maçtı."

“SADECE AVANTAJIMIZI YİTİRDİK, İDDİAMIZ DEVAM EDİYOR”

Hafta sonu karşılaşacakları Kasımpaşa maçının çok daha fazla önem kazandığına dikkat çeken Çalımbay, "Final maçı gibi bir maç olacak. Sakat oyuncularımız da düzelirse inşallah tam kadro oraya gideceğiz. Oradan puan ya da puanlarla dönmemiz gerekiyor. Kayserispor maçını telafi etmemiz gerekiyor. Kolay bir maç olmayacak. Kasımpaşa tanıdığım gibi takım. Son haftalarda gayet iyi gidiyorlar. İnsanlar bizim maçlarımıza bakarak, maçların kolay olduğunu düşündü ama öyle değil. Can derdinde olan takımlar daha iyi konsantre oluyor. Çok iyi mücadele ediyorlar. Sürpriz sonuçlar alabiliyorlar. Bu yüzden Kasımpaşa maçından mutlaka puan ya da puanlar almamız gerekiyor. Bütün arkadaşlar bunun farkında. Sadece avantajımızı yitirdik, iddiamız devam ediyor." ifadelerini kullandı.