YAZARLAR

Kardeşler Ormanına uzay gözleme merkezi

Belediye Başkanı Sami Aydın, Kardeşler Ormanını Sivas´a kazandıracaklarını o bölgeye Teleferik projesi ve Üniversite ve Lise gençliğine yönelik uzay gözleme merkezi yapacaklarını söyledi

 

 

Mehmet TIRPAN/ÖZEL HABER

Belediye Başkanı Sami Aydın, Gençlerin ilgisini çeken birkaç projeyi de Sivas´a kazandırmak için harekete geçtiklerini bu kapsamda da Kardeşler Ormanına Teleferik Projesi yapacaklarını söyledi.

Kardeşler Ormanında mülkiyet sorununun çözüldüğünü hava şartlarının iyileşmesi halinde çalışmalara başlayacaklarının altını çizen Başkan Aydın; ?Kardeşler Ormanında Teleferik projesi yapmak istiyoruz. Kardeşler ormanını Sivasla bütünleştireceğiz. Kardeşler Ormanını Sivas´a kazandırmak istiyoruz. Mülkiyet sorunlarını çözdük. Projeleri Bakanlığa gönderdik. Biraz daha doğallık ön planda olacak? dedi.

Kardeşler Ormanına uzay gözetleme merkezide yapacaklarını vurgulayan Başkan Aydın; Gençlerimizle ilgili özellikle Üniversite ve Lise gençliğine yönelik uzay gözleme merkezi yapmayı düşünüyoruz. Kardeşler ormanına çıkacak bir teleferik ile burasını cazibe merkezine dönüştüreceğiz. Yine buradan teleferiğe binen bir kişi hem şehrin panoramik halini seyredecek hem de ormanlık alana kuracağımız seyir terası ile ihtiyaçlarını karşılayabilir. Bu anlamda turizme bir katkı sunmayı amaçlıyoruz. Yine gençlere yönelik Sıcak Çermikte ihale aşamasına olan bir projemiz var. Projenin içerisinde bay va bayanlara yönelik Akua parklar, yüzme havuzları, fiitnes salonları, restoranlar, kafeler olacak. Yap işlet devret modeli ile yakında ihaleye çıkacağız. Kardeşler Ormanını Paşabahçe Mesire alanı gibi Sivas´ın gözdesi yapacağız. Geçmiş dönemde Paşabahçe de Kardeşler ormanı gibiydi. Yaptığımız çevre düzenlemesi çalışmaları ile Sivas´ın gözdesi oldu. Karşıyaka ormanlık alanı 1970 li yıllardan günümüze kadar gelen bir yerdi. Orayı şehre kazandıralım dedik. Haziran ayı içerisinde inşallah vatandaşların hizmetine sunacağız. Maliye Ormanı diye bilinen küçük bir yer vardı. Orayı güzel bir mesire alanına çevirdik yaz döneminde hizmete girecek? ifadelerini kullandı.