“Kalıcı değil geçiciyiz”
Okul isminin CÜ vakfı Koleji olarak devam edeceğini açıklayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan, “Eğitimin çok yönlü bir yatırım olduğunu, bizler Eğitimi eğitimcilerin yapması gerektiğine inanan insanlarız. Biz burada kalıcı değil geçiciyiz.” dedi
Tarih: 5.7.2018 16:34:22/ 646okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Geçtiğimiz aylarda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Kolejinin Kapsam Eğitim Kurumlarına kiralanmasının ardından yeni yönetim basın mensupları ile CÜ Vakfı kolejinde bir araya geldi.

CÜ Vakfı okulunda gerçekleşen basın toplantısında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan, hem okul hakkında, hem de sorulan sorulara cevap vererek kamuoyunu bilgilendirdi.

 “BİZ BURADA KALICI DEĞİL GEÇİCİYİZ”

Özelleşen bir okul neden hala CÜ Vakfı okulları adı altında hizmet veriyor? Sorusuna cevap veren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan şu şekilde cevap verdi. “Burada isim değişikliği olmamasının temel sebebi şu “Biz burada kalıcı değil geçiciyiz.” Yani buraya yapılacak her yatırım sonuçta Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı´na kalacaktır. Sivas öğrencisine kalacaktır. Herhangi bir isim değişikliği ön görülmedi. Vakıfta bu konuda hassasiyetini gösterdi. Bizde bu kararlarına saygı duyup herhangi bir isim değişikliğine gitmedik. Okulumuz geçen sene 460 civarı bir öğrenci mevcuduna sahipti. Okulumuzda yine bu yıl içerisinde de hemen hemen bu civarda öğrenci hedefliyoruz. Fakat en büyük hedefimiz şu. Tabii ki eğitim çok yönlü bir yatırım. Biz şuna inanıyoruz bizim bölgemizdeki öğrencinin okumaya ihtiyacı var. Ülkemizin de bu bölgede yetişen nitelikli insana ihtiyacı var. Okulun kapasitesi, öğrenci kapasitesi, kontenjanı çok daha fazla biz bunu da ilerleyen süreçte daha da artırarak bu bölgede yetişen nitelikli eğitimli insan oluşturmaya başlayacağız.”dedi.

“FİZİKİ İMKANLARI DAHA İYİLEŞTİRECEĞİZ”

Arslan, İlerleyen süreçlerde daha büyük yatırımlar yapacaklarına vurgu yaparak şöyle devam etti. “Bizim burada yaptığımız yatırımlar, Cumhuriyet Üniversitesi´ne de, burada okuyan öğrenciye de, şehir ede değer katacaktır. İlerleyen zaman içinde Fen Lisesi projemiz var. Bu süreçte fiziki imkanları daha hale iyileştirerek yatırımlar yaparak kadroyu da güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz.  Biz Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okullarını 10 artı 10 olmak üzere toplamda 20 yıllık bir kiralama sürecine gittik.” şeklinde dile getirdi.

Gerçekleşen basın toplantısı da bir konuşma yapan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okulları Genel Koordinatörü ve aynı zamanda İlkokul Müdürü olarak görev yapan Metin Çağan ise günümüzde mahremiyete önem vermemiz gerektiğine vurgu yaptı.

 “MAHREMİYET EĞİTİMİNE ÖNEM VERECEĞİZ”

Sivas´ımız ve eğitim hayatımız için okulumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum diyerek sözlerine başlayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okulları Genel Koordinatörü Metin Çağan şöyle devam etti. “Son günlerde gündemde olan çocuk istismarı konusunun tüm Türkiye´yi olduğu gibi bizleri de çok derinden etkileyen bir olay olduğunu ve küçük yavrularımıza Allah´tan rahmet kederli ailelerine, ülkemize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mahremiyet eğitiminin özellikle 3 ve 6 yaştan itibaren ne kadar etkili ve önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bizler Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulu olarak mahremiyet eğitiminin gerek öğretmenlerimize gerek ailelerimize verilmesinin önemli olduğu konusunda hem fikir olarak birleşiyor ve bu konuda da ağırlıklı olarak çalışacağımızı da sizlerle paylaşmak istiyorum. 2000-2001 eğitim ve  öğretim yılında başlayan eğitim hayatı, yeni çehresiyle İnşallah 2018 2019 eğitim öğretim yılında da yeni yüzüyle eğitim öğretim faaliyetlerine bütün hızıyla devam edecektir.”

“SİVAS´TA EĞİTİM HAYATINDA EN İYİ ŞEKİLDE YER ALACAĞIZ”

Hepimizin bildiği üzere eğitimin ilk şartı doğru plan projedir diyen Çağan “Bu doğrultuda bizlerde Okulumuzun Vakıf  tarafından devrini alır almaz bu plan proje üzerinde yapılabilecekleri en iyi şekilde planlayarak en doğru şekilde neler yapılabilir bunun girişimi içerisinde hazırlıklarımıza başladık. Düzenli bir plan içerisinde Okulumuzun iyi bir eğitim kurumu olması en iyi şekilde hizmet vermesi için gereken çabayı gösteriyoruz. Bu doğrultuda okul olarak çocuklarımızın akademik başarının desteklenmesi, dikkat, hafıza ve zeka gelişimlerinin yanı sıra diğer eğitim, kültür bilim, sanat, sportif faaliyetlerini de geliştirerek öğrencilerimizi çok yönlü kişilik ve nitelikli insanlar olarak hayata hazırlama çabası içerisinde olacağız. Sivas için eğitim hayatında en iyi şekilde yer alacağız. Gördüğünüz ve bildiğiniz gibi en büyük değişim eğitimle başlar. Sivas´ımız da Sanayi açısından, tarım açısından fazla bir gelişme olmaması bu yönde baktığımız zaman eğitimin nitelikli kaliteli ve gerçekten en anlamlı en iyi şekilde verilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Hepimiz bu doğrultuda önce iyi olmak en iyiyi başarmak ve sürdürmek için büyük bir başarı tablosu çizip içerisinde yer almaya gayret göstereceğiz.  Bizim Okul olarak en büyük görevimiz Türkiye milyonlarla ifade edilen bir genç nüfusa sahip hızla yaşlanan dünya umudu haline geliyor. Bir Eğitimci olarak yaptığımız çalışmalarda yılların verdiği tecrübe ile kurucularımızın özel eğitim hayatındaki güçleriyle, bizim devletteki çalıştığımız Eğitim anlayışımızdaki başarılarımızı bir bütün içerisinde bunları birleştirerek iyi ve başarılı nesiller yetiştireceğiz.” şeklinde ifade etti.

Basın toplantısın da Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okulları Genel Koordinatörü ve aynı zamanda İlkokul Müdürü olarak görev yapan Metin Çağan, yeni yönetimi tanıttı.

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; yönetim kadrosu şu isimlerden oluşmakta. Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan, Genel Koordinatör İlkokul müdürü Metin Çağan, Ortaokul Müdürü M. Zafer Babacan , Lise Müdürü Kadir Ünsal.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kalıcı değil geçiciyiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
"19 Kasım´da Öğrencileri Misafir Edeceğiz"
"19 Kasım´da Öğrencileri Misafir Edeceğiz"
"19 Kasım´da Öğrencileri Misafir Edeceğiz"
Yabancı Öğrencilerle Tanışma Programı Düzenlendi
Yabancı Öğrencilerle Tanışma Programı Düzenlendi
Türk yükseköğretiminin uluslararası üniversite olmak için çalışmalarını yürüten Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, CÜYÖS yerleştirmeleri ile üniversitede eğitim gören yabancı uyruklu öğrenciler ile tanışma programı düzenledi.
Çocuklardan Vali Ayhan´a Sevgi Seli
Çocuklardan Vali Ayhan´a Sevgi Seli
Sivas Valisi Salih Ayhan, okul ziyaretleri kapsamında Ülkü İmam Hatip Ortaokuluna sürpriz yaparak, öğrencilerle bir araya geldi. Çocukların sevgi seliyle karşılaşan Ayhan, sınıfları da gezerek öğrencilerle sohbet etti.
Görme engelliler için yarışma düzenlendi
Görme engelliler için yarışma düzenlendi
Görme engelliler için yarışma düzenlendi
Proje Döngüsü Eğitimi Verildi
Proje Döngüsü Eğitimi Verildi
Proje Döngüsü Eğitimi Verildi
1.Mahmut Dönemi Mimarisi Anlatıldı
1.Mahmut Dönemi Mimarisi Anlatıldı
1.Mahmut Dönemi Mimarisi Anlatıldı
Narko-Rehber Eğitimleri Devam Ediyor
Narko-Rehber Eğitimleri Devam Ediyor
Sivas İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından kurumlarda başlatılan ´Narko-Rehber Eğitimleri´ devam ediyor.
"Tüm Pilot Uygulamalar Sivas ve Uşak´ta Yapılacak"
"Tüm Pilot Uygulamalar Sivas ve Uşak´ta Yapılacak"
Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nü ziyaret ederek, kurumun çalışmaları hakkında İl Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´dan bilgi aldı.
"Verimli Çalışmada İleri Yöntemler"
"Verimli Çalışmada İleri Yöntemler"
"Verimli Çalışmada İleri Yöntemler"
“Yazılım Geliştirme” kursu başladı
“Yazılım Geliştirme” kursu başladı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Teknokent, Ülkemizin ve ilimizin Ar-Ge sürecindeki başarılı çalışmalarının yanında, girişimcilere verdiği destekler ve başarılı öğrencilere verdiği eğitimlerle adından söz ettirmeye devam ediyor.
"Üniversite Şehrin Motorudur"
"Üniversite Şehrin Motorudur"
Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği (KÜSİ) İl Temsilcisi Prof. Dr. Mehmet Şimşir tarafından hazırlanan ve ORAN Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen Fizibilite Etüdü Hazırlama Eğitimi tamamlandı.
Harezmi Eğitim Modeli çalışmaları başladı
Harezmi Eğitim Modeli çalışmaları başladı
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Harezmi Eğitim Modeli, Sivas´ta görev yapan öğretmenlerle buluştu.
Burs Sonuçları Belli Oldu
Burs Sonuçları Belli Oldu
Sivas Hizmet Vakfı tarafından lisans öğrencilerine yönelik üçüncü yılında da devam eden ve bu yıl ilk defa Meslek Lisesi öğrencilerine yönelik verilecek burs sonuçları belli oldu.
Bu Kursta Meslek Sahibi Oluyorlar
Bu Kursta Meslek Sahibi Oluyorlar
Bu Kursta Meslek Sahibi Oluyorlar
“Veli Rehberlik Hizmeti”
“Veli Rehberlik Hizmeti”
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Yarışması´nda dereceye giren projeler ödüllendirildi. Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium´da düzenlenen "FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi" kapsamında gerçekleştirilen ödül törenine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve bakanlık bürokratları katıldı.
Numune Hastanesi´nde Yangın Tatbikatı Yapıldı
Numune Hastanesi´nde Yangın Tatbikatı Yapıldı
Sivas Numune Hastanesinde yangın tatbikatı yapıldı. Yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı.
Ulaş´ta öğrenciler için destekleyici ve yetiştirici kurs
Ulaş´ta öğrenciler için destekleyici ve yetiştirici kurs
Ulaş´ta öğrenciler için destekleyici ve yetiştirici kurs
Yurt, KYK´ya Devrediliyor
Yurt, KYK´ya Devrediliyor
Türkiye´nin tek seferde yapılan en büyük yurt projesi olan 10 bin kişilik Sivas Merkez Yükseköğrenim Öğrenci Yurdu; Sivas İl Özel İdaresinden, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne devrediliyor.
Eğitim 2023 hedeflerine Turkcell´den tam destek
Eğitim 2023 hedeflerine Turkcell´den tam destek
Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, FATİH Projesi Eğitim Teknolojileri Zirvesi´nde “Geleceğin Yenilikçi Eğitim Teknolojileri ve Dijital Çağda Eğitim” konulu bir konuşma gerçekleştirdi.
İşitme Engelli Öğrenciler Okuluna Kavuştu
İşitme Engelli Öğrenciler Okuluna Kavuştu
15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit düşen Halil Kantarcı´nın adının verildiği Özel Eğitim ve Meslek Lisesi önceki dönem Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın katılımları ile açıldı.
CÜSEM´den Yabancı Dil Eğitimleri Devam Ediyor
CÜSEM´den Yabancı Dil Eğitimleri Devam Ediyor
CÜSEM´den Yabancı Dil Eğitimleri Devam Ediyor
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
İlim okumaktan garaz, kendi özünü bilmektir?

Yunus Emre
İbrahim KAHVECİ
İbrahim KAHVECİ
Dizel araçlar yandı
İBRAHİM TENEKECİ
İBRAHİM TENEKECİ
Hafızamızı tazeleyelim
Müjgan Üçer
Müjgan Üçer
SİVAS HALAYINA DURAN GENÇLER
D. Mehmet Doğan
D. Mehmet Doğan
Nevzuhur atatürkçülere Anıtkabir rehberi
Beşir Ayvazoğlu
Beşir Ayvazoğlu
TÜYAP Kitap Fuarı´na ve Selim İleri´ye dair
Mehmet Şevket EYGİ
Mehmet Şevket EYGİ
İslam´ın ölçütleri
Yusuf Ziya Ünsal
Yusuf Ziya Ünsal
Avucunuzdaki Kelebek
Aydın Ünal
Aydın Ünal
Dikkat, PKK dönüşüyor
BERAT DEMİRCİ
BERAT DEMİRCİ
TÜKETİM DEVLETİ VE SÖYLEMİN İKİYÜZÜ
Kemal Öztürk
Kemal Öztürk
Ortadoğu için zor yıl geliyor
Prof. Mustafa Çağrıcı
Prof. Mustafa Çağrıcı
Mâtürîdî toplantılarının hatırlattıkları
Gülşah Akkaş Yaman
Gülşah Akkaş Yaman
Kendini Fark Etmek
İsmail Dursun
İsmail Dursun
Umarım Hoca Değişikliği Sporcuları Ateşler
MUSTAFA KUTLU
MUSTAFA KUTLU
Hududullah-II
Yusuf Ziya Cömert
Yusuf Ziya Cömert
Allah´ı, Peygamber´i rüyada görmek
YUSUF KAPLAN
YUSUF KAPLAN
Eğitimde, ava giderken avlanmak...
Ahmet ÖZDEMİR
Ahmet ÖZDEMİR
Ey ana toprağı, ey Anadolu
Muzaffer Gücer
Muzaffer Gücer
SİVASIN ÇERMİKLERİ
Ö. EMİR DOĞAN
Ö. EMİR DOĞAN
“YAZIN ÜÇ AY YATAN ÖĞRETMEN” HA!
Salih Tuna
Salih Tuna
Türk ekonomisi McKinsey´e mi emanet edildi?
Osman Nuri Kesici
Osman Nuri Kesici
25 Eylül Dünya Eczacılar günü...
Selahattin Çerik
Selahattin Çerik
Zincir
Mahmut Erol Kılıç
Mahmut Erol Kılıç
Bilgilendirme notu
Muhsin Kaya
Muhsin Kaya
SİVAS´A SELAM YOLA DEVAM
Talha Gurbetçi
Talha Gurbetçi
OSMANLICAYA SAHİP ÇIKALIM
Yavuz Bülent Bakiler
Yavuz Bülent Bakiler
DÜŞMANIYIM ASALETİN KELİMELERDE BİLE”
Sami Akkuş
Sami Akkuş
DUA EDİN...
Ergün Diler
Ergün Diler
Kıbrıs planı
Gülşah YARLI
Gülşah YARLI
Sezona veda
Fikret ÜNSAL
Fikret ÜNSAL
DEDİKODUSU ÇIKARSA OLUR
Aziz Erdoğan
Aziz Erdoğan
ÇANAKKALE RUHU DÜNDEN DİRİDİR
Zübeyir Kamil Akkaya
Zübeyir Kamil Akkaya
Batı´ya Doğru - Taklit Bitti, Tahkik Başladı!
Salih Şahin
Salih Şahin
OSMANLI ARAPLARI NASIL SÖMÜRDÜ!
S. Emrah GÖKTAŞI
S. Emrah GÖKTAŞI
Sivil toplum
Osman Nuri KESİCİ
Osman Nuri KESİCİ