“Kalıcı değil geçiciyiz”
Okul isminin CÜ vakfı Koleji olarak devam edeceğini açıklayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan, “Eğitimin çok yönlü bir yatırım olduğunu, bizler Eğitimi eğitimcilerin yapması gerektiğine inanan insanlarız. Biz burada kalıcı değil geçiciyiz.” dedi
Tarih: 5.7.2018 16:34:22/ 860okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Geçtiğimiz aylarda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Kolejinin Kapsam Eğitim Kurumlarına kiralanmasının ardından yeni yönetim basın mensupları ile CÜ Vakfı kolejinde bir araya geldi.

CÜ Vakfı okulunda gerçekleşen basın toplantısında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan, hem okul hakkında, hem de sorulan sorulara cevap vererek kamuoyunu bilgilendirdi.

 “BİZ BURADA KALICI DEĞİL GEÇİCİYİZ”

Özelleşen bir okul neden hala CÜ Vakfı okulları adı altında hizmet veriyor? Sorusuna cevap veren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan şu şekilde cevap verdi. “Burada isim değişikliği olmamasının temel sebebi şu “Biz burada kalıcı değil geçiciyiz.” Yani buraya yapılacak her yatırım sonuçta Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı´na kalacaktır. Sivas öğrencisine kalacaktır. Herhangi bir isim değişikliği ön görülmedi. Vakıfta bu konuda hassasiyetini gösterdi. Bizde bu kararlarına saygı duyup herhangi bir isim değişikliğine gitmedik. Okulumuz geçen sene 460 civarı bir öğrenci mevcuduna sahipti. Okulumuzda yine bu yıl içerisinde de hemen hemen bu civarda öğrenci hedefliyoruz. Fakat en büyük hedefimiz şu. Tabii ki eğitim çok yönlü bir yatırım. Biz şuna inanıyoruz bizim bölgemizdeki öğrencinin okumaya ihtiyacı var. Ülkemizin de bu bölgede yetişen nitelikli insana ihtiyacı var. Okulun kapasitesi, öğrenci kapasitesi, kontenjanı çok daha fazla biz bunu da ilerleyen süreçte daha da artırarak bu bölgede yetişen nitelikli eğitimli insan oluşturmaya başlayacağız.”dedi.

“FİZİKİ İMKANLARI DAHA İYİLEŞTİRECEĞİZ”

Arslan, İlerleyen süreçlerde daha büyük yatırımlar yapacaklarına vurgu yaparak şöyle devam etti. “Bizim burada yaptığımız yatırımlar, Cumhuriyet Üniversitesi´ne de, burada okuyan öğrenciye de, şehir ede değer katacaktır. İlerleyen zaman içinde Fen Lisesi projemiz var. Bu süreçte fiziki imkanları daha hale iyileştirerek yatırımlar yaparak kadroyu da güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz.  Biz Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okullarını 10 artı 10 olmak üzere toplamda 20 yıllık bir kiralama sürecine gittik.” şeklinde dile getirdi.

Gerçekleşen basın toplantısı da bir konuşma yapan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okulları Genel Koordinatörü ve aynı zamanda İlkokul Müdürü olarak görev yapan Metin Çağan ise günümüzde mahremiyete önem vermemiz gerektiğine vurgu yaptı.

 “MAHREMİYET EĞİTİMİNE ÖNEM VERECEĞİZ”

Sivas´ımız ve eğitim hayatımız için okulumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum diyerek sözlerine başlayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okulları Genel Koordinatörü Metin Çağan şöyle devam etti. “Son günlerde gündemde olan çocuk istismarı konusunun tüm Türkiye´yi olduğu gibi bizleri de çok derinden etkileyen bir olay olduğunu ve küçük yavrularımıza Allah´tan rahmet kederli ailelerine, ülkemize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mahremiyet eğitiminin özellikle 3 ve 6 yaştan itibaren ne kadar etkili ve önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bizler Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulu olarak mahremiyet eğitiminin gerek öğretmenlerimize gerek ailelerimize verilmesinin önemli olduğu konusunda hem fikir olarak birleşiyor ve bu konuda da ağırlıklı olarak çalışacağımızı da sizlerle paylaşmak istiyorum. 2000-2001 eğitim ve  öğretim yılında başlayan eğitim hayatı, yeni çehresiyle İnşallah 2018 2019 eğitim öğretim yılında da yeni yüzüyle eğitim öğretim faaliyetlerine bütün hızıyla devam edecektir.”

“SİVAS´TA EĞİTİM HAYATINDA EN İYİ ŞEKİLDE YER ALACAĞIZ”

Hepimizin bildiği üzere eğitimin ilk şartı doğru plan projedir diyen Çağan “Bu doğrultuda bizlerde Okulumuzun Vakıf  tarafından devrini alır almaz bu plan proje üzerinde yapılabilecekleri en iyi şekilde planlayarak en doğru şekilde neler yapılabilir bunun girişimi içerisinde hazırlıklarımıza başladık. Düzenli bir plan içerisinde Okulumuzun iyi bir eğitim kurumu olması en iyi şekilde hizmet vermesi için gereken çabayı gösteriyoruz. Bu doğrultuda okul olarak çocuklarımızın akademik başarının desteklenmesi, dikkat, hafıza ve zeka gelişimlerinin yanı sıra diğer eğitim, kültür bilim, sanat, sportif faaliyetlerini de geliştirerek öğrencilerimizi çok yönlü kişilik ve nitelikli insanlar olarak hayata hazırlama çabası içerisinde olacağız. Sivas için eğitim hayatında en iyi şekilde yer alacağız. Gördüğünüz ve bildiğiniz gibi en büyük değişim eğitimle başlar. Sivas´ımız da Sanayi açısından, tarım açısından fazla bir gelişme olmaması bu yönde baktığımız zaman eğitimin nitelikli kaliteli ve gerçekten en anlamlı en iyi şekilde verilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Hepimiz bu doğrultuda önce iyi olmak en iyiyi başarmak ve sürdürmek için büyük bir başarı tablosu çizip içerisinde yer almaya gayret göstereceğiz.  Bizim Okul olarak en büyük görevimiz Türkiye milyonlarla ifade edilen bir genç nüfusa sahip hızla yaşlanan dünya umudu haline geliyor. Bir Eğitimci olarak yaptığımız çalışmalarda yılların verdiği tecrübe ile kurucularımızın özel eğitim hayatındaki güçleriyle, bizim devletteki çalıştığımız Eğitim anlayışımızdaki başarılarımızı bir bütün içerisinde bunları birleştirerek iyi ve başarılı nesiller yetiştireceğiz.” şeklinde ifade etti.

Basın toplantısın da Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okulları Genel Koordinatörü ve aynı zamanda İlkokul Müdürü olarak görev yapan Metin Çağan, yeni yönetimi tanıttı.

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; yönetim kadrosu şu isimlerden oluşmakta. Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan, Genel Koordinatör İlkokul müdürü Metin Çağan, Ortaokul Müdürü M. Zafer Babacan , Lise Müdürü Kadir Ünsal.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kalıcı değil geçiciyiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Proje- Destek konferansı düzenlendi
Proje- Destek konferansı düzenlendi
Proje- Destek konferansı düzenlendi
İstiklal Cami bayram havası gibi doldu taştı
İstiklal Cami bayram havası gibi doldu taştı
Sivas Valiliği himayelerinde başlatılan, İl Müftülük koordinesinde ve cami görevlilerin katkıları ile hayata geçen “Camide Ol´mak” projesi devam ediyor.
‘Kedi Evi Projesi´ Hayata Geçti
‘Kedi Evi Projesi´ Hayata Geçti
Soğuk ve yağışlı havalarda sokakta yaşayan kedilerin daha rahat ve sıcak bir ortamda yaşamını sürdürebilmesi amacıyla Divriği Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulunda ‘Kedi Evi Projesi´ başlatıldı.
Okumuyoruz
Okumuyoruz
Sivas Belediyesinin kültür etkinlikleri kapsamında Tarihi Kent Meydanında açmış olduğu Kitap Otağı´nın boş hali Sivas´ta okumaya olan ilgisizliği ortaya koyuyor. Şehirdeki çay-kahve, oyun gibi salonlar dolup taşarken, Kitap Otağı okuyucu bekliyor.
CÜ´de ‘Eğitim Çalıştayı´ düzenlendi
CÜ´de ‘Eğitim Çalıştayı´ düzenlendi
Cumhuriyet Üniversitesi´nde eğitim kalitesinin artırılmasına yönelik olarak Rektörlük tarafından “Eğitim Çalıştayı” düzenlendi.
Cumhuriyet Üniversitesi´nin 45´inci yılı coşkuyla kutlandı
Cumhuriyet Üniversitesi´nin 45´inci yılı coşkuyla kutlandı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi´nin 45´inci yılı kutlandı. Cumhuriyet Üniversitesi´nin (CÜ) kuruluşunun 45´inci yılı nedeniyle kutlama programı tertip edildi.
"Gençlik Varsa Gelecek Var"
"Gençlik Varsa Gelecek Var"
Sivas Valisi Salih Ayhan, ´Gençlik Sohbetleri´ kültür, sanat ve edebiyat sohbetleri kapsamında ilimizde çeşitli liselerde eğitim gören gençlerle Tarihi Ziya Bey Kütüphanesi´nde bir araya geldi. Gençlere deneyimlerinden bahseden Ayhan, gençlerin hayatla, eğitimle ve gündemdeki konularla alakalı hayallerini ve düşüncelerini dinledi.
Sivas´ı yurt dışında temsil edecekler
Sivas´ı yurt dışında temsil edecekler
Sivas Gençlik Merkezi Model Uçak takımı, yıl içerisinde Macaristan, Makedonya, Bulgaristan ve Amerika´da yapılacak olan yarışmalara hazırlanıyor.
Öğrenciler Milli Mücadele hakkında bilgi edindiler
Öğrenciler Milli Mücadele hakkında bilgi edindiler
Kızılırmak ilkokulu öğrencileri öğretmenleriyle birlikte Sivas Kongresini ve Etnografya Müzesini ziyaret ettiler.
KA 107 Proje Yönetimi Toplantısı CÜ´de yapılacak
KA 107 Proje Yönetimi Toplantısı CÜ´de yapılacak
Cumhuriyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Erasmus Kurum Koordinatörlüğü Uluslararası Üniversite misyonu ile yaptığı başarılı çalışmalarıyla göz dolduruyor.
“Türkülerden Halaylara Anadolu” programı düzenlenecek
“Türkülerden Halaylara Anadolu” programı düzenlenecek
Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından “Türkülerden Halaylara Anadolu” programı tertip edilecek.
“Camide Ol´mak” Hayata Geçti
“Camide Ol´mak” Hayata Geçti
“Camide Ol´mak” Hayata Geçti
Örnek okulda faaliyetlere ara verilmiyor
Örnek okulda faaliyetlere ara verilmiyor
Beypınarı İlk ve Ortaokulu yönetimi, yaptığı faaliyetlerle köy çocuklarının eğitimine büyük katkılar sağlamaya devam ediyor. Okul yönetimi, eğitimin müfredatla sınırlı kalınmaması anlayışı ile bugüne kadar yaptığı faaliyetlerle örnek olmaya devam ediyor. Son olarak okul öğretmenleri kendi emekleriyle okula bir kitaplık kazandırdı.
“Öğretmen öğreten, öğrettikçe öğrenendir”
“Öğretmen öğreten, öğrettikçe öğrenendir”
Karadağ, “Bir ilkokul öğretmeninin en büyük gücü; sınıfa girdiğinde günahsız, ışıl ışıl yanan gözleriyle kendisine bakan, onun her hareketini takip eden, onu rol-model alan öğrencileridir. Öğretmen demek; öğreten, öğrettikçe öğrenen, öğrendikçe öğreten demektir. Öğretmenin öğrenmesi durursa öğrencileri geri gider.” dedi.
Günde 4 saat sosyal medyada geçiriliyor
Günde 4 saat sosyal medyada geçiriliyor
GfK ve Cereyan Medya iş birliğiyle yapılan araştırmaya göre, Türkiye´de her 10 kişiden 8´inin bir sosyal medya hesabı bulunuyor ve bu kişiler günde ortalama 4 saatini bu mecrada geçiriyor.
Milli Eğitim´de uzun mesai
Milli Eğitim´de uzun mesai
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile Birlikte Sivas´ta Gece Geç Saatlere Kadar Proje Çalışması Yapan Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Biriminde Görevli Öğretmenlere Sürpriz Yaptı.
MÜSİAD Sivas Üyeleri İŞKUR Hakkında Bilgilendirildi
MÜSİAD Sivas Üyeleri İŞKUR Hakkında Bilgilendirildi
Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Sivas Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü ve MÜSİAD Sivas işbirliğinde işverenlere yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısı Alaaddin Otel Toplantı salonunda gerçekleştirildi.
“Ödevini çabuk bitirdiği için ona kızmayın"
“Ödevini çabuk bitirdiği için ona kızmayın"
Ders çalışma ve ödev yapmanın sorumluluk bilincinin bir parçası olduğunu vurgulayan uzmanlar, birçok ebeveynin aşırı kollayıcı ve koruyucu davranarak çocuğu tembelleştirdiğine dikkat çekiyor.
Çocuklara ‘Enerji tasarrufu´ eğitimi verildi
Çocuklara ‘Enerji tasarrufu´ eğitimi verildi
CK Enerji Çamlıbel Elektrik´ten çocuklara ‘enerji tasarrufu´ eğitimi
Koruyucu güvenlik eğitimi verildi
Koruyucu güvenlik eğitimi verildi
Tarım ve Orman Sivas İl Müdürlüğü Personeline Yönelik “Koruyucu Güvenlik ve Sabotajlara Karşı Koruma” Konulu Eğitim Düzenlendi
´Tohumlar fidana´
´Tohumlar fidana´
´Tohumlar fidana´
 Savaşçı, karne sürprizi yaptı
Savaşçı, karne sürprizi yaptı
Savaşçı, “Devlet olarak her zaman biz çocuklarımızın yanındayız. Yeter ki eğitim istensin.”dedi.
Öğretmen, öğrencilere değil velilere ödev verdi
Öğretmen, öğrencilere değil velilere ödev verdi
Karadağ, “öğrencilerimiz tatil keyfini çıkarırken velilerimiz ise “Doğan Cüceloğlu´nun, Geliştiren Anne-Baba” kitabını okumaları ödev olarak verdim.” dedi.
“Biz Okuyoruz"
“Biz Okuyoruz"
“Biz Okuyoruz"
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
DOLAR
5.2601
EURO
5.9335
booked.net
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir

Hz. Muhammed
Böceklerin küçük olduğuna bakmayın: Yeryüzündeki hayvanların %80´i böcektir.

www.bizimsivas.com.tr
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59