“Kalıcı değil geçiciyiz”
Okul isminin CÜ vakfı Koleji olarak devam edeceğini açıklayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan, “Eğitimin çok yönlü bir yatırım olduğunu, bizler Eğitimi eğitimcilerin yapması gerektiğine inanan insanlarız. Biz burada kalıcı değil geçiciyiz.” dedi
Tarih: 5.7.2018 16:34:22/ 469okunma / 0yorum

Hakan BAKAR

Geçtiğimiz aylarda Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Kolejinin Kapsam Eğitim Kurumlarına kiralanmasının ardından yeni yönetim basın mensupları ile CÜ Vakfı kolejinde bir araya geldi.

CÜ Vakfı okulunda gerçekleşen basın toplantısında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan, hem okul hakkında, hem de sorulan sorulara cevap vererek kamuoyunu bilgilendirdi.

 “BİZ BURADA KALICI DEĞİL GEÇİCİYİZ”

Özelleşen bir okul neden hala CÜ Vakfı okulları adı altında hizmet veriyor? Sorusuna cevap veren Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan şu şekilde cevap verdi. “Burada isim değişikliği olmamasının temel sebebi şu “Biz burada kalıcı değil geçiciyiz.” Yani buraya yapılacak her yatırım sonuçta Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı´na kalacaktır. Sivas öğrencisine kalacaktır. Herhangi bir isim değişikliği ön görülmedi. Vakıfta bu konuda hassasiyetini gösterdi. Bizde bu kararlarına saygı duyup herhangi bir isim değişikliğine gitmedik. Okulumuz geçen sene 460 civarı bir öğrenci mevcuduna sahipti. Okulumuzda yine bu yıl içerisinde de hemen hemen bu civarda öğrenci hedefliyoruz. Fakat en büyük hedefimiz şu. Tabii ki eğitim çok yönlü bir yatırım. Biz şuna inanıyoruz bizim bölgemizdeki öğrencinin okumaya ihtiyacı var. Ülkemizin de bu bölgede yetişen nitelikli insana ihtiyacı var. Okulun kapasitesi, öğrenci kapasitesi, kontenjanı çok daha fazla biz bunu da ilerleyen süreçte daha da artırarak bu bölgede yetişen nitelikli eğitimli insan oluşturmaya başlayacağız.”dedi.

“FİZİKİ İMKANLARI DAHA İYİLEŞTİRECEĞİZ”

Arslan, İlerleyen süreçlerde daha büyük yatırımlar yapacaklarına vurgu yaparak şöyle devam etti. “Bizim burada yaptığımız yatırımlar, Cumhuriyet Üniversitesi´ne de, burada okuyan öğrenciye de, şehir ede değer katacaktır. İlerleyen zaman içinde Fen Lisesi projemiz var. Bu süreçte fiziki imkanları daha hale iyileştirerek yatırımlar yaparak kadroyu da güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz.  Biz Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okullarını 10 artı 10 olmak üzere toplamda 20 yıllık bir kiralama sürecine gittik.” şeklinde dile getirdi.

Gerçekleşen basın toplantısı da bir konuşma yapan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okulları Genel Koordinatörü ve aynı zamanda İlkokul Müdürü olarak görev yapan Metin Çağan ise günümüzde mahremiyete önem vermemiz gerektiğine vurgu yaptı.

 “MAHREMİYET EĞİTİMİNE ÖNEM VERECEĞİZ”

Sivas´ımız ve eğitim hayatımız için okulumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum diyerek sözlerine başlayan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okulları Genel Koordinatörü Metin Çağan şöyle devam etti. “Son günlerde gündemde olan çocuk istismarı konusunun tüm Türkiye´yi olduğu gibi bizleri de çok derinden etkileyen bir olay olduğunu ve küçük yavrularımıza Allah´tan rahmet kederli ailelerine, ülkemize başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Mahremiyet eğitiminin özellikle 3 ve 6 yaştan itibaren ne kadar etkili ve önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Bizler Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulu olarak mahremiyet eğitiminin gerek öğretmenlerimize gerek ailelerimize verilmesinin önemli olduğu konusunda hem fikir olarak birleşiyor ve bu konuda da ağırlıklı olarak çalışacağımızı da sizlerle paylaşmak istiyorum. 2000-2001 eğitim ve  öğretim yılında başlayan eğitim hayatı, yeni çehresiyle İnşallah 2018 2019 eğitim öğretim yılında da yeni yüzüyle eğitim öğretim faaliyetlerine bütün hızıyla devam edecektir.”

“SİVAS´TA EĞİTİM HAYATINDA EN İYİ ŞEKİLDE YER ALACAĞIZ”

Hepimizin bildiği üzere eğitimin ilk şartı doğru plan projedir diyen Çağan “Bu doğrultuda bizlerde Okulumuzun Vakıf  tarafından devrini alır almaz bu plan proje üzerinde yapılabilecekleri en iyi şekilde planlayarak en doğru şekilde neler yapılabilir bunun girişimi içerisinde hazırlıklarımıza başladık. Düzenli bir plan içerisinde Okulumuzun iyi bir eğitim kurumu olması en iyi şekilde hizmet vermesi için gereken çabayı gösteriyoruz. Bu doğrultuda okul olarak çocuklarımızın akademik başarının desteklenmesi, dikkat, hafıza ve zeka gelişimlerinin yanı sıra diğer eğitim, kültür bilim, sanat, sportif faaliyetlerini de geliştirerek öğrencilerimizi çok yönlü kişilik ve nitelikli insanlar olarak hayata hazırlama çabası içerisinde olacağız. Sivas için eğitim hayatında en iyi şekilde yer alacağız. Gördüğünüz ve bildiğiniz gibi en büyük değişim eğitimle başlar. Sivas´ımız da Sanayi açısından, tarım açısından fazla bir gelişme olmaması bu yönde baktığımız zaman eğitimin nitelikli kaliteli ve gerçekten en anlamlı en iyi şekilde verilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Hepimiz bu doğrultuda önce iyi olmak en iyiyi başarmak ve sürdürmek için büyük bir başarı tablosu çizip içerisinde yer almaya gayret göstereceğiz.  Bizim Okul olarak en büyük görevimiz Türkiye milyonlarla ifade edilen bir genç nüfusa sahip hızla yaşlanan dünya umudu haline geliyor. Bir Eğitimci olarak yaptığımız çalışmalarda yılların verdiği tecrübe ile kurucularımızın özel eğitim hayatındaki güçleriyle, bizim devletteki çalıştığımız Eğitim anlayışımızdaki başarılarımızı bir bütün içerisinde bunları birleştirerek iyi ve başarılı nesiller yetiştireceğiz.” şeklinde ifade etti.

Basın toplantısın da Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı okulları Genel Koordinatörü ve aynı zamanda İlkokul Müdürü olarak görev yapan Metin Çağan, yeni yönetimi tanıttı.

Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı Okulları; yönetim kadrosu şu isimlerden oluşmakta. Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Arslan, Genel Koordinatör İlkokul müdürü Metin Çağan, Ortaokul Müdürü M. Zafer Babacan , Lise Müdürü Kadir Ünsal.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Kalıcı değil geçiciyiz
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Emniyet öğrenciler için stant açtı
Emniyet öğrenciler için stant açtı
Sivas İl Emniyet Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Okulların başlamasıyla birlikte öğrenci ve velileri terör örgütlerine karşı bilinçlendirmek için stant açtı.
Ulaş Milli Eğitim Müdürü Gül´den köy okullarına ziyaret
Ulaş Milli Eğitim Müdürü Gül´den köy okullarına ziyaret
Ulaş Milli Eğitim Müdürü Gül´den köy okullarına ziyaret
Üniversiteye Hazırlananlara Ücretsiz Kurs İmkânı
Üniversiteye Hazırlananlara Ücretsiz Kurs İmkânı
Sivas´ta üniversiteye hazırlık kursları ile meslek edindirmeye yönelik destekleme ve yetiştirme kurslarının tarihleri belli oldu. Hem eğitmenlerin hem de kursiyerlerin yoğun ilgi gösterdiği kurslar Ekim ayı içerisinde başlayacak.
Sivas´ta 7 çeşit yerli patates üretildi
Sivas´ta 7 çeşit yerli patates üretildi
Doğa Tohumculuk Ar-Ge Müdürü Mete Kaan Bülbül: "Geliştirdiğimiz yerli ve milli çeşitlerimizin üst kademe tohumluklarını Ulaş TİGEM´de üretiyoruz. Bu topraklar hem hastalık açısından ari hem de 1300 rakımın üzerinde oldukça verimli. 2020´ye kadar tohumluk çoğaltımını yapıp, 2020´de satışa sunacağız”
"Sivas eğitimde iyi bir noktada"
"Sivas eğitimde iyi bir noktada"
Şems-i Sivasi İmam Hatip Ortaokulu ve yeni eğitim-öğretim yılı düzenlenen törenle açıldı.
"Okulların ödenek ihtiyacı karşılanmalıdır"
"Okulların ödenek ihtiyacı karşılanmalıdır"
Eğitim-Bir-Sen Sivas Şube Başkanı İlhan Karakoç 2018-2019 eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. Karakoç; " Mülakatla öğretmen atama yönteminden vazgeçilmeli, toplum vicdanında karşılığı olan kadrolu istihdam modeli tercih edilmelidir." dedi.
"Gayretimiz yarınların mimarı çocuklarımız için"
"Gayretimiz yarınların mimarı çocuklarımız için"
Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı´nın 2018- 2019 Eğitim - Öğretim Dönemi Ders Yılı açılış dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Savaşçı mesajında " Yavrularımızın yalnız öğretimi ile değil eğitimi ile de ilgileniniz. En büyük yatırımın bu dünyada hayırlı evlatlar bırakmak olduğunu unutmayınız." dedi.
Okullardaki Akran Zorbalığı Siber Zorbalığa Dönüşüyor
Okullardaki Akran Zorbalığı Siber Zorbalığa Dönüşüyor
Öğrencilerin sosyal medyada en çok etkileşime girdiği kişilerin okul arkadaşları olması, okullarda yaşanan akran zorbalığının internet ortamına da taşınmasına yol açıyor.
Ek Yerleştirmeye Ek Burs
Ek Yerleştirmeye Ek Burs
Üniversiteli olma şansı 14-20 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak ek yerleştirme ile devam ediyor. Ek yerleştirmeden merkezi yerleştirmede tercih hakkını kullanmamış ya da tercih yapsa da herhangi bir programa yerleşememiş öğrenciler faydalanabilecek.
Haydi okula
Haydi okula
2018 - 2019 Eğitim öğretim yılı için ders zili çaldı.
"Tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz"
"Tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı´nın başlaması münasebetiyle bir mesaj yayınlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, dünyaya öncülük eden ülkelerin vasıflarının başında kaliteli, insanı merkeze alan bir eğitim-öğretim sistemine sahip olmaları gelir."
"Türkiye´nin beş temel sorununun ilk sırasında eğitim yer alıyor"
"Türkiye´nin beş temel sorununun ilk sırasında eğitim yer alıyor"
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Türkiye, vakit geçirmeksizin eğitim politikalarını demokratik, laik, bilimsel ve eşitlik ilkesine dayalı bir anlayışla yeniden yapılandırmalıdır." ifadelerini kullandı.
Çocuklarımızı Usanmadan Dinleyelim
Çocuklarımızı Usanmadan Dinleyelim
Milli Eğitim Bakanı (MEB) Prof. Dr. Ziya Selçuk, yeni eğitim yılı ile ilgili bir mesaj yayımladı. Bakan Selçuk, öğrenci, öğretmen ve veliler ile tüm eğitim camiasına başarılar diledi. Bakan Selçuk, mesajında öğretmenlere ‘Meslektaşlarım´, öğrencilere ise ‘Yavrularım´ diye hitap ederek, "Sevgi, umut ve gayret kılavuzumuz olsun" dedi.
Birinci sınıf öğrencilerine görme taraması yapılacak
Birinci sınıf öğrencilerine görme taraması yapılacak
Sağlık Bakanı Koca, "Bu yıl çocuklarımız için okullarımızda yeni bir tarama programı başlatıyoruz. İlkokul birinci sınıf öğrencilerimizde görme taraması yapacağız." dedi.
´Sayısal dersler artık çocuk oyuncağı´
´Sayısal dersler artık çocuk oyuncağı´
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Teknokenti´nde, ilköğretim ve lise müfredatındaki matematik, fizik ve geometri derslerinin daha pratik ve eğlenceli bir yolla öğretilmesini hedefleyen "bilimsel oyuncaklar" geliştirildi.
YKS ek yerleştirme tercihleri bugün başlıyor
YKS ek yerleştirme tercihleri bugün başlıyor
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme tercihleri bugünden itibaren 20 Eylül´e kadar alınacak.
İkinci üniversite fırsatını kaçırmayın
İkinci üniversite fırsatını kaçırmayın
ANADOLU Üniversitesi´nin (AÜ), üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için açtığı ikinci üniversite fırsatının kayıtları 11 Eylül´de başladı.
 “El Ele Verip Çocuklarımıza Sahip Çıkacağız”
“El Ele Verip Çocuklarımıza Sahip Çıkacağız”
Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi, okul güvenliği, bağımlılıkla mücadele ve değerlendirme toplantısı Sivas Valisi Davut Gül´ün başkanlığında gerçekleştirildi.
Okul reddini yenmenin 7 altın kuralı
Okul reddini yenmenin 7 altın kuralı
Okul reddini yenmenin 7 altın kuralı
3 yeni yüksek lisans bölümü daha
3 yeni yüksek lisans bölümü daha
Beykoz Üniversitesi´nde bilgi çağının gereksinimleri doğrultusunda 3 yüksek lisans bölümü daha açıldı.
"Tuzlugöl Mahallemize Modern Bir Okul Kazandırıldı”
"Tuzlugöl Mahallemize Modern Bir Okul Kazandırıldı”
Sivas Valisi Davut Gül, şehrimizin birçok farklı mahallesinde yapımı süren ve tamamlanan okulları gezmeye devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Sivas için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:00 07:44 12:44 15:09 17:27 18:59
Bilginin mürekkebi, şehidin kanından kutsaldır

Hz. Muhammed