Anahtar Kelimeler: Kahveciler Odasından Üyelere Hijyen

YAZARLAR

Kahveciler Odasından Üyelere Hijyen Seti

Sivas Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası tarafından hazırlanan hijyen setleri, üyelere dağıtılmaya başlandı.

Zübeyde DARENDELİ     

KOVİD-19 salgını nedeniyle bir süre kapalı kaldıktan sonra kısmı olarak faaliyetlerine başlayan oda üyelerine destek olmak ve hijyen kurallara dikkat etmelerini sağlamak amacıyla Kahveciler Odası tarafından üyelerine bir kutu maske ile el dezenfektanı dağıtımına başlandı

 

Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odasında gerçekleştirilen dağıtımda konuşan Sesob Başkanı ve aynı zamanda Kahveciler Kıraathaneciler ve İnternet Kafe İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Beşir Köksal,  korona virüs salgını nedeniyle esnafın çok mağdur olduğunu, üyelere destek olmak amacıyla ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

 

Oda olarak tüm üyelere 50 adet maskenin yer aldığı birer kutu maske ve el temizleme jeli hediye ettiklerini belirten oda başkanı Köksal, Ülkemizde görülen virüs elbette esnaf ve sanatkarlarımızı da olumsuz etkilemiştir. Bu süreçte esnafımız a destek olmak amacıyla girişimlerde bulunarak, kapalı olan işyerlerine Belediyemiz tarafından bin lira destek sağladık. İşyerlerimizi, kahvehanelerimizi, internet kafelerimizi ve kafelerimizi ilaçlama yaptırarak dezenfekte ettirdik. Oda olarak da esnafımıza daha fazla yardımcı olmak için maske ve el dezenfektanı yaptırarak ücretsiz dağıtıyoruz. İmkanlarımız elverdiği müddetçe esnafımıza yardımcı olmaya devam edeceğiz. Maske ve dezenfektanları üyelerimiz odamızdan temin edebilirler” dedi.

 

Salgın nedeniyle kapalı olan işyerlerini hijyen kurallarına uymak şartıyla tekrar açıldığını, kahvehanelerin ise açılmasına rağmen oyun olmadığı için mağduriyetlerinin devam ettiğini, esnafların evlerine ekmek götüremeyecek duruma geldiğini vurgulayan Oda başkanı Köksal, kahveci esnafının dükkan kirası, sigortası, vergisini ödeyemediğini, 5 aydır mağduriyetinin devam ettiğini vurgulayarak, yardımlar yapılarak bu zor günleri atlatmaları için devlet desteği sağlanmasını ve biran önce oyun oynanması gerektiğini kaydetti.

 

Kahvehanelerin insanların bir araya geldiği, sohbet ettiği, oyun oynadığı yerler olduğunu hatırlatan Sesob Başkanı ve aynı zamanda Oda Başkanı olan Köksal, esnafın mağduriyetlerinin giderilmesi için çalıştıklarını, sürekli gündeme getirildiğini çözümü için de gece gündüz çalıştıklarını sözlerine ekledi.

 

Oda Başkanı ve Sesob Başkanı Köksal, salgın sürecinde esnafa maddi destekte bulunan ve işyerlerinin dezenfekte edilmesini sağlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve ekibine de teşekkür etti.