Anahtar Kelimeler: KAHRAMANLAR KURTARDI

YAZARLAR

KAHRAMANLAR 381 CAN KURTARDI

Bizim Sivas Gazetesi olarak, canlarını hiçe sayıp olaylara müdahale eden itfaiye erlerinin 11 aylık raporlarını derledik. İlimizde 3 farklı noktada 760 olaya müdahale eden İtfaiye, son 11 ayda 381 can kurtardı

Ayşe Mine EĞÜZ/

Yangın, su baskınları, afet sonucu oluşan enkazda can ve mal kurtarma, araçta sıkışma hatta ve hatta anahtarımızı dahi kaybettiğimizde kapısını çaldığımız itfaiye erleri, canlarını hiçe sayıp hayat kurtarmaya devam ediyor.

Gazetemizin derlediği bilgiye göre, son 11 ayda 106’sı insan 275’i ev ve sokak hayvanı olmak üzere toplam 381 can kurtaran İtfaiye, 760 olaya müdahale etti.

ÖNCE DUA
Aldıkları nöbete dua etmeden başlamayan itfaiye erleri, göreve çıkmadan önce ise sağ dönememe ihtimaline karşı her gün sevenleriyle helalleşiyor.

11 aylık bilançoya göre, 519 ot, saman yangını, 10 adet ahşap, 45 adet beton arme, 34 adet baca, 51 adet araç yangınına müdahale eden itfaiye, il merkezinde meydana gelen 80 trafik kazasında da hayat kurtarıcı rol oynadı.
İtfaiye neferleri, bu tür olayların yanı sıra kapı açma, pankart asma, su tahliyesi, sel ve yağmur baskınlarına da anında müdahale ederek vatandaşın derdine ilaç oldu.