Anahtar Kelimeler: Jandarma Teşkilatı yaşında

YAZARLAR

Jandarma Teşkilatı 181 yaşında

Vali Ayhan, “Canla-başla hizmet veren, tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu, Jandarma Teşkilatı'mızın kuruluşunun 181. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.” dedi.

Zübeyde DARENDELİ

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın Jandarma Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 181. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Valisi Ayhan, kutlama mesajında şunları ifade etti.

“1839 yılında kurulan, milletimizin huzuru, asayişin temini ve devletimizin güvenliği için hiç bir fedakârlıktan kaçınmayarak canla-başla hizmet veren, tarihi şan, şeref ve başarılarla dolu, Jandarma Teşkilatı'mızın kuruluşunun 181. yıl dönümünü kutlamanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Jandarma Teşkilatı'mız şanlı bir tarihe ve şehadetle taçlanmış kutlu bir maziye sahiptir. Üstün vazife anlayışı,  örnek disiplin ve donanımıyla, aziz milletimizin teveccühüne mazhar olan Teşkilatımız; ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve esenliği için çalışmaktadır.

Öncellikle Türk Milletinin bağrından çıkmış, kamu düzeninin korunması ve kollanması çalışmalarında mesai mefhumu gözetmeksizin her zaman Aziz Milletimizin hizmetinde olan değerli teşkilat mensuplarımızı, bir kez daha kutluyorum.

Jandarma Teşkilatımız; toplum vicdanından ve yasalardan aldığı güçle, güvenlik ve bireysel hak ve özgürlükler arasındaki hassas dengeyi daima gözeterek kendisine tevdi edilen vazifeleri büyük bir başarıyla yerine getirmektedir. Pandemi süreci başta olmak üzere deprem, sel, çığ vb. birçok doğal afette halkımızın yanında yer alan Jandarmamız, son olarak da Vefa Sosyal Destek Gruplarında üstün hizmet anlayışı ile vatandaşlarımızın gönlünde taht kurmuştur.

Kuruluş günü vesilesiyle, Türk Jandarma Teşkilatının özverili ve başarılı çalışmaları sonucu Sivas ilimizin, en güvenli il ve yer haline geldiğini, sosyal sorumluluk kavramında da teşkilatımızın en ön sıralarda yer aldığını ifade etmekten de büyük mutluluk duymaktayım.

Bu duygu ve düşüncelerle Jandarma Teşkilatımızın 181. Kuruluş Yıl Dönümünü tekrar kutluyor, bu anlamlı günde görev yapan her kademedeki teşkilat mensuplarımızı takdirle selamlıyorum. Jandarma Teşkilatımıza aile fertleri ile birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar dilerken, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere vatan ve görev uğruna hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi de sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Aziz şehitlerimizin bize kutsal bir emanet olarak bıraktıkları ailelerine ve yakınlarına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.