Anahtar Kelimeler: İYİLİK BİRİKTİRECEKLER

YAZARLAR

İYİLİK BİRİKTİRECEKLER

Çocuklarda paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma bilincinin erken yaşta kazandırılması amacıyla Belediye tarafından “Kumbaranda İyilik Biriktir” sloganıyla sosyal sorumluluk projesi başlatıldı

Zübeyde DARENDELİ/

Kentte faaliyet gösteren Bir El De Sen Uzat Derneği ile iş birliği halinde Belediye tarafından sosyal sorumluluk projesi başlatıldı. Proje kapsamında öncelikle okullara kumbaralar dağıtılacak. Öğrencilerin yardımlarıyla dolacak olan kumbaralar, ihtiyaç sahibi çocuklar için harcanacak.

Başlatılan projenin çocuklar için çok önemli olduğunun altını çizen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bu projenin iki özelliği var. Birincisi ihtiyaç sahibi çocuklarımıza yine çocuklarımız tarafından yardım eli ulaştırılacak. ikinci önemli özelliği ise çocuklarımızın değerler eğitimi noktasında yardımlaşmayı, iyilik yapmayı ve dünyayı tanıması açısından çok önemli. Milli eğitimin eğitim ve öğretim ayağı, kitabi bilgileri ve akademik eğitimleri çocuklarımıza her şekilde ulaştırılıyor. Değerler eğitimi noktasında çocuklarımıza katkı sağlayacak bir projeyi hayata geçiriyoruz. Kumbaranda İyilik Biriktir projesi çocuklarımızın milli, manevi ve insani değerlere haiz nesiller olarak yetiştirilmesi noktasında önemli bir misyon oluşturacak” dedi.

Proje için Belediyeden yardım istediklerini söyleyen Bir El De Sen Uzat Kadınlar Derneği Başkan Yardımcısı Nurgül Yıldız, “Sağ olsun talebimize olumlu cevap vererek çocuklarımızda yardımlaşma bilincini oluşturma adına önemli adım attılar” şeklinde konuştu.