YAZARLAR

İTTİFAKIN GÜNAHINA SEVABINA ORTAK DEĞİLİZ

Cumhur İttifakının ortağı olduklarını söyleyen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, her ne kadar ortak olsalar da ittifakın günahlarına ve sevaplarına ortak olmadıklarını vurguladı

Ayşe Mine EĞÜZ/

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, kentte gerçekleştirilen 11. Olağan İl Kongresine katıldı. Kongre öncesi açıklamalarda bulunan Tunç, Sivaslılara seslenerek önümüzdeki seçimlerde BBP’den Sivas’ın en az 1 milletvekili çıkarmasına çağrı yaptı.

Büyük Birlik Partisi’nin 30 yıla yakın çok tecrübeli bir hareket olduğunun altını çizen Üzeyir Tunç, “Büyük Birlik hareketi aleme nizam verme ülküsüyle yola çıkmış bir harekettir. Tabi ki hatalar vardır siyasette. İnsanın olduğu her yerde hatalar olur ama şu bilinsin ki bir Büyük Birlikçi bilerek hata yapmaz. Yaptıysa o gün onun doğru olduğuna inandığı için yapmıştır. Bugünün şartlarında belki sistemin gereği Cumhur ittifakının içindeyiz. Ama biz hükümetin bir ortağı değiliz. İttifaklar gerektiren bu seçimde ya Cumhur İttifakının içerisinde olacaktık ya da Millet İttifakının içerisinde olacaktık. Lokomotif görevini bu millet bize bugüne kadar vermedi. Ama inanıyorum konjonktür de müsait bundan sonra lokomotif görevini de verecektir. Neden Cumhur İttifakı? Hiçbir şey söylememe gerek yok. Hiçbir şey anlatmama gerek yok. Sadece şu son 1 ay içerisinde yaşananları gözünüzün önüne getirdiğiniz zaman neden burada olduğumuzu zaten herkes anlıyor. İçinde tereddüttü olanlarda bu tereddütten kurtulmuş olmaları lazım diye düşünüyorum. Cumhur ittifakının biz bir bileşeniyiz. Ama günahına, vebaline her şeyine de ortak değiliz. Bildiğimiz, inandığımız doğruları söylemeye devam ediyoruz, edeceğiz. Vatan, bayrak, millet, Allah dendiği zaman nefsimizi, şahsımızı ve partimizi her şeyimizi bugüne kadar bir kenara attık. Bundan sonra da atmaya devam ederiz” dedi.

İKTİDARI ELE GEÇİRMEK İÇİN ÇARIK DEMİR

Sivaslılara seslenen Tunç, “Biz burada öyle bir kongre yapacağız ki Sivas, Türkiye, dost, düşman herkes görecek. Kazanan kaybeden kucaklaşacak. Sivas’ta tekrar iktidarı ele geçirmek için çarık demirden olacak. Baston demirden olacak. Ama hep ata usulüyle yürümeyeceğiz. Teknolojiyi de kullanarak istediğimiz noktaya inşallah geleceğiz. Cennet mekan Muhsin başkandan sonra İnşallah önümüzdeki seçimlerde Sivas’tan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de ne az bir arkadaşımızı göndereceğiz. Bu boynumuzun borcudur onu bunu bırakıp davamızda birleşelim. Sen ben demeden biz diyerek yola devam edelim’’ diye konuştu.