Anahtar Kelimeler: İŞVERENLERE ‘SALGIN’ UYARISI

YAZARLAR

İŞVERENLERE ‘SALGIN’ UYARISI

Valilik tarafından kontrollü normalleşme süreci kapsamında denetim ekibi olarak görevlendirilen TSO, esnafları denetledi. TSO Başkanı Mustafa Eken’in de katıldığı denetimlerde esnaflar tedbirler noktasında uyarıldı

Çetin POLAT/

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), işyeri denetimlerine çıktı. Kontrollü normalleşme süreci kapsamında gerçekleştirilen denetimlere TSO Başkanı Mustafa Eken de katıldı.

TSO yönetim kurulu, meclis üyeleri ve oda personellerinden oluşan ekipler, işyerlerinde alınan tedbirleri tek tek kontrol etti.
Salgına karşı alınan tedbirlere harfiyen uyulması gerektiğini vurgulayan Başkan Eken, “ Sivas’ta salgınla mücadele devam ediyor. Bizde; Sivas Ticaret ve Sanayi Odası olarak işyerlerimize yönelik hem denetimler gerçekleştiriyoruz hem de üyelerimizin sorun ve sıkıntıları dinliyoruz. Bu konuda oldukça temkinli ve tedbirli olmalıyız. Tedbiri elden bırakmamalıyız. Rehavete kapılırsak, vaka sayılarımız artacak ve yeni kısıtlamalar gelecektir. Bu da iş yerlerimizin yeniden kapanmasına neden olacaktır. İşyerlerimizin kapasiteleri belirlendi, bu sayıların üzerine çıkmadan hizmet vermeliler. İşyerlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalıyız. Müşteriler içeri alınırken HES kodları muhakkak sorgulanmalı. Ateş ölçümü yapılmalı. Eğer bu kurallara uyarsak ilimizin rengi maviye dönecektir ve hem esnaflarımız hem de halkımız açısından daha güvenli bir ortam oluşacaktır. Denetimlerimiz devam ediyor. Kurallara uyan esnaflarımıza, uyarıları dikkate alan halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.