YAZARLAR

?İstiklâl Harbinin ruhu dimdik ayakta?

TOBB Vergi Komisyonu Başkanı ve Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Yüksel MENEKŞE

Başkan Abdulkadir Hastaoğlu, Cumhuriyet´in ilanının 96´ıncı yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada ?Kanla, canla kurulan ve Cumhuriyet ile taçlandırılan bu ülkeye yapılabilecek en büyük hizmet, çok çalışmak ve yeni eserler kazandırmaktır? dedi.

Kurtuluş Savaşı dönemindeki ruhun bugün de dimdik ayakta olduğunu dile getiren Başkan Hastaoğlu, ?Bu aziz millete önce bağımsızlığı, ardından da Cumhuriyet´i armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm aziz şehitlerimize ve şanlı gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Görevimiz onların bize bıraktığı bu vatanı ebediyen korumak ve kollamak, bu ülkenin daha müreffeh olması için de çok çalışmaktır.? dedi.

Topraklarında esir yaşamayı kabul etmeyen Türk milletinin, bu bilinç ve kararlılıkla, donanım ve imkân bakımından kendinden kat kat üstün olan güçlerle karşı karşıya gelmekten korkmadığını vurgulayan Başkan Hastaoğlu, "Bu millet sarsılmaz imanıyla, vatanı için canını feda ederek öz yurdunda düşmana karşı tüm dünyayı kendine hayran bırakacak bir zafere imza atmıştır. Kurtuluş Savaşı´ndaki başarısıyla ismini bir kez daha tarihe altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. Milletimiz ve onun bağrından çıkan kahraman askerleri, dün nasıl ki Anadolu´da ülkesine, milletine ve vatan topraklarına karşı yönelen tehditleri bertaraf ettiyse, bugün Kuzey Suriye´ye düzenlediğimiz ´Barış Pınarı Harekatı´ ile aynı şekilde her tür tehlikeyi ve tehdidi yok edebilecek güç ve kararlılıkta olduğunu gösterdi" ifadelerini kullandı.

En önemlisi 96 yıl önce İstiklal Harbi´ni zafere taşıyan, Cumhuriyet´e can veren ruhun bugün de dimdik ayakta olduğunun altını çizen Başkan Hastaoğlu; Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa  Kemal Atatürk´ü ve silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yâd ediyor, Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum.? dedi.