Anahtar Kelimeler: İşsizlere müjde! fabrika kuruluyor

İşsizlere müjde! 100 yeni fabrika kuruluyor

Vali Ayhan, işsizlik rakamlarının her geçen gün arttığı ilimizde 2023 yılında 100 yeni fabrika kurulacağını belirterek, “İşsizlik sorunu bitecek” müjdesini verdi. Vali Ayhan, 100 fabrikadan 2’sinin bitmek üzere olduğunu söyledi.

Hakan BAKAR

Korona virüsün başta sağlık olmak üzere ekonomiyi de vurması ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de işsizlik rakamlarını arttırdı. Bu artışa bağlı olarak kentte yeni iş sahaları bekleyen işsize ilk müjde Vali Salih Ayhan’dan geldi.

Cumhuriyetin ilanının 100. Yılı olan 2023’te ilimizde en az 100 fabrika açılacağını vurgulayan Vali Ayhan, İşsizlik sorununun ortadan kalkacağını söyledi.

Ayhan, 100 fabrikadan 2’sinin bitmek üzere olduğunu da belirterek, “Sivas’ımızı işsizlikten kurtaracağız. Sadece SİVTAŞ A.Ş’nin bünyesi altında 10’a yakın fabrikası olacak. Şu anda 2 fabrika bitmek üzere. Birçok iş adamı ile görüştük. Onlar da yatırım sözü verdi. Bal işleme fabrikası kuruyoruz. Yün işleme fabrikası kuracağız. Jeotermal seracılıkla ilgili çalışmalarımız var. Sözleşmeli besicilik kapsamında insanlara bazı ürünleri ürettireceğiz ve o ürünleri alıp işleyip pazarlayacağız. Organik Tarım Marketi kuracağız. Bu projelerin hepsi bir bütün ve projeler devam ediyor. Yani bu konular fikir değil bu projelerin hepsi uygulamaya dönüştü. Projelerin birçoğu bir yıl içerisinde gerçekleştirilecek” dedi.