Anahtar Kelimeler: İşçiler sahur mesaisi yaptı

YAZARLAR

İşçiler sahur mesaisi yaptı

Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi saha çalışmalarına yoğunluk veren belediye işçilerinin işlerini zorlaştırdı. Güneş altında kazma kürek sallayan işçilerin oruç nedeniyle daha yorgun düşmesini sahur mesaisi hafifletti

Gülşah YARLI

 Yaz mevsiminde saha çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdüren Sivas Belediyesi ekipleri, asbest boruları polietilen borularla değiştirirken, bozuk olan yollarda asfalt çalışması yaptı. Kentin neredeyse her mahallesinde çalışan ekipler, yoğun şekilde mesai yaptı. Ramazan ayının yaz mevsimine denk gelmesi belediye işçilerinin de işlerini zorlaştırdı. Hem güneş altında kazma kürek sallayan işçilerin oruç nedeniyle daha yorgun düşmesi hem de gündüz cadde ve sokakların yoğun olarak kullanılması nedeniyle belediye ekipleri gece mesaisi yaptı.

Yaz mevsimi bitmeden saha işlerini sona erdirebilmeleri için de gece mesaisi yapan işçiler yollara yeni dökülen asfalt üzerine yol çizgileri çekti.Ekipler yol çizgilerini gece saatlerinde çekince sahura kalkan vatandaşlar da evlerinin balkon ve camlarından bakarak sahur mesaisine eşlik etti. Ekiplerin çalışmalarını takip eden vatandaşların bir kısmı ise işçilere sahur ikramında bulunmak istedi.