Anahtar Kelimeler: makineleri için

YAZARLAR

İş makineleri için 300 bin TL

Kırsalda vatandaşlara daha iyi hizmet götürmek isteyen Sivas Özel İdaresi, bütçesinden 300 bin TL´yi iş makinelerinin onarımı için ayırdı

Fatih TABUR

İl Genel Meclisi kasım ayı toplantıları dün gerçekleştirilen dördüncü oturumla devam etti. Ferhat Ünsal başkanlığında gerçekleştirilen oturum ekim ayı karar özetlerinin okunması ile start aldı. Karar özetlerinin okunmasının ardından il encümeni ekim ayı karar özetleri okundu. Daha sonra gündemin 3. maddesi olan Sivas İl Özel İdaresi merkez ve ilçe teşkilatları yatırım ve hizmetlerinin karşılanabilmesi için 2015 yılı özel idare bütçesinin ilgili tertipleri arasında ödenek aktarımı yapılması konusu masaya yatırıldı.

Sivas İl Özel İdaresi, ilçe özel idare müdürlükleri ile birimlere ayrılan ödeneklerin bir kısmının yetersiz olması ve diğer hizmetlerin de aksamadan yürütülmesi için ödenek aktarımına  ihtiyaç duydu.  İl Özel İdaresi Kanunu´nun   10. maddesi ile Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği´nin 36. maddesi gereği Sivas İl Özel İdaresi bütçesinden 300 bin TL iş makinelerinin onarım giderlerine aktarıldı.

İl Genel Meclisi kasım ayı toplantılarının beşinci oturumu bugün saat 10.30´da Sivas İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu´nda gerçekleştirilecek.