Anahtar Kelimeler: İNSANLIK TARİHİ İMTİHAN

İNSANLIK İÇİN TARİHİ İMTİHAN

Kurum ziyaretlerine çıkan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, tüm insanlığın tarihi bir imtihandan geçtiğini vurguladı, “Çok zor bir dönemden geçiyoruz. İnşallah 2021 hayırlı ve bereketli olur” dedi

Zübeyde DARENDELİ/

Milli Eğitim Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Adliye’yi ziyaret ederek personel ile bir araya gelen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 2021 yılının hayırlı ve bereketli bir yıl olmasını temenni etti.

Salgın nedeniyle zor bir süreçten geçtiklerini ve tüm insanlığın tarihi bir imtihandan geçtiğini vurgulayan Başkan Bilgin, ilk olarak ziyaret ettiği Milli Eğitim Müdürlüğü’nde personel ile öğle yemeği yedi. Ardından da Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ile bir araya gelerek, süreç değerlendirmesi yaptı.

Herkesin üzerine düşen görevleri yerine getirmesi gerektiğini kaydeden Bilgin, “2021 yılında da hayat devam ediyor. Bunun için hep söylüyoruz; maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymamız şart. Özellikle bu dönemde çocuklarımızın sağlık ve sıhhati ile eğitimleri için daha dikkatli olmamız gerekiyor. Milli Eğitim ile olan ilişkilerimiz hep okullar, öğrenciler ve okuldaki öğretmenler arasında gidiyor. Ancak eğitimin karargâhı, ana beyni burası. Sivas'taki tüm eğitim camiasının altyapısından, müfredatına, okul programlarına kadar her şeyle sizler ilgileniyorsunuz. O yüzden sizlerin görevleri de zor ve meşakkatli. Bu görevde hepinize başarılar diliyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Sizlerin öğretmenlerimizin, eğitim camiamızın bizlere vereceği büyük destekler var fikirler var projeler var. Her zaman söylediğimiz gibi biz bazen göremeyebiliriz eksik kalabiliriz. Ama bu noktada sizler bizleri uyarır yanlışa yanlış doğruya doğru derseniz biz de sizden aldığımız gücü yetkiyi en doğru şekilde kullanarak milletimize hizmet etmiş oluruz. Ben ev sahipliğiniz için teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Başkan Bilgin, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek İl Müdürü Mustafa Doğan ile bir araya geldi. Burada da personel ile sohbet etme imkanı bulan Başkan Bilgin’in son durağı Adliye oldu.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde görevli personellere çeşitli hediyeler de sunan Başkan Bilgin, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu’yu da makamında ziyaret ederek yeni yılını kutladı.