YAZARLAR

“İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA PUANLARIMIZI ARTIRIRIZ”

Demir Grup Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, “Bu galibiyetle tekrar üçüncülüğü yakaladık. İnşallah önümüzdeki haftalarda da puanlarımız artarak devam eder ve ligdeki sıralamamız en üst seviyelerde olur diye dua ediyoruz.” dedi.

Batuhan ÖRENLİ

Süper Lig’in 27. Haftasında sahasında Denizlispor 1-0 mağlup eden Demir Grup Sivasspor’da Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz maç sonunda açıklamalarda bulundu.

Başkan Otyakmaz, önemli bir galibiyet aldıklarını söyleyerek, “Önemli olan salgın süresinde verilen aradan sonra ilk karşılaşmamıza galibiyetle başlamaktı. Bunu da başardığımız için gerçekten mutluyuz. Lig üçüncüsü olduk. Ligin ikinci devresine lider olarak başlamıştık ama kaybetmiş olduğumuz maçlar maalesef bizi dördüncülüğe kadar düşürmüştü. Bu galibiyetle tekrar üçüncülüğü yakaladık. İnşallah önümüzdeki haftalarda da puanlarımız artarak devam eder ve ligdeki sıralamamız en üst seviyelerde olur diye dua ediyoruz.” diye konuştu.

“OYUNUMUZU YÜKSELTMEMİZ GEREKİYOR”

Zengin pozisyonlu bir karşılaşma olmadığını kaydeden Mecnun Otyakmaz, “İki takım da yoruldu, onu da sahada gördük. Ama netice itibariyle bizim kazandığımız bir karşılaşma oldu. Evimize mutlu gidiyoruz. Kalan 7 hafta var. Biraz daha oyunumuzu yükseltmemiz gerekiyor. Ama hazırlık maçı yapmamız da bunda etken olduğunu düşünüyorum. Bu maçtan sonra daha yukarıya, daha yüksek grafikle, daha iyi futbolla olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“İYİ OYNARSAK LİDERLİĞİ YAKALARIZ”

Zirve yarışındaki takımların iyi futbol oynadıklarını söyleyen Otyakmaz şunları söyledi:

“Gerçekten her iki takım da iyi futbol oynuyorlar. Bulundukları yerleri hak ediyorlar. Biz de ilk yarı çok iyi futbol oynamıştık ve ligin zirvesindeydik. Ama ikinci yarıya birtakım sakatlıklar damgasını vurunca puan kayıplarımız söz konusu oldu. İnşallah fikstürümüz de müsait. İyi olursak, iyi futbol oynarsak diğer maçlarımızı kazanırsak lig liderliğini yakalamış oluruz diye düşünüyorum.”

“FUTBOLCULARI KORUMAK AÇISINDAN İYİ”

Başkan Otyakmaz, maç sırasında 5 oyuncu değişikliği yapılması ile ilgili olarak, “Ben pek alışamadım. Ama çok sayıda sakatlık oluyor. O manada futbolcuları korumak açısından iyi olduğunu düşünüyorum. Onu hissediyorum. Gerçekten çok sakatlık söz konusu. Bütün futbolcular aynı seviyede değil. Aynı çalışmayı yapmadılar. O açıdan iyi olduğunu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“HERHANGİ BİR TAKIMA İMZA ATMADIKLARINI SÖYLÜYORLAR”

Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş’ın transferleri ile ilgili de konuşan Mecnun Otyakmaz sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Kendileriyle konuştuk. Herhangi bir takıma imza atmadıklarını söylüyorlar. Dolayısıyla bizde ligde bulunduğumuz durum ve yer itibariyle kendilerine bir teklif yapacağız. Ama birazda onlarla imza attığını iddia edilen takımlara bu soruları sorun. Bakalım onlar ne diyecekler, ben de onu merak ediyorum. Çok sessiz kalınıyorsa bilmiyorum. Peki neden yayınlanıyor bu tür yayınlar bilemiyorum.”